Cvičení lidem škodí? Nový vědecký objev překvapil

Příliš mnoho cvičení by mohlo vést ke špatným rozhodnutím ve vašich stravovacích návycích, v péči o sebe a ve financích. Podle odborníků je tak méně někdy více.

Přidejte svůj názor

Ilustrační foto
doporučujeme

Nová studie vědeckého pracovníka Bastiena Blaina byla zveřejněná v časopise Current Biology. Blain požádal vytrvalostní sportovce, aby trénovali tři z devíti týdnů, a porovnal je se skupinou, která provedla normální 9 týdenní tréninkový program.

Vytrvalostní sportovci byly horší v cyklistickém testu, který se prováděl na konci trénovaní. Jejich mozek během behaviorálních úkolů vykazoval větší únavu v kognitivní kontrolní části mozkového systému.

Jinými slovy, váš mozek vyhoří a ovlivní schopnost vašeho těla cvičit. Ale to není všechno. Přepracování této části mozku snížilo schopnost sportovců odolat pokušení okamžité odměny, napsal server CNN.

"Sportovci byly například dotázáni, zda teď preferují 10 dolarů nebo 50 dolarů za šest měsíců. Ti, kteří byly přetrénovaní, si častěji vybrali okamžitou odměnu,“ uvedl autor studie Bastien Blain.

Zaměřovali se pouze na vytrvalostní sportovce, uvedl Dr. Marc-Andre Cornier. „To je potenciálně velmi důležité pro vrcholové sportovce, který to přehání. Ale má to něco společného s obyčejným člověkem, který chodí do tělocvičny?“

Předběžná studie provedená Cornierem zjistila, že pravidelné mírné cvičení hodinu na běžícím pásu čtyřikrát až pětkrát týdně bylo spojeno se snížením mozkové aktivity v oblastech spojených s touhou po jídle. "Zjistili jsme, že 6 měsíců cvičení u některých lidí, změnilo mozkovou reakci na jídlo. Ti lidé jedli méně a zhubli.“

Ne každý mozek reagoval na cvičení. Někteří lidé jen cvičili a přejídali se stále. Zatím se neví, proč to tak je ale probíhá studie, která by to měla vysvětlit.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Primark míří do Česka. Pro zákazníky má špatné zprávy

17.10.2019 23:05 Aktualizováno Jak už server EuroZprávy.cz informoval dříve, na Václavském náměstí se připravuje oblíbený obchod…

Hidžáb v ringu? Německá boxerka bojuje i za muslimský šátek

15.10.2019 07:48 Zeina Nassarová (21) je slibnou představitelkou německého ženského boxu, ale nebojuje jen v ringu.…

Jak skutečně vypadaly křížové výpravy? Archeologové rozklíčovali…

13.10.2019 16:47 Středověcí kronikáři obecně nepatří mezi nejspolehlivější komentátory historických událostí, mimo…

Ordály aneb boží soudy. Jak vypadalo středověké právo?

13.10.2019 16:21 Ve středověku platilo především právo nepsané. Pravidla se po generacích předávala ústně. Právní…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama