Nákupní revoluce v Česku? Primark otevře hned několik poboček

Mezi Čechy extrémně oblíbený oděvní obchod Primark míří do Česka. Plán společnosti, o kterém už server EuroZprávy.cz informoval dříve, se ale zatím omezoval pouze na Prahu. Nyní se zdá, že v Česku otevře mnohem více poboček, a to hned v několika městech.

Primark (G3 - Gerasdorf, Rakousko)
doporučujeme

Dosud bylo známo pouze několik málo informací. Řetězec podepsal nájemní smlouvu a obchod by měl být podobné velikosti jako prodejny v Británii či Německu. 

Zatímco termín otevření je stále neznámý a odhaduje se na příští rok, už je jasné, kde bude obchod stát a jak bude velký. Primark by měl stát v budově The Flow Building, tedy konkrétně na adrese Václavské náměstí 47.

Co se velikosti týče, za zahraničními obchody opravdu zaostávat nebude. Celková prodejní plocha bude činit necelých 5 tisíc čtverečních metrů a obchod by měl zabírat celkem tři patra. Velikostně se tak přiblíží například Drážďanům nebo Vídni, kam dosud museli Češi jezdit, pokud chtěli sáhnout po levném oblečení.

Navzdory tomu,že pražská prodejna ještě není otevřena, už nyní prosakují na povrch další plány firmy. Hospodářské noviny uvedly, že Primark by měl v Česku otevřít více poboček.

Nejvíce připadá v úvahu Brno nebo Olomouc. Primark by se také chtěl uchytit v jednom z velkých pražských nákupních center, jako je OC Chodov, Metropole Zličín nebo Letňany.

Případné otevření dalších poboček ale s největší pravděpodobností není předmětem letošního roku a ani příští rok nemusí být jasno. Navzdory oblibě Primark každé umístění nového obchodu zvažuje zatím vlastní pouze 363 prodejen v Evropě a v USA.

Témata: Primark | EuroZprávy.cz
Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Průzkum ČNB: Banky hlásí zpřísnění poskytování úvěrů firmám

26.10.2020 11:56 Pro čtvrté čtvrtletí letošního roku část bankovního trhu avizuje další zpřísnění poskytování úvěrů…

Koronakrize je zpět. Důvěra v českou ekonomiku po pěti měsících klesla

26.10.2020 11:16 Aktualizováno Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu.…

TSK vypsala tendr na opravu Libeňského mostu, maximální cena je 2,85…

26.10.2020 10:31 Pražský Technická správa komunikací (TSK) dnes vypsala zakázku na rekonstrukci Libeňského mostu a…

Generální pardon: Zasaženým obchodníkům se odkládá splatnost DPH do konce…

26.10.2020 10:05 Ministerstvo financí dnes posune splatnost daně z přidané hodnoty (DPH) pro podnikatele z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama