Praha - Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) uzavřela v roce 2010 celkem 364 277 nových smluv o stavebním spoření s celkovou cílovou částkou 136,4 miliardy korun, což je meziročně o 4,2 procenta více. Zástupci ČMSS o tom informovali ve čtvrtek.
V atmosféře stavebnímu spoření spíše nenakloněné si ČMSS připsala třetí nejlepší výsledek ve své historii. A tržní podíl v celkové cílové částce uzavřených smluv dokázala dokonce meziročně zvýšit o 3,4 procentního bodu na rekordních 52 procent," okomentoval obchodní výsledky místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.
Na bytové potřeby poskytla ČMSS v roce 2010 svým klientům 53 513 překlenovacích úvěrů a úvěrů ze stavebního spoření v celkovém objemu 27,2 miliardy korun. Upevnila tím své vedoucí postavení na trhu, podle kvalifikovaných odhadů činí nyní její tržní podíl v objemu poskytnutých úvěrů 46,5 procenta.
Ve financování bydlení je tak ČMSS nejvýznamnějším hráčem na trhu. Objem úvěrů na bydlení, které poskytla od vstupu na český trh, dosáhl 268 miliard korun.
"V příštím roce a dalších letech počítáme s velkým zájmem o úvěry, a to zvláště v oblasti modernizace bytového fondu, kde je role stavebního spoření nezastupitelná," poznamenal Koller.
Klienti však měli zájem také o doplňkové produkty ČMSS. Například počet nově uzavřených smluv zahrnujících podílové fondy penzijní připojištění, rizikové životní pojištění, hypotéku, spotřebitelské úvěry a základní bankovní produkty překročil 127 tisíc.
S velkým zájmem se v roce 2010 setkávalo také rizikové zdravotní pojištění. Ve velké míře ho využívali klienti jako pojištění nesplacené části úvěru. Se zavedením měsíčních plateb pojistného vzrostl také zájem o pojištění spořící fáze stavebního spoření. "Pojištění spořící fáze nabízí v České republice pouze ČMSS a jedná se o zcela transparentní řešení. Ve spojení s výhodami stavebního spoření jde o zajímavou alternativu kapitálového životního pojištění," uvedl Koller.
Související
Na omezení podpory stavebního spoření zatím v koalici shoda není
Vládní koalice se údajně shodla na omezení podpory stavebního spoření
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Výhled počasí na první letní víkend. Tropické teploty se nečekají
včera
Buckinghamský palác měl emaily dokazující prohřešky bývalého prince Andrewa
včera
Moravec vyzval Babiše, aby si ho předplatil. Premiér ho předtím hodnotil
včera
Tornádo na jihu Čech. Meteorologové se obracejí na svědky
včera
Soud rozhodoval o dalším cizinci. Policie ho viní z účasti na útoku v Pardubicích
včera
Na jihu Čech havaroval autobus s cizinci. Zraněných je přes deset lidí
včera
Policie má Útvar svaté Zdislavy. Církev ocenila práci kriminalistů z České Lípy
včera
Babiš přiznal, že Česko asi nedá dvě procenta na obranu. Spoléhá na Trumpa
včera
Rakušané potrestali mladíka, který chtěl útočit na koncertech Taylor Swift
včera
Je to alarmující. Tolik případů eboly za krátký čas ještě nebylo, tvrdí experti
včera
Nedělní bouřky mohou být i velmi silné, varovali meteorologové
včera
Benešova vila je nově v rukou Husitského muzea. Naplnila se závěť jeho manželky
včera
Tragické napadení mezi sousedy v Havířově. Žena útok nepřežila
včera
Příměstské vlakové linky v Praze čeká zásadní změna. Kvůli rekonstrukci nádraží
včera
Babiš nevyloučil Pavlovu účast na summitu NATO. Vláda rozhodne v červnu
včera
Nedělní bouřky mohou být ještě silnější, upozornili meteorologové
30. května 2026 21:47
Bývalému princi Andrewovi pomáhá nedůvěra svědkyň v britskou policii
30. května 2026 19:52
Senátoři navrhují na státní vyznamenání i slavné herce
30. května 2026 18:35
Policie stále vyšetřuje požár v Pardubicích. Zadržela dalšího cizince
30. května 2026 17:29
ČT poprvé reagovala na Babišova slova. Televize trvá na poplatcích
Česká televize v sobotu reagovala na nejnovější vývoj ohledně finančního zajištění budoucnosti veřejnoprávních médií. Premiér Andrej Babiš (ANO) totiž oznámil, že nakonec dojde pouze k novele stávajícího zákona. ČT vzkázala, že trvá na současné formě financování, tedy na poplatcích od občanů.
Zdroj: Jan Hrabě