Celá ČR - Teploty dnes ráno na východě Čech klesly až k minus 14 stupňům, a šlo tak o nejchladnější ráno letošní zimy. Nejsilnější mráz byl na Broumovsku a na hřebenech Krkonoš. Příliv studeného vzduchu by měl dnes pokračovat.
Silný mráz meteorologové očekávají od dnešních 16:00 v Moravskoslezském a Zlínském kraji a částečně v Olomouckém a Královéhradeckém kraji. Malé děti, nemocní lidé a senioři by v takovém mrazu měli omezit pohyb venku, radí meteorologové.
Příliv studeného vzduchu od východu ale začne slábnout a přes Německo bude postupovat k severovýchodu další okluzní fronta, která u nás v pondělí ovlivní počasí. V Plzeňském kraji se proto vyskytnou mrznoucí srážky doprovázené místy vznikem ledovky. Meteorologové upozorňují, že silnice a chodníky budou místy kluzké a řidiči i chodci by měli být opatrní.
Na řadě silnic nižších tříd v Královéhradeckém a Pardubickém kraji leží slabá vrstva ujetého sněhu. Řidiči by měli být při jízdě opatrní. Hlavní silniční tahy v regionu byly dnes ráno většinou suché a vymrzlé.
Řidiči v Moravskoslezském kraji by si měli dát pozor na námrazu, která může vznikat na některých úsecích silnic v regionu. Všechny silnice jsou ale sjízdné. Během noci v regionu nesněžilo, ale teploty se ráno pohybují až okolo minus 12 stupňů Celsia.
Silnice v Jihomoravském kraji jsou dnes sjízdné se zvýšenou opatrností, upozorňují silničáři. Žádné omezení neplatí na dálnicích D1, D2 a na R46. Zvýšenou pozornost vyžadují R43, R52 a další silnice ve všech okresech kraje. Ve vyšších polohách se nachází ujetá vrstva sněhu. Teplota se v Jihomoravském kraji pohybuje od minus pěti do minus deseti stupňů Celsia.
Silnice na jihu Čech v noci na dnešek namrzaly na Jindřichohradecku. Všechny sypače stále jezdí na Prachaticku, kde sněží. Jinde v kraji jsou silnice převážně suché a vymrzlé nebo po chemickém ošetření mokré, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Opatrně by řidiči měli jezdit i na sousední Vysočině. V obou krajích mrzne. Na Vysočině byl k ránu až osmistupňový mráz, na jihu Čech byly teploty od minus pěti stupňů ve Vyšším Brodě po minus deset stupňů na Churáňově.
Související
Potvrzeno. Počasí přinese sníh i ledovku, platí varování
Počasí může být problematické. Místy napadne téměř deset centimetrů sněhu
Aktuálně se děje
před 54 minutami
Vláda schválila schodek rozpočtu 310 miliard. Schválila růst platů ve veřejném sektoru, na obranu půjdou 2 % HDP
před 1 hodinou
Pavel nečekaně zrušil setkání nejvyšších ústavních činitelů na Hradě
před 2 hodinami
Jedna z nejbolestivějších kapitol tamní historie končí. Do Izraele se vrátily pozůstatky posledního rukojmího
před 3 hodinami
Vláda schválila rozpočet s deficitem 310 miliard. Je výrazně vyšší, než navrhl Fialův kabinet
před 4 hodinami
Na Hradě si nevšimli, že nevládne Fiala? Okamura se pustil do Pavla, rozpočet na obranu se zvyšovat nebude
před 4 hodinami
CNN: Mohutná armáda v rukou jednoho muže. Rozhodnutí Ťin-pchinga zahájit vyšetřování Jou-Sia je ohromující
před 5 hodinami
Klíčový přechod Rafáh se zatím neotevře. Izrael si stanovil podmínku
před 6 hodinami
Čína se otřásá v základech. Nejvýše postavený generál je vyšetřován pro špionáž pro USA
před 6 hodinami
Konec ruského plynu. EU schválila navzdory odporu Maďarska a Slovenska absolutní embargo
před 7 hodinami
Trump nechá zásah agentů v Minneapolisu prověřit. Naznačuje jejich stažení
před 8 hodinami
Venezuela se bouří. Mám dost příkazů přicházejících z Washingtonu, prohlásila Rodríguezová
před 9 hodinami
Česko čeká test stability. Za Pavlem na Hrad míří Okamura s Babišem a Macinkou
před 9 hodinami
Počasí v USA zabíjí. Masivní sněhová bouře za sebou nechává mrtvé i statisíce domácností bez proudu
včera
Policie vypátrala muže, který zaútočil na kancelář piráta Bartoše
včera
Nezastavitelný rychlobruslař Jílek. Vyhrál Světový pohár v rámci dlouhých tratí
včera
Exministr Lipavský uvažuje o vstupu do ODS
včera
Promlčeno. Za vraždu Mrázka nikdo pykat nebude, i když policie leccos tuší
včera
Další úspěšnou českou sbírku pro Ukrajinu chválí Pavel i slavný Brit
včera
Trump ocenil hrdinství britských vojáků. Donutil ho k tomu i princ Harry
včera
Buď žijeme třetí světovou válku, nebo nejnebezpečnější krizi od roku 1945. Pravdu ukáže až čas
Světové války se v okamžiku vypuknutí takto nejmenují, název dostávají až zpětně, když je zřejmé, že změnily řád světa. Dnešek nápadně připomíná právě takovou přechodovou fázi – pandemie, invaze na Ukrajinu, eskalace kolem Íránu, hybridní a ekonomická válka i eroze západních garancí. Buď už žijeme ve třetí světové válce, jen ji neumíme pojmenovat, nebo v nejnebezpečnější krizi od konce druhé světové války.
Zdroj: Jakub Jurek