Páteční počasí bude proměnlivé. Tropy vystřídají bouřky, mohou být velmi silné

V Česku dnes hrozí podobné změny počasí jako ve středu. Na většině území dosáhnou maxima tropických hodnot, v celé republice hrozí velmi silné bouřky. Vyplývá to z výstrah Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Podle předpovědi budou budou teploty v přílivu velmi teplého vzduchu od jihu překračovat na mnoha místech 31 °C. Chladněji bude na západě a severozápadě Čech. Vysoké teploty ukončí studená fronta a s ní spojené bouřky, které se začnou tvořit během odpoledních hodin a budou i velmi silné.

"Nejdříve se bouřky objeví na západě Čech, mohou být doprovázené přívalovým deštěm s úhrny kolem 30 mm, menšími kroupami a nárazy větru kolem 70 km/h," uvedli meteorologové na sociální síti X.

Během odpoledne mají následovat ještě intenzivnější bouřky s vysokým stupněm nebezpečí na zbytku území. Doprovázet je budou nárazy větru o rychlosti kolem 90 kilometrů za hodinu, kroupy o velikosti přes dva centimetry a přívalový déšť, kdy může v krátké době napršet kolem 50 milimetrů. 

"Intenzivní srážky mohou způsobovat lokální zatopení, rychlý odtok vody z krajiny a prudké rozvodnění menších vodních toků," dodali meteorologové. 

Související

Více souvisejících

Počasí Léto Bouřky ČHMÚ

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

film Abstinent s Josefem Trojanem v hlavní roli

České filmy a alkohol. Které tuzemské snímky reflektují alkoholismus?

Divácký hit Zápisník alkoholičky vzal kina útokem a připsal si v rámci českých filmů, v co do počtu návštěvnosti, nejúspěšnější víkendový start roku. Alkoholismus se však napříč dějinami české kinematografie objevoval častěji a uvedení nového filmu Dana Svátka, jenž stejnou problematiku rozvinul i v Úsměvech smutných mužů, je ideální příležitostí k tomu, abychom se za některými díly ohlédli. 

včera

včera

včera

Ukrajina, Kyjev

Třetina Ukrajinců by vyměnila kus území za konec války

Téměř třetina Ukrajinců by byla ochotná přistoupit na územní ústupky vůči Rusku, pokud by to vedlo k rychlému ukončení války. Toto číslo představuje až trojnásobný nárůst oproti loňskému roku, vyplývá z průzkumu Kyjevského mezinárodního institutu sociologie (KIIS). Výsledky zveřejněné v úterý přinesl server Newsweek.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko může zaútočit na NATO za 5 až 8 let, varuje Bundeswehr

Generál Carsten Breuer, nejvyšší představitel německých ozbrojených sil, varoval před rostoucí hrozbou, kterou představuje posilování ruských vojenských kapacit. Breuer považuje tuto hrozbu za čím dál tím závažnější, což vyžaduje adekvátní reakci. Informoval o tom server Ukrajinska pravda.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Hudebník a politik Petr Hannig je po mrtvici ve vážném stavu. Nemůže se hýbat ani dýchat

Hudebník, producent a politik Petr Hannig je ve vážném stavu po těžké mrtvici. Podle týdeníku Rytmus života je při vědomí, ale nemůže mluvit ani se hýbat a k dýchání potřebuje kyslíkovou podporu.

Zdroj: Karolína Svobodová

Další zprávy