Muzeum Louvre nabízí v dražbě i zážitky, můžete zkontrolovat obraz Mony Lisy

Pařížské muzeum Louvre přišlo kvůli pandemii covidu-19 o řadu návštěvníků a tedy i velkou část příjmu ze vstupného. Díru v rozpočtu chce zalepit i pomocí dražby, v níž nabízí zájemcům třeba blízké setkání s asi nejznámějším exponátem ze svých sbírek: obrazem Mony Lisy italského renesančního malíře Leonarda da Vinciho. Informovala o tom agentura Reuters.

Mona Lisa
doporučujeme

Úspěšný dražitel se bude moci po boku ředitele Louvru Jeana-Luka Martineze zúčastnit každoroční kontroly stavu obrazu ze 16. století, který je známý také jako La Gioconda. Aukční dům Christie's doufá, že by mohl zájemce zaplatit za tuto možnost až 30.000 eur (téměř 800.000 Kč).

Jedinečný zážitek z blízkého pohledu na mistrovské dílo ale není jediným, který muzeum v on-line aukci, která trvá až do 15. prosince, nabízí. V nabídce je také večeře pro dva na střeše vítězného oblouku Arc du Carrousel, který stojí poblíž Louvru, noční prohlídka muzea či procházka po střeše paláce v doprovodu francouzského streetartového umělce známého jako JR.

"Louvre trpí jako všechna velká muzea na světě," uvedl zástupce instituce Yann Le Touher. Podle něj přijde muzeum kvůli pandemii o příjmy ve výši až 90 milionů eur (2,3 miliardy Kč).

Louvre loni navštívilo téměř 10 milionů lidí. Letos ale bylo muzeum kvůli pandemii covidu-19 celkem více než pět měsíců zavřené. V létě bylo sice otevřeno, návštěvnost ale byla podle agentury Reuters oproti loňským letům zhruba čtvrtinová.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Do Polska se vrátí dva obrazy ukradené za války nacisty

29.12.2020 08:43 Muzeum Pontevedra ve španělské Galicii vrátí do Polska dva obrazy z 15. století, které za druhé…

Altamira 18. století. Španělské město zrestauruje pevnost se staletými…

25.12.2020 11:56 Radnice jihošpanělského městečka Cuevas de Almanzora zrestauruje za 430.000 eur (asi 11 milionů Kč)…

Od neděle se zavřou i výstavy, které měly dosud výjimku

23.12.2020 15:26 Od neděle 27. prosince přestane spolu s přechodem země do pátého stupně protiepidemického systému…

EuroZprávy.cz přichází s výzvou: Jak uctít Václava Havla? Na letiště by se…

18.12.2020 22:04 Aktualizováno Server EuroZprávy.cz ve spolupráci s Martinou Klicperovou spouští výzvu, aby byla na pražské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama