Při požáru unimobuňky ve Vraném nad Vltavou u Prahy zemřel v pátek večer člověk. Příčinu a výši škody vyšetřovatelé zjišťují. V pátek středočeské hasiče zaměstnalo 11 požárů, což je neobvykle vysoký počet. Celková škoda byla vyčíslena zhruba na pět milionů korun, uchráněné hodnoty na 11 milionů Kč, informoval mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.
K požáru poblíž vlakového nádraží ve Vraném hasiči vyjížděli po 19:00. Čtyři jednotky dostaly plameny pod kontrolu za necelých 20 minut a vynesly z obytné buňky dvě dvoukilogramové propanbutanové lahve. "Osobu, která se nacházela uvnitř, už nebylo možné zachránit," dodal Gabriel.
Nejvyšší škodu v pátek způsobil dopolední požár v hale na výrobu laminátových konstrukcí a komponentů v Otročiněvsi na Berounsku. Zaměstnanci opustili objekt před příjezdem hasičů, jeden z nich se nadýchal zplodin, když se pokoušel plameny uhasit hasicím přístrojem. Na vybavení a elektroinstalaci vznikla škoda čtyři miliony korun, uchráněn byl majetek za deset milionů. Příčinu požáru vyšetřovatelé zjišťují.
Hasiči v pátek likvidovali například i požár v autodílně v Čisté na Rakovnicku či v opuštěném rodinném domě obývaném bezdomovci ve Velkém Přítočnu na Kladensku. Tyto události se již obešly bez zranění.
Související
Požár na Benešovsku se rozšířil i na chatky. Platí zvláštní stupeň poplachu
Tropické počasí si dalo pauzu a teď je zpět. Platí nové varování
Aktuálně se děje
včera
Knížákova rehabilitace se bude řešit u soudu. Umělec dříve narazil
včera
Vlaky mezi Kolínem a Kutnou Horou zrychlí a přestanou ovlivňovat provoz na koridoru
včera
Občanští demokraté představili kandidáty pro podzimní volby
včera
Morava hlásí poprvé přes 40 stupňů. Nejtepleji ale bylo v Plzni
včera
Požár na Benešovsku se rozšířil i na chatky. Platí zvláštní stupeň poplachu
včera
Hansardův pohřeb byl plný hudby. Vystoupila i Markéta Irglová
včera
Neumím si to představit. Macinka promluvil o Pavlovi a dalším summitu NATO
včera
Dočkala se. Su Ťij se dočkala první návštěvy po více než dvou letech
včera
Slovensko hlásí nový teplotní rekord. Takovou noc ještě nezažilo
včera
Ruský voják vraždil na Krymu. Zemřeli nejméně čtyři lidé
včera
Počasí ukáže jinou tvář. Z tropů se vyvinou až velmi silné bouřky, platí varování
včera
Záhada z Krkonoš. Policie chce zjistit identitu tajemného muže
včera
Musíme posílit hranice Evropské unie, napsala von der Leyenová do Madridu
včera
Nový systém podpory pro české firmy. Havlíček spustil CzechBusiness
včera
Tragédie na ruské pláži. Sedm lidí zemřelo po explozi ukrajinského dronu
včera
Čtyřicítka padne. Na Moravě zřejmě dosáhnou na nový zemský teplotní rekord
včera
Trump vyzval Írán k dohodě, anebo kapitulaci. Jednání prý probíhají
včera
Výhled počasí do konce srpna. Závěr měsíce bude nejchladnějším obdobím
3. srpna 2026 22:02
Čeští hasiči v akci ve Francii. Vodu si berou i u hollywoodských hvězd
3. srpna 2026 21:05
Suchý zip měl svůj den. Jaká je jeho historie?
Na druhý srpnový den připadal Mezinárodní den suchého zipu. Toto spínadlo se bezpochyby řadí mezi přelomové vynálezy a dnes má všestranné využití: v odívání, průmyslu nebo třeba ve zdravotnictví. Jak suchý zip vznikl? Kdo a kdy ho vynalezl?
Zdroj: Lucie Žáková