O víkendu lze ještě jít na výstavy, do muzeí, do divadel i do kin. V pondělí zavírají

Necelý měsíc a půl od zahájení nové sezony divadla v ČR opět přestávají od pondělí hrát. Opatření vydané vládou kvůli snaze zpomalit šíření koronaviru by tentokrát mělo platit jen dva týdny proti víc než dvouměsíční jarní pauze.

Kino, ilustrační foto
doporučujeme

Divadla znovu odsouvají premiéry odsunuté z jara i všechna další představení, poslední možností jsou dva víkendové dny, na které nabízejí vstupenky mnohé scény včetně Národního divadla. O víkendu je také možné před dvoutýdenním uzavřením navštívit výstavy, muzea a památky.

V Národní galerii je možné ještě o víkendu navštívit výstavu děl slavného Rembrandta a jeho současníků i následovníků, koná se v paláci Kinských. Na třech místech je možné prohlédnout si výstavu malíře Mikuláše Medka. Centrum obsáhlé monografické přehlídky je Valdštejnská jízdárna, v Anežském klášteře jsou práce pro sakrální prostory a ve Veletržním paláci jeho monumentální díla vytvářená na zakázku pro obchodní prostory či pražské letiště. V Anežském klášteře do neděle pokračuje Festival spisovatelů Praha, který hostí nigerijského spisovatele a nositele Nobelovy ceny Wole Soyinku.

Národní muzeum v pondělí dočasně uzavře mimo jiné svou výstavu Sluneční králové, která prezentuje archeologické nálezy starověkého Egypta. Ještě o víkendu ji lze navštívit v hlavní budově muzea na Václavském náměstí. Do konce týdne trvá Designblok, největší tuzemská výstava designu, módy, nábytku, šperků a doplňků. Letos designéři a firmy dostali prostor v bývalém klášteře sv. Gabriela na Smíchově.

Národní divadlo nabízí dnes večer Kouzelný cirkus, v neděli inscenaci Plukovník Švec o tragickém osudu československého legionáře. Balet ND uvede v neděli dvakrát inscenaci Kylián - Mosty času, která je průřezem díla slavného českého choreografa.

Divadlo Rokoko dnes uvádí inscenaci Želary, jevištní podobu dvou knih Květy Legátové, známých také z filmového zpracování. Divadlo Komedie uvede v neděli jevištní koláž z her Jan Hus, Jan Žižka a Jan Roháč pod názvem Husitská trilogie v režii Lukáše Brutovského. Tvůrčí tým upozorňuje diváky tíhnoucí k tradicionalistickým zobrazováním, že se snažil významnou kapitolu českých dějin "popkulturně oprášit".

Divadlo Na zábradlí dnes uvádí oceňovanou inscenaci Jana Mikuláška Korespondence V+W vycházející ze vzájemných listů legendárních tvůrců Osvobozeného divadla, jejichž cesty se po únoru 1948 rozešly.

Švandovo divadlo dnes zve na 50. reprízu komedie Pohřeb až zítra, kterou napsala Natálie Kocábová a která pojednává o rozhádané rodině, jíž svedla dohromady večeře před babiččiným pohřbem. Komedii o rodinných vztazích uvede v neděli i Fidlovačka, dvakrát zahraje titul Joe DiPietra Famílie, kterou režíroval Juraj Herz.

Komediální tituly nabízí také Divadlo na Jezerce a Kalich. Na Jezerce uvedou dnes odpoledne a znovu večer inscenaci Pánský klub, komedii o eroticky závislých mužích, kteří se setkávají na terapii. Kalich na své komorní scéně v Rytířské ulici uvede v neděli titul Tik tik, která se odehrává v čekárně psychiatra mezi lidmi trpícími tikem, tedy obsedantní neurózou, s níž se těžko žije.

Témata: muzea | Divadla | Kina | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama