Nouzový stav: Jídlo objednávaly dvě třetiny Čechů, aby podpořily restaurace

Jídlo z restaurací v době nouzového stavu objednávaly dvě třetiny Čechů, aby své oblíbené podniky podpořily. Okénko nebo rozvoz využívalo přes 40 procent lidí, většina si jídlo objednávala pravidelně každý týden. Častěji než před epidemií koronaviru si jídlo z restaurací dopřávala téměř polovina Čechů.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

jídlo
doporučujeme

Vyplývá to z nového průzkumu společnosti Up Česká republika mezi více než 500 respondenty. U výdejních okének si jídlo vyzvedávalo 12 procent Čechů, rozvoz využívalo 14 procent lidí, obě možnosti kombinovalo 15 procent oslovených. Jídlo v restauracích téměř shodně objednávali muži a ženy. Každý týden si jídlo z oblíbeného podniku dopřávaly tři čtvrtiny lidí, 14 procent dokonce alespoň čtyřikrát týdně.

Objednávku využilo 90 procent Čechů kvůli pohodlí, pro zhruba 80 procent lidí byla důležitá zejména rychlost a dostupnost. Výdejní okénka nebo rozvoz využívalo 17 procent lidí kvůli tomu, že neměli jinou možnost stravování.

"Lze očekávat, že obliba rozvozu a okének bude pokračovat i s postupným otevíráním restaurací. Část lidí bude tyto cesty stravování preferovat nadále i kvůli vrozené opatrnosti," uvedl generální ředitel Up Česká republika Stéphane Nicoletti.

Z důvodu zamezení šíření koronaviru měla veřejnost od 14. března zakázán vstup do restaurací, hospod i kaváren. Podniky mohly fungovat jen přes výdejní okénko nebo rozvoz. Od pondělí mohou hosty obsluhovat na zahrádkách, od 25. května se otevřou i vnitřní prostory. Hosté v nich budou moci sedět do 23:00 a pak znovu od 06:00 ráno. Pro personál i zákazníky platí dále povinnost nošení roušky, odložit ji lze jen při konzumaci jídla a pití.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jaderné elektrárny budou hlavním zdrojem energie v ČR. Stát poskytne ČEZ…

28.05.2020 11:34 Aktualizováno Český stát poskytne energetické společnosti ČEZ na stavbu nového bloku dukovanské jaderné…

Češi při online nákupech čím dál více preferují placení kartou

28.05.2020 10:48 Češi při nakupování na internetu čím dál více upřednostňují placení kartou před dobírkou. Tento…

Ekonomové varují vládu před dopady zpětně uplatněné daňové ztráty

28.05.2020 10:08 Zavedení zpětného uplatnění daňové ztráty bez omezení by znamenalo výrazný zásah do rozpočtu státu…

Pohonné hmoty dál zdražily, nad 26 korun za litr roste i nafta

28.05.2020 09:09 Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Průměrná cena Naturalu 95 od minulé středy stoupla o 13 haléřů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy