Praha - Sobotní denní teploty v Česku nepřekročily 6 °C, což se nám sice asi jeví jako docela zima, ale na půlku března je to jen velmi mírně podprůměrné, spíše tedy normální počasí. Oteplení je ale za dveřmi, jarní dny zase přicházejí. Aspoň na chvíli, uvedlo meteocentrum.cz.
Nedělní teploty už se dostaly lehce nad 10 °C, ale oblačnost byla ještě docela velká. Začátek nového týdne ovšem přinese slunečné počasí, na obloze bude jasno nebo skoro jasno, maximálně polojasno.
Denní teploty budou nejvyšší v úterý, kdy čekáme 11 až 15 °C, lokálně tedy můžeme naměřit i více než těch 15 °C. Na druhou stranu, poměrně čerstvý jihovýchodní vítr bude trochu snižovat pocitové teplo. Také středa a čtvrtek budou teplé, předtím i pondělí.
Ve druhé polovině příštího týdne, a tedy i na víkend, ale bohužel opět přibude oblačnosti, objeví se srážky a pravděpodobně se zase výrazně ochladí. Momentální předpověď na příští neděli ukazuje jen asi 5 °C během dne, tedy zhruba to, co jsme zaznamenali tuto sobotu. Tento nepříliš sympatický výhled však není nic divného, protože v nižších polohách ještě i na konci března celkem běžně sněží. Není vůbec vyloučeno, že se toho ještě i letos dočkáme...
Předpověď na týden
Úterý:Jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle zataženo nízkou oblačností. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, při slabším větru kolem +1 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s během dne místy zesílí na čerstvý 5 až 9 m/s s nárazy kolem 15 m/s. Na severovýchodě Moravy a ve Slezsku vítr slabý 1 až 4 m/s, informuje chmi.cz.
Středa:Jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty +4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný jihovýchodní až východní vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout.
Čtvrtek:Jasno až polojasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy. K večeru částečné přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C. Slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Pátek:Většinou oblačno, ojediněle slabý déšť, později v polohách nad 700 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Vyhlídka počasí od soboty do pondělí:Oblačno až zataženo a místy občasný déšť, postupně proměnlivá oblačnost a místy přeháňky. Zpočátku od vyšších poloh, postupně od středních poloh srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 6 až 10 °C, postupně 2 až 6 °C.
Související
Zimní počasí přispěchá s novou sněhovou nadílkou. Platí varování
Předpověď počasí na měsíc: Silné mrazy jen tak nezmizí, vrátí se i v únoru
Aktuálně se děje
před 36 minutami
Rakušan se ani dnes nestal místopředsedou Sněmovny. Jsem nepohodlný, řekl
před 1 hodinou
Trump poslal armádu na dostřel Íránu. Čas se neúprosně krátí, vzkazuje Teheránu
před 2 hodinami
Výborný skončí v čele lidovců. Na šéfa strany bude kandidovat Grolich
před 2 hodinami
Amazon propustí 16 tisíc lidí. Zaměstnancům to oznámil omylem
před 3 hodinami
Opozice kvůli Macinkovým zprávám vyvolá hlasování o nedůvěře vládě
před 4 hodinami
Nechceme vést s prezidentem zákopovou válku, prohlásil Babiš, zatímco jeho vláda snížila Hradu rozpočet
před 5 hodinami
Konec akce neschopné EU. Na stole je revoluční návrh na zásadní proměnu
před 5 hodinami
Trump se distancoval od kontroverzních výroků spolupracovníků: Muž zastřelený agenty ICE nebyl vrahem
před 6 hodinami
Zimní počasí přispěchá s novou sněhovou nadílkou. Platí varování
před 6 hodinami
Macinka jde Moskvě na ruku. V tichosti dal zelenou ruským diplomatům
před 7 hodinami
Světový řád, jak jsme ho znali, skončil. A nikdy se zřejmě nevrátí, varuje Frederiksenová
před 8 hodinami
Politico: Fico byl po schůzce s Trumpem zděšený. Americký prezident působí jako smyslů zbavený
před 9 hodinami
Oděsa se změnilo v peklo na zemi. Pod ruskými útoky trpí každý den
před 9 hodinami
Trump možná trpí Alzheimerovou chorobou, tvrdí jeho neteř. Napište, že jsem zdravý, nařídil prezident novinářům
před 10 hodinami
Předpověď počasí na měsíc: Silné mrazy jen tak nezmizí, vrátí se i v únoru
včera
EU a USA připravují rozsáhlý desetiletý plán prosperity na obnovu Ukrajiny za 800 miliard dolarů
včera
Česká diplomacie zemřela. Macinkův mafiánský útok na prezidenta a novináře pohřbívá i demokracii
včera
Brusel počítá se vstupem Ukrajiny do EU v roce 2027. V příštích sto letech to neschválíme, reaguje Orbán
včera
Babiš chce konflikt urovnat. Macinku a Pavla pozval k jednacímu stolu
Aktualizováno včera
Pomsta Pavlovi: Macinka ho za nejmenování Turka nechce pustit na summit NATO. Na tiskovce selektuje novináře
Ministr zahraničí Petr Macinka reagoval na tiskové konferenci, na níž nepustil některé novináře, na obvinění z vydírání, které vůči němu vznesl prezident Petr Pavel. Šéf diplomacie se nejprve ironicky omluvil veřejnosti, že musí sledovat jeho spor místo „skvělých a úžasných nápadů“ opozice, zároveň však odmítl, že by se dopustil čehokoliv nezákonného. Podle Macinky nejde o vydírání, nýbrž o běžné politické vyjednávání, jehož podstatou je snaha ovlivnit postoj jiného politika, v tomto případě prezidenta.
Zdroj: Libor Novák