Plzeň - V jihozápadní polovině Čech se dnes odpoledne místy vyskytují bouřky provázené přívalovým deštěm. Ojediněle jsou i velmi silné s krátkodobými srážkovými úhrny kolem 50 litrů na metr čtvereční. V oblastech zasažených přívalovými srážkami může docházet k rychlému rozvodnění potoků a zatopení níže položených míst, varoval dnes Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
Výstraha před silnými bouřkami platí pro Karlovarský, Plzeňský a Jihočeský kraj, ale také pro Příbramsko s Berounskem. "Bouřky postupují jen zvolna k severozápadu a bouřková činnost zde bude pokračovat," upozorňuje ČHMÚ.
V oblastech zasažených přívalovými srážkami lze podle meteorologů očekávat rychlý odtok vody ze svahů a rychlé rozvodnění malých toků i jindy suchých koryt. Rizikem je také zatopení níže položených míst, sklepů či podemletí komunikací. Lidé by si měli navíc dát pozor na silný nárazový vítr, který může lámat větve nebo unášet uvolněné předměty.
Předpověď na pátek (00-24):Oblačno až polojasno, v jižní polovině území až zataženo a místy déšť nebo přeháňky, místy bouřky, ojediněle silné. Jinde jen ojediněle přeháňky. Odpoledne a večer ubývání oblačnosti, zejména na severu území. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C. Nejvyšší denní teploty 20 až 24 °C, v Polabí až 26 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s, v bouřkách přechodně zesílí.
Předpověď na sobotu (00-24):Jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky, zejména na severu a východě území. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na neděli (00-24):Jasno až polojasno, během dne při přechodně zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 14 až 10 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na pondělí (00-24):Jasno až polojasno, během dne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 26 až 30 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s, informuje chmi,cz.
Předpověď na úterý (00-24):Jasno až polojasno, během dne při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 31 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s.
Vyhlídka počasí od středy do pátku:Jasno až polojasno, během dne při zvětšené oblačnosti místy přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 27 až 32 °C.
Související
40,6 stupně. Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord
Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní
Aktuálně se děje
před 3 hodinami
Obchody během svátků v červenci. Další řetězec odhalil, zda bude fungovat
před 4 hodinami
40,6 stupně. Česko hlásí nový absolutní teplotní rekord
před 5 hodinami
Čapek nebo Hrabal. Měli špatné vysvědčení, přesto se zapsali do dějin
před 6 hodinami
Školní podzimní prázdniny se mohou změnit. TOP 09 navrhuje fixních pět dnů
před 6 hodinami
Česko zná termín příštích voleb. Prezident Pavel ho stanovil na říjen
před 7 hodinami
Trumpova celní válka s Evropou ožívá. USA hrozí odvetou za danění Mety či Amazonu
před 8 hodinami
Vojtěch prosazuje omezení dostupnosti energetických nápojů
před 9 hodinami
Tropické počasí a maxima až 41 °C. Meteorologové opět varují před výhní
před 10 hodinami
Češi letí pomáhat do Venezuely. Hasiči vysílají specializovaný tým
před 10 hodinami
Drama kvůli dětem v rozpáleném autě. Hasiči museli rozbít okénko
před 11 hodinami
Historických teplotních rekordů může padnout víc, naznačili experti
před 12 hodinami
Rady na extrémně teplý víkend. Víme, kteří lidé by vůbec neměli chodit na slunce
před 13 hodinami
Nové napětí v Íránu. Američané podnikli odvetu za útok na nákladní loď
před 14 hodinami
Počasí se po žhavém víkendu ochladí. Příští týden dorazí déšť
včera
Extrémní vlna veder už v červnu? Vědci vysvětlují, co se děje s počasím
včera
Trump označil dronový útok Íránu na loď v Hormuzském průlivu za porušení příměří
včera
Babiš si není jistý, jestli Macinka přihlásil Pavla na summit NATO
včera
Extrémní počasí činí život v Evropě nesnesitelným. Experti mluví o nejhorší vlně veder v historii
včera
Počet obětí zemětřesení ve Venezuele dvojnásobně vzrostl
včera
Do nejvyššího mrakodrapu v čínském Pekingu narazilo letadlo
V čínském hlavním městě narazilo v pátek odpoledne malé letadlo do nejvyšší budovy v Pekingu, mrakodrapu Citic Tower, který je známý také pod názvem Čína Zun. Incident v jedné z nejstřeženějších metropolí světa vyvolal paniku v centrální obchodní čtvrti, kde z výšky desítek pater začaly na ulice plné automobilů padat kusy trosek a částí letadla.
Zdroj: Libor Novák