Další oběť krachu Thomas Cook. Rakouskou divizi zřejmě čeká likvidace

Rakouskou součást zkrachovalé britské cestovní kanceláře Thomas Cook pravděpodobně nebude možné zachránit. Informovala o tom dnes agentura APA. Divize Thomas Cook Austria, pod kterou spadají také aktivity na Slovensku a v Maďarsku, podala návrh na zahájení insolvenčního řízení už ve středu.

Přidejte svůj názor

Thomas Cook
doporučujeme

Thomas Cook Austria je třetí největší cestovní kanceláří v Rakousku. "O pokračování podniku se nebude usilovat," uvedl dnes ale rakouský svaz na ochranu věřitelů AKV Europa. Věřitelé totiž nepředpokládají, že by byla sanace podniku z ekonomického hlediska možná. Veškerá podniková aktiva by tak měla jít do likvidace, píše APA.

Thomas Cook Austria je stoprocentní dceřinou firmou německé Thomas Cook Touristik GmbH, která ve středu rovněž podala návrh na zahájení insolvenčního řízení. Thomas Cook Austria vlastní 60procentní podíl ve slovenské divizi Neckermann Slovakia a je stoprocentním majitelem maďarské divize N-U-R Neckermann, píše APA.

V případě německé divize ale naděje na záchranu stále existuje. Divize chce v rámci insolvenčního řízení oddělit své značky a aktivity od britské mateřské společnosti a žádá německou vládu o překlenovací úvěr.

O budoucnosti české cestovní kanceláře Neckermann, která je rovněž pobočkou britského podniku, se v současnosti vyjednává. Zatím česká společnost zrušila zájezdy pro 350 klientů, kteří měli v následujících dnech odletět na dovolenou, zejména kvůli obavám o garanci jejich ubytování. "Situace v Česku se zatím nemění. Samozřejmě, stále máme venku asi 800 klientů, o ty se musíme nadále starat," řekl dnes ČTK mluvčí CK Neckermann Jan Šrámek.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Koronavirus: Evropské akcie se zotavují, od poloviny března přidaly 20…

09.04.2020 10:56 Akcie na evropských trzích se dál zotavují z mohutných propadů, které zaznamenaly v reakci na…

Ministři financí EU se neshodli na záchranném plánu pro ekonomiky

08.04.2020 11:57 Aktualizováno Ministři financí zemi Evropské unie se ani po dlouhém nočním jednání neshodli na společném plánu,…

Instituty: Německá ekonomika může letos klesnout o 4,2 procenta

08.04.2020 11:12 Krize způsobená koronavirem vyvolá v Německu hlubokou hospodářskou recesi, hrubý domácí produkt …

Objem čínských investic v EU loni klesl o 33 procent

08.04.2020 10:27 Objem přímých čínských firemních investic v zemích Evropské unie se loni třetí rok po sobě snížil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy