Skladatel Soukup: Kupuje letadlo za tři miliony!

Praha – Každý má nějaký koníček, někdo rád jezdí na kole a někdo se amatérsky věnuje letectví, jako třeba hudebník Ondřej Soukup (60). Ten se pro deník Blesk svěřil, že si hodlá koupit nové letadlo, jehož cena se pohybuje kolem tří milionů korun.

Soukup létání opravdu zbožňuje, pilotní průkaz má už dvacet let. „Když mám záchvat, tak lítám každou chvilku. Pak mě to třeba na chvíli přejde a věnuji se jiným věcem, je to v takových periodách. Seberu se a letím třeba do Francie,“ říká. Někteří z nás mají z letadel fobii a neradi létají. I Soukup má za sebou okamžiky, na které moc rád nevzpomíná – „Vlítnul jsem do studené fronty a vypadl mi motor. Nebo jsem proletěl kroupami a bouřkou. Většina problémů se mi stala s počasím.“Soukup již s letadlem procestoval celou Evropu. Nedávno prodal svůj model Piper. „Sice už mi neříká pane, ale lítám v něm dál. Nové si teprve koupím,“ svěřil se Blesku. Nové letadlo by mělo být prý opět čtyřmístné, ale rychlejší. A to si vyžádá pořádnou investici.Jak Soukup k penězům přišel aneb čeho v životě dosáhl?Ondřej Soukup se narodil 2. května 1951 v Praze. Vystudoval Pražskou konzervatoř. Studium ukončil v roce 1975. Poté hrál v mnoha jazzových a popových kapelách (Pražský Bigband, s Jiřím Stivínem, Pražský výběr, Orchestr Ladislava Štaidla, Orchestr Karla Gotta), zároveň psal a aranžoval hudbu. Po roce 1980 se začal naplno věnovat skládání a napsal mnoho písní pro řadu zpěváků. Současně také začal produkovat desky. Složil filmovou hudbu k celé řadě českých a slovenských animovaných filmů a televizním pořadům (ZDF, ORF aj.) Je autorem hudby pro film z produkce BBC o válečných pilotech s názvem "Zapomenutí muži". V roce 1983 napsal svojí první filmovou hudbu k celovečerním filmu "Druhý tah pěšcem" (film o boji mezi komunistickými a imperialistickými špióny). Od té doby napsal filmovou hudbu k více než 20 celovečerním snímkům, mimo jiné k filmu "Kolja" (film režiséra Jana Svěráka, který byl oceněn Oskarem za nejlepší zahraniční film v roce 1997.) V letech 1994 až 1998 spolupracoval se španělskou produkční společností Tijuana a RTVE, pro něž složil hudbu k seriálu "Hrdina Cuttlas". V roce 1998 získal Českého lva za nejlepší hudbu k filmu Juraje Jakubiska "Nejasná zpráva o konci světa", na které spolupracoval s Janem Jiráskem. Je také autorem hudby pro film Jana Svěráka Tmavomodrý svět. Za hudbu byl Ondřej Soukup oceněn druhým Českým lvem v roce 2001. Napsal také hudbu pro další film Jana Svěráka Vratné lahve (2007) a pro třetí pokračování seriálu Nemocnice na kraji města (2008). Létáte rádi? Anebo do letadla sedáte, když není zbytí? Myslíte si, že tři miliony za letadlo je málo, nebo hodně? Na vaše názory čekáme v diskusi pod článkem!

Související

Richard Müller

Kocáb, Müller a Soukup chystají společné turné. Zazní i ověřené "vypalovačky"

Výrazné osobnosti československé hudební scény Richard Müller, Michael Kocáb a Ondřej Soukup chystají společné turné. Program série vystoupení s názvem Šansony a jiné písně se teprve tvoří, ale už nyní je jasné, že významnou část repertoáru budou tvořit písně z alba V penzionu svět. Trojice známých hudebníků zahájí první společné turné 21. října v plzeňském DEPO2015. ČTK o tom za pořádající agenturu Live Nation informoval Petr Novák.

Více souvisejících

Ondřej Soukup

Aktuálně se děje

před 32 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

před 2 hodinami

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

před 3 hodinami

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

před 4 hodinami

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

před 5 hodinami

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

před 9 hodinami

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

Max Verstappen deklasoval konkurenci v těžkých brazilských podmínkách

Náročné deštivé podmínky v São Paulu vytvořily dramatickou závodní podívanou. Max Verstappen zvítězil po fantastické jízdě z 17. pozice, když využil příležitostí, které mu počasí nabídlo. O další překvapení se postaral tým Alpine, který obsadil druhé a třetí místo.

Zdroj: Adam Skála

Další zprávy