Vousatá zpěvačka Conchita Wurst bude koncertovat v Praze, představí nové album

V Praze by měl v květnu příštího roku vystoupit rakouský hudebník Wurst, který jako vousatá zpěvačka Conchita Wurst vyhrál soutěž Eurovize. Své třetí sólové album by měl představit 8. května v Paláci Akropolis. ČTK to za pořadatele sdělil Jiří Sedlák.

Tom Neuwirth.
doporučujeme

Rakouský zpěvák Tom Neuwirth pod pseudonymem Wurst bude v příštím roce navazovat na letošní jarní přerušené turné s názvem Tour Over Magnitude. Zpěvák platí za vlivného mluvčího komunity LGBT.

Německá fráze "das ist mir Wurst", česky je mi to buřt, přivedla zpěváka k vytvoření uměleckého alter ega - Conchity Wurst - a na myšlenku stimulovat k odvaze lidi s odlišnou sexuální orientací. Když v roce 2014, oblečený do ženských šatů, zvítězil v Eurovizi se skladbou Rise Like a Phoenix, rozpoutala se diskuse.

zdroj: YouTube

Při ní na jedné straně stála část západní Evropy, která vousatou zpěvačku zasadila do debaty o sexuální identitě a nepřípustnosti diskriminace, část konzervativních východních politiků a kléru osobu Wurst viděla jak dekadentní a mluvila o konci křesťanských hodnot.

"Jsem zvyklý na nepřátelství, ale ve společnosti se musí něco změnit. Vousatá zpěvačka je můj způsob, jak se k tomu vyjádřit. Každý, aniž by přitom ubližoval jiným, by měl mít možnost svobodně žít, jak se cítí, bez strachu a obav z toho, jak vypadá," uvedl Neuwirth. "Jsem a vždycky budu Tom, nechci být ženou. Miluji muže, ale jako muž," uvedl.

Zpíval i v OSN či v Evropském parlamentu. V roce 2015 zahajoval v Praze festival zaměřený na gay, lesbickou, bisexuální a transgender (LGBT) tematiku Prague Pride.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rakouská nadace získala další tři Mozartovy dopisy, jeden napsal z Prahy v…

07.10.2020 07:43 Za několik stovek tisíc eur (několik milionů korun) získala salcburská nadace Mozarteum tři dopisy…

Zemřel zpěvák Johnny Nash (†80), proslavil se hitem v rytmu reggae

07.10.2020 07:29 Americký zpěvák Johnny Nash, kterého v 70. letech proslavil hit I Can See Clearly Now, zemřel ve…

Pandemie likviduje kluby či divadla. Kulturní instituce po celém světě se…

29.09.2020 10:04 Tisíce klubů, divadel a dalších kulturních center po celém světě se ve středu ve 20:00 rozsvítí…

Hudební svět truchlí. Zemřel Lee Kerslake (†73), bubeník skupiny Uriah Heep

19.09.2020 21:28 Někdejší bubeník rockové skupiny Uriah Heep Lee Kerslake dnes zemřel, v 73 letech podlehl rakovině…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama