Bob Dylan potěšil fanoušky další novou skladbou, trvá téměř 17 minut

Americký písničkář Bob Dylan po nedávném překvapivém zveřejnění takřka 17minutové nové písně opět potěšil své fanoušky vydáním další skladby.

Přidejte svůj názor

Bob Dylan
doporučujeme

Píseň se jmenuje I Contain Multitudes a podobně jako skladba z března Murder Most Foul obsahuje četné historické odkazy, tentokrát na amerického romantického básníka a prozaika Edgara Allana Poea, známou dětskou oběť holokaustu Anne Frankovou, kapelu The Rolling Stones či anglického básníka a malíře Williama Blakea.

zdroj: YouTube

I Contain Multitudes a Murder Most Foul, ve které zpívá o událostech, osobnostech a atmosféře 60. let minulého století včetně atentátu na prezidenta Johna Fitzgeralda Kennedyho, jsou Dylanovy první nové skladby za posledních osm let, poznamenala agentura APA.

Ačkoli je I Contain Multitudes s necelými pěti minutami oproti Murder Most Foul výrazně kratší, na intenzitě, zpěvu i hudbě jí to nijak neubírá. Dylan textem opět podle APA prokázal, že je hoden Nobelovy ceny za literaturu, kterou obdržel v roce 2016.

O tom, kdy a kde byla skladba nahrána, nejsou známé podrobnosti. Deník Los Angeles Times poznamenal, že Dylanův tajnůstkářský přístup jen dokazuje autorovu naprostou spokojenost s postupným vydáváním nových písní bez jakýchkoli fanfár, které by doprovázely představení oficiálního alba. Tím posledním s novými písněmi, které Dylan vydal, byla před osmi lety vysoce hodnocená kolekce s názvem Tempest (Bouře). Po ní následovalo několik nahrávek z převzatého materiálu, které ale fanoušky i kritiky příliš nenadchly.

Poněkud tajnůstkářskému hudebníkovi bude 24. května 79 let a je stále koncertně aktivní, i když jeho turné Never Ending Tour bylo kvůli koronavirové pandemii přerušeno a vystoupení v Japonsku odložena. V červnu má ale turné podle webu bobdylan.com pokračovat v USA, kde je do poloviny července plánováno 25 koncertů.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hudební festivaly Benátská!, Hrady CZ a Okoř 2020 letos nebudou

27.05.2020 12:55 Hudební festival Benátská! v libereckém Vesci, putovní festival Hrady CZ ani Okoř 2020 se letos…

JazzFestBrno 2020 zahájí v září Avishai Cohen, osmdesátiny oslaví big band…

21.05.2020 14:54 Pořadatelé festivalu JazzFestBrno zveřejnili téměř kompletní seznam náhradních termínů odložených…

Nizozemí pořádalo náhradu za soutěž Eurovize, finalisté zpívali na dálku…

17.05.2020 07:53 Místo plánovaného finále mezinárodní písňové soutěže Eurovize (ESC), která byla zrušena kvůli…

Koronavirus zlikvidoval obří taneční párty. DJ Black Coffee zvažuje, co dál

16.05.2020 17:55 Vzešel z nejchudší jihoafrické provincie, aby se z něj stal jeden z nejúspěšnějších DJ na světě,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy