Pokračuje pátrání po seniorce na Uničovsku. Povodeň opadla, podmínky jsou příznivější

Tři desítky policistů, hasiči a dobrovolníci se dnes ráno znovu zapojili do pátrání po pohřešované čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy na Šumpersku. Seniorka je pohřešovaná v souvislosti s ničivými povodněmi, které oblast zasáhly v noci na pondělí. Podle policie se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Kolegové se právě rozjeli do okolí, budou propátrávat stejný úsek jako v pondělí, ale s tím, že již opadla voda a podmínky pro pátrání jsou nyní daleko příznivější. Pátrání započaly tři desítky policistů, posíleni budeme také krajskou jednotkou pořádkové policie a v případě potřeby nám vypomohou také hasiči," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Prohledávat budou zhruba desetikilometrový úsek toku řeky Oskavy od obce Oskava až po Novou Hradečnou. "Je potřeba znovu propátrat nepřístupná místa, kam jsme se dosud nedostali, poté bude stanoven další postup. Počítáme také s nasazením policejní techniky letecké služby, zatím začalo jen pozemní pátrání," doplnila mluvčí. Během dne by tak mohl stejně jako v pondělí vzlétnout vrtulník i policejní dron.

Ničivé záplavy, které postihlo Uničovsko a jižní část Šumperska v noci na pondělí, mají dosud jednu oběť. Jde o osmačtyřicetiletou ženu z místní části Šumvaldu Břevence, ČTK to potvrdili i místní obyvatelé.

Problémy tam zapříčinily kmeny stromů z lesa, lidem narážely do domů a zatarasily i koryta. Lidem pomáhá v terénu psycholog hasičů i členové posttraumatického intervenčního týmu hasičů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký přehled: Co vše se od pondělí změní a co znamená konec nouzového…

11.04.2021 22:01 Aktualizováno O půlnoci na 12. dubna skončí nouzový stav. Neznamená to však automaticky zrušení všech restrikcí…

Požár bytu v Praze: 14 zraněných včetně mnoha dětí. Aktivován traumaplán

11.04.2021 19:55 Aktualizováno Po požáru bytu v domě v Černokostelecké ulici v Praze 10 bylo zraněno 14 lidí, z toho šest dětí ve…

Chebsko dnes zasáhlo zemětřesení o síle přes 3 stupně

10.04.2021 22:05 Aktualizováno Severovýchod Chebska zasáhlo dnes dopoledne zemětřesení, jehož nejsilnější otřes přesahoval…

V Česku se za 14 dní sečetla on-line už téměř polovina lidí

10.04.2021 13:06 Za 14 dní od začátku sčítání obyvatel, domů a bytů v Česku obdržel Český statistický úřad (ČSÚ) 2,5…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama