V Olomouci se zřítila stěna neobydleného domu, zásah hasičů byl náročný

Náročný zásah mají za sebou hasiči v Olomouci, kde se zřítila část stěny neobydleného domu v řadové zástavbě na Mrštíkově náměstí. Po destrukci museli zajistit další domy v těsné blízkosti a za pomoci kynologů vyloučit možnost zasypání osob. Vše se obešlo bez ranění, mimořádný zásah si vyžádal několik hodin, sdělil dnes ČTK mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Okolnostmi se zabývá také policie.

Hasiči
doporučujeme

Hasiči na místě zasahovali od úterních 20:00. "V řadové zástavbě na starším, neobydleném rodinném domku došlo k destrukci jedné ze stěn, jednalo se o dům z takzvaných vepřovic. Z důvodu vyloučení nebezpečí zasypaných osob pod sutinami velitel zásahu rozhodl o povolání kynologů pro sutinové pátrání z Jihomoravského kraje. K místu se rovněž dostavili zástupci statutárního města a také vyžádaný statik," uvedl mluvčí.

Pátrání v sutinách vyloučilo přítomnost zavalených. Hasiči s důrazem na bezpečnost pro obyvatele v okolí zajistili a stabilizovali více ohrožených budov. "Na místě společně s jednotkou stanice Olomouc, s využitím speciální techniky pro destrukce, vybavení s výdřevou, zasahovala v součinnosti profesionální jednotka z Prostějova. Hasiči postupně místa vykazující rizika či nebezpečí zajistili pažením a vnitřní stabilizaci jištěním," doplnil Hošák.

Případem se zabývá také policie. "Po prohlídce poškozeného domu na místě přítomný statik rozhodl, že není nutná evakuace obyvatel sousedního domu," sdělila ČTK mluvčí olomoucké policie Petra Vaňharová. Policisté podle ní zjišťují, zda nenastalo protiprávní jednání a spolupracují s olomouckým magistrátem.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Loni do půlky prosince zemřelo o 14 procent více lidí než obvykle

21.01.2021 13:08 Za prvních 50 týdnů loňského roku zemřelo v Česku o 14 procent více lidí, než je průměr za stejné…

Jídlo si z restaurací nyní objednává 62 procent Čechů

21.01.2021 12:41 Jídlo z restaurací si nyní podle nového průzkumu společnosti Up Česká republika objednává 62…

OBRAZEM: V Praze se slavil konec Donalda Trumpa v Bílém domě

20.01.2021 21:00 Aktuální politické dění ve Spojených státech amerických rezonuje také v Česku. V centru Prahy se…

Poslanci schválili kvóty na české potraviny v obchodech

20.01.2021 13:00 Sněmovna dnes v novele zákona o potravinách schválila návrh poslanců SPD, aby prodejny potravin o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama