Praha - Poslední dny byly v České republice ve znamení nadprůměrných teplot, které vybízely k venkovním aktivitám. To by se ovšem mělo změnit v neděli odpoledne, kdy se na našem území objeví studená fronta, která přinese ochlazení.
Pokud se tedy chystáte ven, využijte příjemné víkendové teploty, protože poté už počasí příliš příjemné nebude a na posezení venku můžeme rovnou zapomenout. Čtvrteční teploty se vyšplhají až na 19 stupňů Celsia. Bude polojasno až oblačno.
Podobné to bude i v pátek, kdy se teploty budou pohybovat mezi 16 a 20. Podle vyjádření meteoroložky Dagmar Honsové budou teploty příjemné, s občasným deštěm nebo bouřkami. Po ránu naměříme teploty mezi 3 a 7 stupni.
V sobotu se dočkáme teplot od 18 do 22 stupňů. Zároveň se objeví tzv. kupovitá oblačnost, kterou mohou doprovázet i bouřky. Během neděle dorazí na naše území vlnící se studená fronta, která přinese ochlazení pro začátek dalšího týdne. Před touto frontou budou příjemné ranní teploty 8 až 12 stupňů. Odpolední teploty se mohou vyšplhat až na 22°C.
Začátek nového týdne bude poznamenán studenou frontou. V pondělí budou ještě přijatelné teploty mezi 13 až 17 °C. V úterý už dokonce klesnou až na 10. Během příštího týdne se vyplatí nosit s sebou deštník, kvůli možnému výskytu srážek. Další dny se ponesou v podobném duchu. V horských oblastech navíc můžeme očekávat sněhové přeháňky.
Související
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
Počasí aktuálně: Meteorologové varují před vedry a požáry na dalších místech
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Česká televize představila náhradu za Moravce. Zveřejnila podzimní program
před 1 hodinou
Zelenskyj: Rusko při nejnovější vlně nočních útoků použilo balistické rakety ze Severní Koreje
před 1 hodinou
Přes 130 mrtvých a 500 zraněných. Kolumbie svádí závod s časem, pod troskami zůstávají další lidé
před 3 hodinami
Evropa shání rakety Patriot kde se dá. Ukrajina jich za týden vystřelí víc, než kolik dostane za měsíc
před 3 hodinami
Svržený syrský prezident Bašár Asad byl odsouzen k trestu smrti
před 4 hodinami
Trumpova sít Truth Social prodělává stamiliony. Nový nástroj slibující přednostní informace čelí kritice
před 5 hodinami
Trump si zahrává se zdravím. Doporučil snížit očkování, místo studie se odkázal na názory okolí
před 6 hodinami
13 mrtvých a přes 70 zraněných. Ukrajina podnikla nejničivější útok na Rusko za poslední roky
před 6 hodinami
Vyčistili jsme Hormuzský průliv od min, je plně pod kontrolou USA, tvrdí Trump
před 7 hodinami
Počasí bude tropické do konce prázdnin, déšť se objeví jen výjimečně
včera
Kolumbie vyhlásila stav národní katastrofy. Počet mrtvých po zemětřesení dál prudce stoupá
včera
Francie zavádí kvůli vedru krizový stav. Domácnostem omezuje spotřebu vody
včera
Rusko přitvrzuje. Útoky raketami jsou stále častější, Moskva polevit nehodlá
včera
Kolumbii zasáhlo silné zemětřesení. Mrtvých jsou nejméně desítky
včera
V Bulharsku vybuchl sklad munice. Exploze byla vidět na kilometry daleko
včera
Lipsko se vyhnulo katastrofě. Dron s výbušninou narazil do letadla, našli na něm DNA
včera
Zuckerbergova jachta odmítla pomoci plavidlu v nouzi
včera
Kanaďanům dochází trpělivost. Pochybují o kapacitách hasičů, požáry začínají hasit sami
včera
Ukrajinské drony zaútočily v Tatarstánu. Nálet prý trval hodiny
včera
Dostupná ložiska mizí. Severní moře se stává rájem robotů a dronů
Britské i mezinárodní energetické společnosti v Severním moři stále častěji sázejí na využití moderní robotiky a automatizace. V oblasti, kde se ropa a zemní plyn těží již téměř šest desetiletí, docházejí snadno dostupná ložiska a firmy hledají způsoby, jak stlačovat náklady a udržet provozuschopnost stárnoucí infrastruktury. Na těžebních plošinách a podmořských vrtech se tak vedle lidských pracovníků objevují čtyřnohé robotické stroje, autonomní ponorky či specializované drony.
Zdroj: Libor Novák