Praha - Jihozápad Čech dnes a v pátek zasáhnou silné bouřky s přívalovým deštěm a kroupami. V pátek se budou tvořit také na Vysočině a může při nich ojediněle napršet kolem 50 milimetrů srážek. Bouřky se v pátek nevyhnou ani dalším oblastem Česka, ale srážkové úhrny budou při nich o něco nižší, kolem 30 milimetrů. Menší a střední toky na celém území ČR se mohou při dešti ale rychle rozvodnit, informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
"Vzhledem k očekávaným přívalovým srážkám mohou poměrně rychle reagovat hladiny toků, a to zejména v oblastech s výraznějším nasycením," uvedli meteorologové.
V jihozápadní části Čech se bouřky podle nich začnou místy tvořit dnes odpoledne, večer pak zeslábnou. V pátek se do jihozápadní poloviny Čech vrátí, ale s větší intenzitou a zasáhnou i Vysočinu. S bouřkami by lidé měli počítat i v dalších regionech. V noci na sobotu budou bouřky slábnout.
Podle množství srážek by se hladiny malých a středních toků mohly podle meteorologů rozvodnit v pátek večer a v noci na sobotu. Současně nevyloučili, že řeky v povodí Berunky, které odvodňují Brdy, by mohly někde dosáhnout stupně povodňové aktivity.
Předpověď na pátek (00-24):Oblačno až polojasno, během dne na většině území přeháňky a bouřky. Ojediněle možnost silných bouřek, hlavně v Čechách. Nejnižší nočníteploty 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty 28 až 32 °C, na jihozápadě a západě kolem 26 °C. Zpočátku slabý, postupně mírný jihovýchodní až jižní vítr 2 až 6 m/s se bude večer měnit na jihozápadní. V bouřkách vítr přechodně zesílí.
Předpověď na sobotu (00-24):Oblačno, během dne místy déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. Na severu a severovýchodě až zataženo a srážky četnější. Nejnižší noční teploty 17 až 13 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Slabý jihozápadní, postupně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s, informuje chmi.cz.
Předpověď na neděli (00-24):Polojasno až oblačno, místy přeháňky a bouřky, hlavně na severovýchodě. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C. Nejvyšší denní teploty 23 až 27 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 6 m/s.
Související
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
Počasí o víkendu může ovlivnit studená fronta
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Válku na Ukrajině lze vyřešit, ale ne rychle. Důkazem je příběh Německa po první světové válce
před 1 hodinou
Mnozí Ukrajinci jsou po dalším ruském útoku bez vody a elektřiny
před 1 hodinou
Konečná přežila volební debakl. Komunisté nic měnit nebudou
před 3 hodinami
Trumpa znovu ukázali na fotkách s Epsteinem. Hoax, obořil se Bílý dům na Demokraty
před 3 hodinami
Další člen Babišovy vlády doplatil na zákon střetu zájmů
před 4 hodinami
Dlouhá historie vánočního koření. Sloužilo i jako lék
před 5 hodinami
Česko na prahu epidemie chřipky. Do vývoje se může promítnout nový subtyp infekce
před 6 hodinami
Tragédie v pražské ZOO. Populární orangutan Kawi nešťastně zahynul
před 6 hodinami
Policie hledá dvanáctiletého Marka. Už ve čtvrtek nedorazil do školy
před 8 hodinami
Počasí se příští týden výrazně ochladí. Během dne bude i mrznout
včera
Nezvládli krize, inklinují k neonacismu a chtějí Česko odklonit od Západu. Vžene nás nová vláda do náručí Kremlu?
včera
EU zmrazila ruská aktiva natrvalo, aby obešla veto Maďarska a Slovenska ohledně pomoci Ukrajině
včera
Machadové pomohla utéct americká armáda. Z Venezuely se dostala v přestrojení
včera
VIDEO: Rvačky, alkohol, vulgarity, ponižování žen. Ostudné zasedání parlamentu, jaké Slovensko nepamatuje
včera
Írán zatkl držitelku Nobelovy ceny za mír Narges Mohammadiovou
včera
OBRAZEM: Došlo i na úsměvy. Nejbližší a přátelé se rozloučili s Patrikem Hezuckým
včera
Ukrajinské síly znovu dobyly osady v Charkovské oblasti
včera
"Zákaz spalovacích motorů v roce 2035 je smeten ze stolu." EU příští týden kontroverzní nařízení zmírní
včera
Česko se rozloučilo s moderátorem Hezuckým. Bouček dojemně promluvil
včera
Ukrajina by podle mírového plánu měla vstoupit do EU v roce 2027
Ukrajina by se mohla stát členem Evropské unie k 1. lednu 2027, pokud bude přijat návrh mírového urovnání, který je v současné době projednáván v rámci amerických zprostředkovaných jednání o ukončení dlouholetého konfliktu s Ruskem. O této informaci informoval v pátek list Financial Times s odvoláním na zdroje obeznámené s obsahem dokumentu.
Zdroj: Libor Novák