Ještě počátkem týdne teploty hravě dosahovaly dvacetistupňové hranice, po víkendu ale přijde prudký pokles. Teploty spadnou zhruba o 10 stupňů a do konce roku už pravděpodobně neporostou.
Dnes bude většinou zataženo, ojediněle mrholení. Nejvyšší denní teploty přesto stoupnou až na 15 °C. Obdobná situace bude panovat i o víkendu.
V sobotu bude zataženo, objeví se mlhy a mrholení. Nejnižší noční teploty klesnou na až na 2 °C, nejvyšší denní teploty dosáhnou maxima 15 °C.
I v neděli bude převážně zataženo, místy se objeví slabý déšť nebo mrholení. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat kolem 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty se vyšplhají maximálně na 16 °C.
V pondělí teploty ještě mírně povyrostou. Nejnižší noční sice klesnou na teploty 7 až 3 °C, nejvyšší denní teploty se ale budou pohybovat kolem 13 až 17 °C.
V úterý už bude opět zataženo až oblačno a objeví se déšť nebopřeháňky. Nejnižší noční teploty mírně vzrostou na 9 až 5 °C, nejvyšší denní teploty ale klesnou na 11 až 15 °C.
Ve středu bude zataženo a teploty v noci se budou pohybovat kolem 5 °C. Nejvyšší denní teploty by se ale přes den měly pohybovat už pouze kolem 12 °C.
Ve čtvrtek přijde další ochlazení. Teploty v noci klesnou na 3 °C a tam se udrží po zbytek týdne. Teploty přes den klesnou na 10 °C, kde se udrží do pátku. Příští víkend se ještě více ochladí a denní teploty se budou pohybovat kolem 8 °C.
Související
Tak zaúřadovalo zimní počasí. Na východě napadly desítky centimetrů sněhu
Předpověď počasí na začátek Velikonoc. Má být den ode dne lépe
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Důchodů se mají dotknout změny. Jsou plánované ve dvou fázích
před 2 hodinami
Tři roky se čekalo. Babiš obnovuje společná vládní jednání se Slováky
před 3 hodinami
ČT se obává kolapsu. Lidé přijdou o StarDance, varuje Grolich
před 3 hodinami
Trump oznámil, kdy pojede do Číny. Návštěvu odložil kvůli válce s Íránem
před 4 hodinami
Tak zaúřadovalo zimní počasí. Na východě napadly desítky centimetrů sněhu
před 5 hodinami
Konec střídání času na obzoru. Zdechovský věří, že EU se brzy dohodne
před 6 hodinami
Ruská státní pokladna se tenčí. Putin vyzval oligarchy, aby podpořili obranný rozpočet země
před 7 hodinami
V USA se rozjíždí tichá mocenská válka. Demokraté se snaží vyplnit vakuum po Bidenovi
před 8 hodinami
Německo chce proměnit armádu v nejsilnější bojovou sílu Evropy, než Rusko zaútočí na NATO. Má na to tři roky
před 9 hodinami
Evropa bude prosit Moskvu o energetické suroviny, my si vybereme, komu pomůžeme, tvrdí Putinova pravá ruka
před 9 hodinami
Maďarsko důležitější než Francie? EU se ocitá v kritickém bodě, může skončit jako rukojmí krajní pravice
před 10 hodinami
Babiš vyrazil do boje proti „nehoráznému chování“ čerpacích stanic. Chce zpřísnit kontroly a zastropovat marže
před 11 hodinami
Kdo ničil dívčí školu v Íránu? OSN chce odpovědi, vyšetřování zatím ukazuje na USA
před 12 hodinami
Trump couvá. Opět odložil Íránu ultimátum, podle Teheránu jednání neprobíhá
před 13 hodinami
Vojenské kapacity Íránu jsou zničené, prohlašuje Trump. Jak tedy Teherán dokáže kontrolovat Hormuzský průliv?
před 13 hodinami
Okamžitě zlevněte pohonné hmoty, pustil se Babiš do pumpařů
před 14 hodinami
Útok zápalnými lahvemi na Ruský dům v Praze. Policie pátrá po pachateli
před 16 hodinami
Předpověď počasí na začátek Velikonoc. Má být den ode dne lépe
před 23 hodinami
Klidný život bez finančních starostí: Výhodné pojištění odpovědnosti
včera
Změna času se v EU řeší už osm let. Europoslanci jsou pro konec střídání
V Česku je v plném proudu týden, který bude o hodinu kratší. Po noci ze soboty na neděli si všichni budeme muset přenastavit hodinky, protože dvě změny času jsou navzdory slibům každoroční realitou. Je to přitom už osm let, co existuje směrnice o ukončení střídání časů.
Zdroj: Jan Hrabě