Letní počasí neřeklo poslední slovo. Teploty v týdnu neklesnou pod 20 stupňů

Hned na úvod nového týdne budou teploty atakovat tropickou třicítku, poté se přechodně ochladí. Přesto maxima během pracovních dnů neklesnou pod 20 stupňů, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).  

Meteorologové popsali, že v pondělí večer začne přes Čechy k východu postupovat studená fronta. Zároveň vyvrcholí příliv teplého vzduchu od jihu. V dalším průběhu týdne se příliv teplého vzduchu obnoví, až v pátek začne zvolna postupovat přes české území další studená fronta. 

Předpověď na pondělí (00-24):

Polojasno až jasno, ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Odpoledne od západu přibývání oblačnosti a k večeru v Čechách místy přeháňky nebo bouřky. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C, v 1000 m na horách kolem 20 °C, na Šumavě kolem 23 °C. Slabý, přes den, kromě západní polovině Čech, čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. Večer se v Čechách vítr bude měnit na mírný západní 2 až 6 m/s a v bouřkách přechodně zesílí.

Předpověď na úterý (00-24):

Oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Během dne západu ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C, na západě kolem 20 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, přechodně s nárazy kolem 15 m/s. Během dne bude slábnout.

Předpověď na středu (00-24):

Polojasno až jasno. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C, v údolích místy až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 25 °C. Slabý jižní až jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):

Jasno až polojasno. Ráno ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C, v údolích místy až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Na západě Čech slabý, jinde mírný jižní až jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, ve východní polovině území místy s nárazy kolem 15 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):

Zpočátku polojasno, od západu oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 21 až 26 °C, na západě Čech kolem 18 °C. Mírný západní vítr 3 až 7 m/s, na východě zpočátku čerstvý jižní 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Související

Více souvisejících

Počasí Léto ČHMÚ

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Petr Fiala

Vláda schválila novou obrannou strategii, reaguje na válku na Ukrajině

Česko bude mít novou obrannou strategii, která reaguje na aktuální bezpečnostní situaci v Evropě, která se zásadně zhoršila po ruském útoku na Ukrajinu. Dokument schválila vláda Petra Fialy na jednání ve středu 4. října 2023. Podpořila také poslanecký návrh novely školského zákona, který mimo jiné zavádí elektronický systém přihlášek na střední školy a rozhodla o dočasném znovuzavedení ochrany vnitřních hranic se Slovenskem na dobu deseti dnů.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Wagnerova skupina v Rostově na Donu (24. června 2023).

Co pro Ukrajinu znamená návrat wagnerovců? Za určitých podmínek představuje vážnou hrozbu

Po srpnovém úmrtí velitele Wagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina se zdálo, že budoucnost pro jeho žoldáky nevypadá nijak příznivě. Část z nich se odebrala do Běloruska, zatímco jiní podle nejrůznějších zpráv skončili zpátky v Africe, kde se v minulosti zapojovali do konfliktů v několika státech. Nejnovější zprávy ale hovoří o jejich návratu na Ukrajinu, kde mohou v případě sjednocení pod novým velitelem představovat pro Kyjev vážný problém.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov

Nobelovu cenu za chemii získala trojice vědců z USA a Ruska za kvantové tečky

Trojice vědců z USA a Ruska letos získala Nobelovu cenu za chemii za své revoluční objevy a výzkum polovodičových nanokrystalů známých jako kvantové tečky. Laureáty jsou Moungi Bawendi, Louis Brus a Alexej Jekimov. Informace o čerstvých vítězích unikla na veřejnost několik hodin před oficiálním oznámením Královské švédské akademie věd.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

V Benátkách se zřítil autobus z nadjezdu

Proč došlo k tragédii v Benátkách? Itálie má zatím jediné vysvětlení

Za zřícením autobusu z nadjezdu nad železniční tratí u Benátek, při němž zemřelo nejméně 21 lidí, může podle prvních informací stát chyba řidiče. Čtyřicetiletý Alberto Rizzotto z provincie Treviso je jedinou italskou obětí nehody a policie pracuje s verzí, že zkušený řidič mohl trpět zdravotními problémy.

před 10 hodinami

před 11 hodinami

Policisté zastavili dodávku s migranty

Policisté zadrželi už desítky příchozích migrantů. Slovensko zavádí hraniční kontroly s Maďarskem

Slovenská vláda v Bratislavě dnes rozhodla, že od čtvrtka dočasně zavede kontroly na hranicích s Maďarskem kvůli migrační situaci. Tento krok je pokračováním podobných opatření, která v úterý ohlásily také Česká republika, Polsko a Rakousko. Krátce poté, co Česko začalo na hranicích se Slovenskem kontrolovat vytipovaná vozidla, už policie zachytila desítky nelegálních migrantů.

před 11 hodinami

Politico: USA, EU a Rusko před útokem Ázerbájdžánu tajně jednali o Náhorním Karabachu

Zástupci Spojených států, Evropské unie a Ruska se v září setkali v Turecku na neveřejných mimořádných jednáních, s cílem najít řešení pro složitou situaci týkající se Náhorního Karabachu. Tato schůzka se uskutečnila jen krátce před tím, než Ázerbájdžán zahájil vojenskou ofenzivu, snažící se získat kontrolu nad územím spravovaným etnickými Armény. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy