Praha - Česká republika zažije během následujících dní razantní změnu teploty. V pondělí rtuť teploměru vystoupá až na 35 stupňů Celsia, hned v úterý ale nejméně o 15 stupňů poklesne.
V pondělí bude jasno až polojasno. Během dne postupně oblačno, zpočátku ojediněle, odpoledne a večer, na východě území až v první polovině noci, místy přeháňky a bouřky, ojediněle i silné. Nejvyšší denní teploty se podle ČHMÚ budou pohybovat na hranici 30 až 35 °C. Meteorologové proto vydali varování před velmi vysokými teplotami, které platí ve všech krajích.
V úterý se rapidně ochladí. Bude zataženo až oblačno, na východě přechodně až polojasno. Na většině území přeháňky nebo déšť, místy i vydatný. Ojediněle se na východě mohou objevit bouřky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 19 až 23 °C, na Moravě a ve Slezsku 23 až 27 °C. Na východě Čech ale může být stále až až 30 °C.
Ve středu nás čeká zataženo až oblačno, místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty vystoupají "jen" na 18 až 22 °C.
Čtvrtek bude většinou oblačný, místy se objeví přeháňky nebo déšť. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové 16 až 20 °C.
I v pátek bude oblačno a místy se objeví přeháňky. Nejvyšší denní teploty se podobně jako v předchozích dnech budou pohybovat na hranici 17 až 21 °C.
Víkend bude polojasný, na východě území až oblačný a místy se objeví přeháňky nebo déšť. Nejvyšší denní teploty 17 až 22 °C, postupně 21 až 26 °C.
Související
Počasí projde v novém týdnu vývojem. Nejtepleji bude o víkendu
Počasí o víkendu: Do Česka se opět vrátí tropy
Aktuálně se děje
před 12 minutami
Princ Harry měl možnost přespat v Buckinghamském paláci. Vše končí sporem
před 55 minutami
Maroko přehrálo Kanadu, Francie přešla přes Paraguay. Řeší se výkony sudích
před 1 hodinou
Putin si bude s Trumpem volat i nadále, nastínil Kreml
před 2 hodinami
Ebola v Kongu stále neustupuje. Potvrdily se další případy i oběti
před 3 hodinami
Dluhopisy Republiky jsou žádané. Lidem zbývají poslední hodiny na úhradu
před 3 hodinami
Fiasko budou vykládat jako úspěch. Fico udeřil proti opozici
před 4 hodinami
Číňané provedli raketový test. Teď čelí kritice ostatních zemí
před 5 hodinami
Počasí projde v novém týdnu vývojem. Nejtepleji bude o víkendu
před 6 hodinami
Pravda o velké výluce metra. Praha vysvětlila, co se opravuje
před 7 hodinami
Babiš se těší na Trumpa. Na summitu NATO očekává kartáč kvůli závazkům
před 7 hodinami
Rusové podnikli další velký útok na Kyjev. Ukrajina hlásí oběti
před 9 hodinami
Počasí o víkendu: Do Česka se opět vrátí tropy
včera
Magyar zahájil boj o odvolání maďarského prezidenta Sulyoka
včera
Česká vláda se hlasitě vymezuje vůči Tchaj-wanu, na pozadí ale obchod čile pokračuje, píše prestižní asijský server
včera
Válku s USA ustál, režim nepadnul. Přesto Írán prochází zásadní vnitřní proměnou
včera
„Vražda Trumpa je naší povinností.“ Na pohřbu Chameneího zazněly výzvy k likvidaci prezidenta USA
včera
Tichý zabiják: Vědci popsali, jak ultrazpracované potraviny ničí tělo a radí, jak se jim vyhnout
včera
Na USA už se spoléhat nedá. Jak se Evropa připravuje na ruskou invazi?
včera
Írán pohřbívá zesnulého Alího Chameneího. Modžtaba na obřadech chybí
včera
Po střelbě v New Yorku osm zraněných. Mezi nimi čtyři malé děti
Oslavy Dne nezávislosti v New Yorku poznamenal tragický incident, při kterém bylo v brooklynské čtvrti Coney Island postřeleno nejméně osm lidí. Mezi zraněnými jsou i čtyři nezletilé děti, které se staly oběťmi násilného činu přímo během svátečního večera. Incident vyvolal okamžitou reakci záchranných složek i policejních jednotek.
Zdroj: Libor Novák