Americký výrobce podnikového softwaru Salesforce.com se dohodl na převzetí aplikace pro pracovní komunikaci Slack za 27,7 miliardy dolarů (přes 600 miliard Kč). Dohodnutá transakce je největší akvizicí v historii společnosti Salesforce.com. Přichází v době rozmachu práce z domova, který je důsledkem pandemie nemoci covid-19.
Firma v úterý také uvedla, že transakci ještě musejí schválit regulátoři a akcionáři společnosti Slack.
"Salesforce a Slack budou společně utvářet budoucnost podnikového softwaru a měnit způsob, jak lidé pracují v plně digitálním světě umožňujícím práci odkudkoliv," uvedl zakladatel a šéf společnosti Salesforce.com Marc Benioff.
Převzetí pomůže firmě Salesforce.com v konkurenčním boji se softwarovým gigantem Microsoft. Salesforce bude moci díky akvizici nabízet podnikům sjednocenou platformu k vzájemnému propojení jejich zaměstnanců, klientů a partnerů a aplikací, které používají, uvedla agentura Reuters.
Podle The Wall Street Journal je ohlášené převzetí aplikace Slack další známkou toho, že firmy předpokládají, že změny v systému práce přetrvají i po skončení pandemie. "Skutečně vidíme, že ve světě dochází k zásadnímu posunu," uvedl provozní ředitel společnosti Salesforce.com Bret Taylor.
Akcionáři společnosti Slack podle dohody obdrží 26,79 dolaru v hotovosti a 0,0776 akcie firmy Salesforce.com. Kupní cena tak zahrnuje prémii 54 procent k ceně, za kterou se akcie firmy Slack prodávaly na burze, než se před týdnem objevily první zprávy o možném převzetí.
Aplikace Slack slouží k týmové komunikaci. Vznikla v roce 2009 a koncem letošního března měla kolem 12,5 milionu uživatelů. Jejím hlavním konkurentem je služba Microsoft Teams. Ta vznikla v roce 2016 a v současnosti má přes 100 milionů uživatelů.
Microsoft před čtyřmi lety o převzetí aplikace Slack uvažoval, nakonec se však zaměřil na vývoj vlastní platformy a vytvořil Microsoft Teams, píše server BBC.
Microsoft nyní v důsledku rozmachu práce z domova zažívá prudký růst v oblasti podnikových aplikací. "Během dvou měsíců jsme zažili digitální transformaci odpovídající dvěma rokům," uvedl letos šéf Microsoftu Satya Nadella k vývoji v době koronavirová krize.
Aktuálně se děje
včera
Válka se dnes vede s iPady, AI bude brzy operovat rychleji než jakýkoli člověk, prohlásil Zelenskyj v Londýně
včera
Výbušné téma v USA: Američanům se představa vojáků na půdě Íránu ani trochu nelíbí
včera
Pozornost světa se nesmí odvrátit od Ukrajiny k Íránu, prohlásil Starmer na setkání se Zelenským
včera
Macron končí, Starmer mě zklamal, jsme nejmocnější a o pomoc od NATO nestojíme, zuří Trump
včera
Ceny ropy na světových trzích dnes opět letí vzhůru. Situaci v regionu vyhrotily nové incidenty
včera
Babiš s prezidentem řešil rozpočet. Pavel jej podepíše v pátek
včera
Na Blízký východ míří vrtulníková loď USS Tripoli, na palubě má tisíce mariňáků
včera
Židlochovice se staly terčem sofistikovaného kybernetického útoku. Hackeři požadují výkupné
včera
S Izraelci původně spolupracovat nechtěl, Evropu poslal hlídat Arktidu. Trumpovy požadavky se mění každý týden
včera
My válku nezačali, on nemá plán. Proč se státy NATO nechtějí připojit k Trumpovu tažení proti Íránu?
včera
Faktický vládce Íránu a mozek represí. Kdo byl Alí Larídžání?
včera
Izraelská armáda zabila pravou ruku Chameneího, šéfa bezpečnostní rady, a velitele jednotek Basídž
včera
EU důrazně varovala Izrael před pozemní ofenzívou v Libanonu
včera
Trump si našel další cíl. Pokouší se převzít Kubu
včera
Trump u spojenců tvrdě narazil. Rozpoutal válku, se kterou nechce nikdo nic mít.
včera
Výhled počasí na měsíc. Meteorologové tuší, jak bude o Velikonocích
16. března 2026 22:03
Policie vyšetřuje týrání zvířat na Teplicku. U ženy se našla i mrtvá koťata
16. března 2026 21:27
Gudas si znepřátelil v NHL fanoušky. Tvrdým hitem ukončil sezónu Matthewsovi
16. března 2026 20:52
Nový most v Praze bude otevřen za měsíc, oznámil náměstek primátora
16. března 2026 20:08
Bubeníčková si ve dvacetikilometrovém závodě doběhla pro svoji čtvrtou medaili z paralympiády
Je jednoznačnou českou hvězdou letošní paralympiády v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Právě ona se postarala o nejvíce cenných kovů pro českou výpravu. A v závěrečný soutěžní den této paralympiády tomu nemohlo být jinak. Po stříbrech z biatlonového individuálního závodu a běžeckého desetikilometrového závodu a bronzu z biatlonové stíhačky přidala v neděli teprve sedmnáctiletá zcela nevidomá paralympionička kombinující biatlon a běžecké lyžování Simona Bubeníčková další stříbro, tentokrát z běžeckého dvacetikilometrového závodu. Nestačila jen na ruskou reprezentantku Anastasiji Bagijanovou.
Zdroj: David Holub