Pokračuje pátrání po seniorce na Uničovsku. Povodeň opadla, podmínky jsou příznivější

Tři desítky policistů, hasiči a dobrovolníci se dnes ráno znovu zapojili do pátrání po pohřešované čtyřiasedmdesátileté ženě z Oskavy na Šumpersku. Seniorka je pohřešovaná v souvislosti s ničivými povodněmi, které oblast zasáhly v noci na pondělí. Podle policie se pod ní utrhl břeh rozvodněného potoka.

Ilustrační foto
doporučujeme

"Kolegové se právě rozjeli do okolí, budou propátrávat stejný úsek jako v pondělí, ale s tím, že již opadla voda a podmínky pro pátrání jsou nyní daleko příznivější. Pátrání započaly tři desítky policistů, posíleni budeme také krajskou jednotkou pořádkové policie a v případě potřeby nám vypomohou také hasiči," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Prohledávat budou zhruba desetikilometrový úsek toku řeky Oskavy od obce Oskava až po Novou Hradečnou. "Je potřeba znovu propátrat nepřístupná místa, kam jsme se dosud nedostali, poté bude stanoven další postup. Počítáme také s nasazením policejní techniky letecké služby, zatím začalo jen pozemní pátrání," doplnila mluvčí. Během dne by tak mohl stejně jako v pondělí vzlétnout vrtulník i policejní dron.

Ničivé záplavy, které postihlo Uničovsko a jižní část Šumperska v noci na pondělí, mají dosud jednu oběť. Jde o osmačtyřicetiletou ženu z místní části Šumvaldu Břevence, ČTK to potvrdili i místní obyvatelé.

Problémy tam zapříčinily kmeny stromů z lesa, lidem narážely do domů a zatarasily i koryta. Lidem pomáhá v terénu psycholog hasičů i členové posttraumatického intervenčního týmu hasičů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Říčanech hořel bytový dům, škoda je čtyři miliony korun

09.07.2020 19:04 V Říčanech u Prahy dnes odpoledne hořel řadový bytový dům. Jeden člověk se při požáru nadýchal…

Magistrát přestěhoval prvního klienta z domova Svojšice do Prahy

09.07.2020 18:22 Z domova sociální péče ve středočeských Svojšicích se do Prahy vrátil první z klientů. Karel Loub…

Koruna znehodnocuje. V červnu došlo k růstu meziroční inflace na tři…

09.07.2020 17:19 Meziroční inflace v červnu zřejmě mírně stoupla na tři procenta z květnových 2,9 procenta, odhadují…

Rektor ČVUT údajně navrhl, aby VŠ koupily Lidové noviny

09.07.2020 17:05 Rektor Českého vysokého učení technického (ČVUT) v Praze Vojtěch Petráček navrhl, aby se vysoké…

Související:

Právě se děje

Další zprávy