Hlučín - Až 250 lidí z krachující společnosti OKD by mohlo najít práci v Hlučíně na Opavsku. Vznik nových míst je součástí chystaného projektu sanace a revitalizace Hlučínského jezera po těžbě štěrkopísků.
Stavba v ceně kolem 800 milionů korun je připravena, město, které počítá se státní dotací, už podklady k projektu odevzdalo úředníkům ministerstva průmyslu a obchodu. Podle starosty Pavla Paschka je Hlučín ideální lokalitou pro propuštěné pracovníky OKD z Ostravska a Karvinska. Město je totiž v přijatelné dojezdové vzdálenosti. Ministr průmyslu Jan Mládek dnes v Ostravě řekl ČTK, že rozjezd takových projektů brzdí spor s ministerstvem financí.
"Od začátku minulého týdne sledujeme vývoj událostí ve společnosti OKD. V této firmě pracují i lidé z Hlučínska, proto nás samozřejmě její další osud zajímá," řekl starosta. Firma se podle něj nevyhne propouštění ani v případě, že se podaří její reorganizace a doly zůstanou v provozu. "Region by se na to měl připravit," řekl.
A právě v této souvislosti vedení města znovu upozornilo představitele vlády na projekt sanace, revitalizace a rekultivace Hlučínského jezera po těžbě štěrkopísku. "Podle naší analýzy by na několik let zaměstnal na 250 lidí, kteří by se podíleli na stavbách. Po jejich ukončení by nově přinesl i další desítky pracovních příležitostí v oblasti údržby vodních děl a turistického ruchu," uvedl Paschek.
Související
130 let od jedné z největších důlních katastrof u nás. Co se stalo v Karviné roku 1894?
Při čtvrtečním otřesu v dole na Karvinsku se zranilo 16 lidí
OKD , Jan Mládek , Ministerstvo financí
Aktuálně se děje
včera
Izraelská armáda povolala do služby 100 000 rezervistů. V dalších zvýší intenzitu útoků na Írán
včera
Při nové vlně útoků bylo zasaženo ústředí íránské státní televize. Internet v zemi prakticky nefunguje
včera
Izrael shodil na Írán za 30 hodin 2000 bomb. Americká armáda nasadila stealth bombardéry B-2
včera
Politico: Írán po začátku útoku zoufale hledal pomoc v Moskvě. Dostal jen slovní podporu
včera
Při jediném úderu zemřelo 48 íránských lídrů, prohlásil Trump. Co bude dál ale nikdo neví, varuje exšéf CIA
včera
Írán chce vybrat nového vůdce do dvou dní. Svrhněte islámskou republiku, dokud můžete, vyzval Íránce Pahlaví
včera
Írán zaútočil na americkou letadlovou loď USS Abraham Lincoln. Rakety k ní ale nedoletěly
včera
Írán bude po zabití Chameneího řídit tříčlenná rada, povede ji ajatolláh Alíréza Aráfí
včera
Konflikt v Íránu má tři scénáře vývoje, tvrdí Macinka. Kvůli Čechům v zahraničí svolal krizový štáb
včera
Írán vypálil rakety směrem ke Kypru, varuje Británie
včera
Česká republika je připravena okamžitě vyslat repatriační letadla pro své občany, oznámil Babiš
včera
Írán zahájil další vlnu raketových útoků. Nad Abú Dhabí se ozývají silné exploze
včera
OBRAZEM: Tradiční Matějská pouť opět rozzářila pražské Výstaviště
včera
Co teď čeká Írán? Zemi povede vytvořená rada, čeká ji boj o přežití režimu
včera
„Nezapomeneme na 7. říjen.“ Izraelská armáda opět udeřila v srdci Teheránu, Írán slibuje pomstu
včera
Po smrti je nejen ajatolláh. Zahynula Chameneího dcera, zeť, vnouče a 40 íránských představitelů
včera
Írán zahájil rozsáhlou vlnu útoků napříč celým Blízkým východem
včera
Rozzuření Íránci se pokusili vtrhnout na americké velvyslanectví
včera
Počasí: Příští týden jarní teploty setrvají, bude až 15 stupňů
28. února 2026 23:11
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
Americký prezident Donald Trump v sobotu večer potvrdil, že íránský nejvyšší vůdce, ajatolláh Alí Chameneí, byl zabit při rozsáhlém společném úderu Spojených států a Izraele. Trump tuto zprávu oznámil prostřednictvím své sociální sítě Truth Social, kde Chameneího označil za jednoho z nejhorších lidí v historii. Podle prezidenta je jeho smrt spravedlností nejen pro íránský lid, ale i pro Američany a občany mnoha dalších zemí.
Zdroj: Libor Novák