VIDEO: Belgický šéfkuchař se nevzdal, pandemii vzdoruje neotřelým způsobem

Protože nemohl kvůli pandemii covidu-19 otevřít svou restauraci, přišel belgický šéfkuchař na nápad obsluhovat hosty na parkovišti svého podniku v obytných vozech. Píše o tom agentura AFP.

"Přišli jsme do jediné restaurace, která je v Belgii otevřená, a byli jsme okouzleni," říká Françoise Gendebienová a ve svém autě se svým manželem ochutnává plody moře servírované na stolku s bílým ubrusem a zapíjí je bílým vínem.

Před restaurací Matthias and Sea v Tarcienne na jihu Belgie, která se specializuje na mořské plody a ryby, stojí toho večera více než tucet obytných vozů.

?? #Covid-19 en #Belgique : le chef Mattia Collu brave la #pandémie et le #confinement avec des camping-cars pic.twitter.com/y6cd86p335

— TV5MONDE Info (@TV5MONDEINFO) December 1, 2020

Nehrozí zde riziko nákazy, neboť číšník přináší jídla připravená v kuchyni a zakrytá alobalem až ke dveřím vozidla a dodržuje přitom všechna hygienická opatření.

Podle jídelníčku stojí pokrmy z ryb kolem 30 eur (780 Kč), zatímco menu s humrem přijde na 58 eur (1500 Kč).

Šéfkuchař Mattia Collu přeměnil své parkoviště v restauraci a dokonce i hotel, protože tu hosté mohou nocovat. Parkovací místo jim v případě potřeby pronajme.

Nápad Collu dostal, když rozvážel jídlo zákazníkům, jako mnoho dalších restauratérů, kteří začali nabízet jídlo s sebou, neboť to je za pandemie covidu-19 jediný legální způsob jejich aktivity. Obytné vozy viděl u svých zákazníků, a tak si nakonec řekl, proč má jídlo balit a rozvážet, když hosté mohou přijet k němu.

Tato belgická forma drive-in zaujala zákazníky v době, kdy si obytná auta získala v Evropě nebývalou popularitu. Oblíbená jsou zejména v létě v době dovolených, neboť umožňují vyhnout se přeplněným hotelům.

"Konečně se jednou máme kam jít najíst. I když je to na našem vlastním stole. Jsme však obslouženi jako králové," říká André Deckx, který na parkoviště restaurace Matthias and Sea přijel s manželkou.

Související

Více souvisejících

Belgie Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2) Restaurace zajímavosti

Aktuálně se děje

před 25 minutami

před 1 hodinou

Veronika Bílková

75 let od Všeobecné deklarace lidských práv. Vnímáme ji jako samozřejmost, což však mnohde stále neplatí, varuje Bílková

Valné shromáždění OSN schválilo před třičtvrtě stoletím, 10. prosince 1948, Všeobecnou deklaraci lidských práv. Nevedla k tomu jen zvěrstva druhé světové války, ale také zkušenost s totalitními režimy v meziválečném období, upozorňuje profesorka Veronika Bílková. V rozhovoru pro EuroZprávy.cz přiznává, že dokument není právně závazný nástroj, zároveň dodává, že se stal základem pro jiné smlouvy, které právně závazné jsou. Odbornice na mezinárodní humanitární právo z Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze dále vysvětlila například to, proč si nemyslí, že nastal čas Deklaraci aktualizovat či měnit, a z jakého důvodu není šťastné zmiňovat lidská práva pouze v souvislosti s jejich porušováním.

před 1 hodinou

Aktualizováno včera

Poslední čtyři páry dvanácté řady StarDance.

Ve StarDance se rozhodlo o finalistech, dotancovala Iva Kubelková

Ve StarDance se v sobotu večer rozhodlo o tom, kdo postoupí do finále, kterým letošní řada soutěže vyvrcholí za týden, kdy budou vyhlášeni vítězové, tedy král a královna tanečního parketu. Dnes tančily ještě čtyři soutěžní páry, postupujícími jsou Eva Adamczyková, Darija Pavlovičová a Vavřinec Hradilek.

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

Olaf Scholz

Na Německo se Ukrajina může spolehnout. Scholz slibuje další pomoc

Německo hodlá navzdory vlastním problémům pokračovat ve vojenské pomoci Ukrajině, na sobotním sjezdu německé sociálnědemokratické strany SPD to řekl její lídr a kancléř Olaf Scholz. Podle předsedy spolkové vlády to zatím na konec konfliktu na východě Evropy nevypadá. 

včera

Ladislav Županič

Zemřel herec Ladislav Županič, bylo mu 80 let

Ve věku 80 let zemřel populární herec Ladislav Županič, který úspěšně působil ve filmu, televizi, dabingu i v divadle. Karlínské hudební divadlo dokonce svého času úspěšně vedl jako ředitel. 

včera

včera

včera

včera

Vladimir Putin a  Sergej Michajlovič Mironov v roce 2018.

Rusko mění svět. Po Evropě "se natahuje" po území na dalším kontinentu

Politika současného Ruska je zaměřena jednoznačně na destabilizaci světového řádu využívající oportunisticky jakékoliv příležitosti, která se naskytne. Podle vlivného ruského senátora přišel čas, aby se Rusko začalo věnovat i jiným územím než Evropě. Tvrdí, že změna na americkém kontinentu již pod ruským vedením začala.

včera

včera

včera

Evropská unie, ilustrační fotografie.

EU má na dosah regulaci umělé inteligence. Existuje předběžná dohoda

Evropská unie se v pátek večer předběžně dohodla na regulaci AI neboli umělé inteligence, informovala Reuters. Podle agentury půjde o přelomová pravidla, ačkoliv bude ještě nutné doladit detaily. Evropa se tak zřejmě stane prvním kontinentem s pravidly pro regulaci systémů, jakým je například ChatGPT. 

včera

včera

Schwarzenbergové, jeden z nejstarších a nejvýznamnějších šlechtických rodů Evropy

Dne 9. prosince se koná pohřeb Karla Schwarzenberga, význačného politika a diplomata. Rod Schwarzenbergů se řadí mezi vůbec nejstarší šlechtické rody v Evropě a rovněž mezi ty nejvýznamnější. Schwarzenbergové byli po staletí hybateli evropských dějin a svou nesmazatelnou stopu zanechali i na našem území.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy