Nákupní revoluce v Česku? Primark otevře hned několik poboček

Mezi Čechy extrémně oblíbený oděvní obchod Primark míří do Česka. Plán společnosti, o kterém už server EuroZprávy.cz informoval dříve, se ale zatím omezoval pouze na Prahu. Nyní se zdá, že v Česku otevře mnohem více poboček, a to hned v několika městech.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Primark (G3 - Gerasdorf, Rakousko)
doporučujeme

Dosud bylo známo pouze několik málo informací. Řetězec podepsal nájemní smlouvu a obchod by měl být podobné velikosti jako prodejny v Británii či Německu. 

Zatímco termín otevření je stále neznámý a odhaduje se na příští rok, už je jasné, kde bude obchod stát a jak bude velký. Primark by měl stát v budově The Flow Building, tedy konkrétně na adrese Václavské náměstí 47.

Co se velikosti týče, za zahraničními obchody opravdu zaostávat nebude. Celková prodejní plocha bude činit necelých 5 tisíc čtverečních metrů a obchod by měl zabírat celkem tři patra. Velikostně se tak přiblíží například Drážďanům nebo Vídni, kam dosud museli Češi jezdit, pokud chtěli sáhnout po levném oblečení.

Navzdory tomu,že pražská prodejna ještě není otevřena, už nyní prosakují na povrch další plány firmy. Hospodářské noviny uvedly, že Primark by měl v Česku otevřít více poboček.

Nejvíce připadá v úvahu Brno nebo Olomouc. Primark by se také chtěl uchytit v jednom z velkých pražských nákupních center, jako je OC Chodov, Metropole Zličín nebo Letňany.

Případné otevření dalších poboček ale s největší pravděpodobností není předmětem letošního roku a ani příští rok nemusí být jasno. Navzdory oblibě Primark každé umístění nového obchodu zvažuje zatím vlastní pouze 363 prodejen v Evropě a v USA.

Loading...
Témata: Primark | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Piráti píšou do USA. Žádají kongresmany o prošetření prodeje CME Kellnerovi

24.02.2020 17:11 Aktualizováno Pirátský senátor Lukáš Wagenknecht a poslanec této strany Jan Lipavský požádali členy amerického…

Letecké linky z ČR do Itálie a Jižní Koreje fungují bez omezení, zpřísňuje…

24.02.2020 16:59 Letecké linky z Česka do Jižní Koreje či do Itálie, kde v posledních dnech zaznamenali vysoký…

Vláda schválila přesun státních agentur na jedno místo

24.02.2020 16:01 Aktualizováno Agentury CzechTrade a CzechTourism se přestěhují do státní budovy ve Štěpánské ulici v Praze, kde…

Ceny v průmyslu stouply v lednu meziměsíčně nejrychleji za 9 let

24.02.2020 11:05 Ceny v průmyslu stouply v lednu meziročně o 2,4 procenta, tempo zrychlilo z prosincových 2,1…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama