Praha - Už po víkendu mělo podle meteorologů sněžit, zatím to ale venku vypadá spíš na jarní počasí. Podle nové předpovědi se teploty v následujícím týdnu vyšplhají až 10 °C, mrznout by mohlo jen v noci.
Meteorologové přitom tvrdili, že bude dokonce mrznout a sníh se objeví i v nížinách. V měsíčním výhledu sice psali experti o "nadprůměrném teple", to je ale celou letošní zimu.
Nejchladnějším dnem bude podle meteorologů středa, teploty ale i tak neklesnou pod nulu. Přes den se průměrné teploty vyšplhají až na 10 °C. Mrznout by mohlo jen v noci, většinou se ale budou teploty pohybovat kolem nuly. Sněžit by mohlo jen na horách.
V úterý bude oblačno až zataženo, od rána bude podle meteorologů pršet, ve vyšších polohách se sněhem. K večeru budou srážky ustávat. V noci klesnou teploty k nule, mrznout by ale nemělo. Přes den se teploty vyšplhají na 2 až 6 °C.
Středa by měl být nejchladnější den v týdnu. Obloha bude znovu zatažená, mohlo by sněžit i v polohách nad 400 metrů, většinou se ale objeví déšť se sněhem. Noční teploty by měly klesnout mírně pod nulu, bude 1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C.
Ve čtvrtek by se mělo začít znovu oteplovat. Meteorologové očekávají znovu oblačno až zataženo, odpoledne vysvitne sluníčko. Teploty v noci mohou znovu klesnout pod nulu, ve vyšších polohách by se mohlo tvořit náledí. Přes den bude 2 a 6 °C.
V pátek bude převážně oblačno, večer by mělo pršet na většině území. Na horách může sněžit, spíše se ale objeví srážky smíšené. V noci by mělo znovu mrznout, teploty mohou klesnout až na -5 °C. Nejvyšší denní teploty už budou ale nad nulou, 1 až 5 °C.
V sobotu a v neděli se oteplí až na 10 °C! O víkendu by mělo být stále oblačno až zataženo, od sobotního večera až do pondělního rána by mělo pršet, sníh se na horách objeví jen ojediněle. Teploty ani v noci neklesnou pod nulu, přes den bude zpočátku 2 až 6 °C, postupně 7 až 11 °C.
Související
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump už se nahlas hlásí ke královské rodině. Mohou za to britští novináři
před 2 hodinami
Babiš je na první cestě mimo EU. V Ázerbájdžánu jednal o dodávkách ropy a plynu
před 2 hodinami
Ledecká půjde do další zimní sezóny bez lyžařských koučů Gampera a Banka
před 3 hodinami
Obchody nemají na vybranou. V květnu se jednou musí řídit zákonem
před 4 hodinami
Policisté hledají výtržníka. Odjíždějícímu autobusu pražské MHD rozbil dveře
před 4 hodinami
Zemřel Oskar Petr, autor legendárních hitů Lucie či Davida Kollera
před 5 hodinami
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
před 5 hodinami
Letní počasí dorazí už o víkendu. Meteorologové řekli, co není vyloučeno
před 6 hodinami
Evropský parlament se postavil proti Orbánovu muži. Maďarského eurokomisaře vyzval k rezignaci
před 7 hodinami
Von der Leyenová: Rusové mají pocit, že se opět nacházejí za železnou oponou. Tentokrát je digitální
před 8 hodinami
Ceny ropy po oznámení o blokádě přístavů prudce vzrostly
před 8 hodinami
Nový rozsudek v Cimického kauze. Psychiatr má skončit za mřížemi
před 9 hodinami
Evropská komise podá žalobu na Česko a Maďarsko
před 9 hodinami
Cintula si za atentát na Fica odsedí 21 let, potvrdil NS
před 10 hodinami
Už nebudu hodný, vzkázal Trump za doprovodu bizarní fotomontáže
před 11 hodinami
Svět zasáhne silné El Niño, varuje WMO. Počasí může letos lámat rekordy
před 12 hodinami
Odchod Spojených arabských emirátů z OPEC otřásl světem. Proč je tak významný?
před 13 hodinami
Estonsko chce, aby Evropská unie zakázala vstup ruským vojákům
před 14 hodinami
Ruská přehlídka ke Dni vítězství bude poprvé po 20 letech bez vojenské techniky. Důvod ministerstvo tají
před 14 hodinami
Řítí se svět do další ekonomické krize? Tentokrát by se neodehrála stejně, jako ta předchozí
Vzpomínky na pád banky Lehman Brothers v září 2008 jsou pro mnohé stále živé. Bobby Seagull tehdy pracoval jako obchodník v londýnském Canary Wharf a do kanceláře dorazil před šestou ráno naposledy. Ačkoliv zprávy z Ameriky věštily bankrot, zaměstnanci v Británii netušili, co to pro ně znamená. V kancelářích zavládl chaos a někteří lidé si začali brát obrazy ze stěn jako náhradu za dlužné akcie.
Zdroj: Libor Novák