Výstraha před vichřicí. Hrozí náledí a sněhové jazyky, varují meteorologové

Na Českomoravské vrchovině, ve Slezsku a místy také na jižní Moravě hrozí do úterního poledne silný vítr. Od dnešního večera se pak do úterního rána může na severozápadě země tvořit náledí. ČTK o tom dnes informoval Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Západní, postupně severozápadní vítr bude dosahovat v nárazech rychlosti až 70 kilometrů v hodině, na hřebenech hor i 110 kilometrů v hodině. Místy se mohou tvořit sněhové jazyky.

Výstraha ČHMÚ platí pro části krajů Středočeského, Karlovarského, Pardubického, Královéhradeckého, Libereckého, Ústeckého, Jihomoravského, Olomouckého, Moravskoslezského a pro celou Vysočinu.

Náledí hrozí v Karlovarském, Plzeňském a Ústeckém kraji od dnešních 18:00 do úterních 08:00. Povrchy na severozápadě budou po předchozích srážkách mokré a teplota klesne pod nulu. Na jiných místech Česka se bude náledí tvořit jen ojediněle.

Předpověď na úterý (00-24):Oblačno až zataženo, na Moravě přechodně až polojasno, na většině území sněhové přeháňky, během dne pod 300 m i smíšené. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na západě a severozápadě Čech místy náledí, jinde jen ojediněle. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, v 1000 m na horách kolem -4 °C.

Čerstvý severozápadní vítr 4 až 9 m/s, místy nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na hřebenech hor na severu a severozápadě až 30 m/s (až 110 km/h) bude odpoledne a večer slábnout. Na horách místy tvorba sněhových jazyků, informuje portal.chmi.cz.

Předpověď na středu (00-24):Oblačno až zataženo, od západu místy sněžení, pod 800 m postupně déšť se sněhem nebo déšť. Odpoledne a večer od západu ubývání srážek.Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, na východě místy až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, na východě místy kolem 2 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

Související

Více souvisejících

Počasí vítr Kraj Vysočina Moravskoslezský kraj náledí Zima

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

včera

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

včera

včera

včera

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

včera

včera

včera

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Změny počasí mění svět k nepoznání. O domov už přišly desítky milionů lidí

Konference OSN o změně klimatu COP29, která právě skončila v ázerbájdžánském Baku, přinesla opětovné výzvy k řešení klimatické krize. Ty však ostře kontrastují s tvrdou realitou: miliony lidí byly nuceny opustit své domovy kvůli klimatickým katastrofám, uvedl server Al-Džazíra.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy