Weby mediální společnosti INCORP a.s. stoupají v ratingu Nadačního fondu nezávislé žurnalistiky

Nadační fond nezávislé žurnalistiky (NFNZ) vedený mediální odbornicí Kateřinou Hrubešovou publikoval dlouho očekávaný rating českých zpravodajských webů. Média provozovaná vydavatelstvím INCORP a.s. jsou v něm hodnocena kladně a dosáhla lepších výsledků, než někteří z velkých zavedených hráčů na tuzemském trhu.

INCORP

Rating, jehož autorem je tým mediálního experta a analytika Josefa Šlerky, hodnotí česká média z pohledu důvěryhodnosti s přihlédnutím k dodržování běžných standardů seriózního zpravodajství. Zaměřuje se také na práci médií s informacemi nebo na jejich přístup ke čtenářům či na případné střety zájmů vlastníků médií.

Mezi dlouhodobě vyhodnocované patří i zpravodajské tituly společnosti INCORP a.s., které v aktuálním ratingu zlepšily svou pozici. „Na seznamu figurují de facto všechna zpravodajská média a na základě naší zpětné vazby některá z nich na sobě hodně zapracovala, což se promítlo ve stávajících výsledcích,“ uvedla v tiskové zprávě ředitelka NFNZ Kateřina Hrubešová s tím, že jedním z příkladů je právě vydavatelství INCORP, a.s. provozující například zpravodajský server EuroZprávy.cz.

Vlajková loď vydavatelství patří mezi zavedené mainstreamové zpravodajské portály, což dokládá i nové hodnocení, které bylo označeno známkou B+. EuroZprávy.cz tak dosáhly lepších výsledků, než některá další zavedená tuzemská média, zároveň ale vítají i prostor pro další zlepšení v nadcházejících měsících.

„Vážíme si toho, že v dílčím hodnocení obdržely EuroZprávy.cz v klíčových kritériích nejlepší možnou známku A. Pro redakci, naše čtenáře i obchodní partnery je nezávislé posouzení, které velmi kladně hodnotí jasné výchozí zdroje, vyhýbání se zavádějícím titulkům či stereotypům nebo dostupnost informací o redakci a provozovateli, nesmírně důležité,“ říká šéfredaktor serveru EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický.

„Jsme rovněž rádi, že tým Josefa Šlerky vyhodnotil, že uměle nezvyšujeme důležitosti zpráv nebo že naše média nejsou v konfliktu zájmů, což považujeme z hlediska přístupu k našim čtenářům za jedno z nejpodstatnějších hledisek podtrhující důvěryhodnost našich zpravodajství. Zároveň akceptujeme některé z připomínek, na kterých v blízké budoucnosti zapracujeme, abychom v následujícím ratingu dosáhli ještě lepších výsledků. Uvědomujeme si prostor ke zlepšení a budeme na něm usilovně pracovat,“ dodal.

Počasí se příští týden výrazně nezmění, třicítky do Česka nedorazí

06.07.2022 06:30 Češi si v tomto týdnu užijí více volna než pracovních dnů, počasí je ovšem na začátek července…

Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem starším 60 let

06.07.2022 08:00 Vakcinologové doporučují čtvrté očkování proti covidu lidem nad 60 let nebo pro osoby od 12 let s…

Všechny země by se měly snažit chránit mezinárodní právo, řekl Lavrov

06.07.2022 08:29 Svět se vyvíjí komplikovaným způsobem, a všechny země by se proto měly snažit chránit mezinárodní…

Další ruské hrozby? Chtít trestat jadernou mocnost ohrožuje existenci…

06.07.2022 17:06 Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv dnes varoval svět před snahou postavit Rusko před tribunál…

Ropovod CPC musí podle nařízení ruského soudu pozastavit činnost

06.07.2022 11:44 Ropovod Caspian Pipeline Consorcium (CPC) musí podle nařízení ruského soudu na 30 dní pozastavit…

Zemřel legendární novinář České televize Zdeněk Velíšek

18.06.2022 20:44 Zemřel novinář, překladatel a dlouholetý člen zahraniční redakce České televize (ČT) Zdeněk Velíšek…

Související:

Právě se děje

reklama