Soud poslal muže podezřelého ze znásilnění v Praze do vazby. Hrozí mu 10 let vězení

Obvodní soud pro Prahu 9 v úterý poslal do vazby muže podezřelého v případu znásilnění ženy na Praze 9, ke kterému došlo minulý týden. Shledal totiž, že existují důvodné obavy, že by se skrýval či dokonce pokračoval v trestné činnosti. Zadržený muž si ponechal lhůtu na rozmyšlenou ohledně případné stížnosti. 

S mužem bylo předtím zahájeno trestní stíhání pro trestné činy znásilnění, loupež, krádež, omezování osobní svobody a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, uvedla to policie na sociální síti X. 

Strážci zákona hledali asi 180 centimetrů vysokého a česky mluvícího muže, který ve čtvrtek odpoledne donutil pod pohrůžkou násilí ženu, která seděla v autě a čekala na syna před školou na Praze 9, aby si přesedla na místo spolujezdce. Následně ji odvezl na neznámé místo a znásilnil. S vozidlem pak přejel do Okřínecké ulice a z místa odešel.

Policie o víkendu informovala o dopadení podezřelého, zadržela ho v noci na neděli v Mělníku ve spolupráci se zásahovou jednotkou pražské policie. Na případu pracovali kriminalisté z mravnostního oddělení třetího policejního obvodu a kriminalisté z prvního oddělení pražské policie.

V případě odsouzení hrozí muži až deset let vězení.

Související

Jana Nagyová a Andrej Babiš u soudu v kauze Čapí hnízdo.

Expremiér Babiš byl opět zproštěn obžaloby v kauze Čapí hnízdo

Pražský městský soud i podruhé zprostil expremiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou obžaloby v kauze Čapí hnízdo. Hlavní líčení při opakovaném projednávání rozsudku trvalo jen jeden den. Babiš si rozhodnutí soudu osobně nevyslechl, síň opustil po pronesení závěrečné řeči. 

Více souvisejících

soudy Znásilnění Policie ČR Praha

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy