Ovlivňování svědků kolem Zadeha? Verdikt přezkoumá Nejvyšší soud

Nejvyšší soud přezkoumá rozsudek v kauze ovlivňování svědků kolem podnikatele íránského původu Shahrama Abdullaha Zadeha. Odsouzení postupně doručují svá dovolání k Městskému soudu v Brně, který následně všechny podněty předá spolu se spisem nejvyšší instanci k rozhodnutí, zjistila ČTK z databáze InfoSoud.

Nejvyšší soud České republiky
doporučujeme

Městský soud podle své mluvčí Petry Hovorkové postupně obdržel dovolání Jana Šebka, Záviše Löffelmanna a Evy Halamkové. Celkem je odsouzených šest, mezi nimi také Zadeh, který si má odpykat osm let ve vězení a který zatím dovolání nepodal.

Podle pravomocného verdiktu se Zadeh snažil přimět svědky v rozsáhlé kauze daňových úniků, kde je hlavním obžalovaným, k nepravdivé výpovědi. Odvolací Krajský soud v Brně jej potrestal za křivé obvinění, nadržování a podplácení, stejně jako prvoinstanční městský soud.

Podle krajského soudu ale šlo o organizovanou skupinu, u všech obžalovaných včetně Zadeha tedy použil přísnější sazbu. Zadehovi zvýšil trest ze 3,5 roku vězení na osm let. Do vězení poslal nepodmíněně také další čtyři obžalované, původně dostali podmínky.

Halamková si má odpykat šest let a čtyři měsíce, advokát Löffelmann 5,5 roku. Martinu Veselému Krajský soud v Brně uložil souhrnný trest sedm let vězení. Bývalý policista Šebek si vyslechl šestiletý souhrnný trest. S trestem dva roky s podmínečným odkladem na čtyři roky vyvázl advokát Ondřej Kučera, který byl spolupracujícím obviněným.

Zadeh už dříve označil trestní řízení za komedii a soud za brněnskou justiční mafii. Obžalobu označil za nesmysl.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ve stínu koronaviru si Česko připomnělo výročí vzniku státu

28.10.2020 20:52 Ve stínu epidemie koronaviru si dnes Česko připomnělo výročí vzniku samostatného státu. Ceremoniál…

Tvrdý lockdown a zákaz setkávání. Jediná cesta, jak situaci do Vánoc…

28.10.2020 20:51 Aktualizováno Ke zlepšení vývoje epidemie do Vánoc je podle Centra pro modelovaní biologických a společenských…

Výbuch plynu zničil v Tursku dům, několik zraněných

28.10.2020 19:50 V Tursku u Prahy vybuchl v bytovém domě plyn. Záchranáři na místě podle nejnovějších informací…

Požár zničil vzácný dřevěný kostel svatého Michala ze 17. století

28.10.2020 19:49 Aktualizováno V pražské zahradě Kinských dnes hořel dřevěný kostel svatého Michala. Požár zasáhl spodní část…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama