Za frontální vlnou, která ustoupí z našeho území dále k východu, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. Informuje o tom ČHMU.
Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, v Čechách od severozápadu místy až polojasno a ojediněle mlhy. Zejména na jihovýchodě a východě místy déšť. Nejnižší teploty 8 až 4 °C, při déletrvající zmenšené oblačnosti kolem 2 °C. Slabý jihozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s. Tlaková tendence: slabý vzestup Rozptylové podmínky: dobré, místy mírně nepříznivé
Počasí přes den (07-24): Převážně oblačno, v Čechách ráno ojediněle mlhy. Ojediněle, na jihozápadě a západě místy, přeháňky. Nejvyšší teploty 9 až 13 °C. Slabý, během dne mírný jihozápadní až západní vítr 2 až 5 m/s. Tlaková tendence: setrvalý stav, odpoledne slabý až mírný vzestup Rozptylové podmínky: v noci a ráno místy mírně nepříznivé, jinak dobré
Související
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
Výhled počasí do poloviny června. Jeden problém se má prohlubovat
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
před 1 hodinou
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
před 2 hodinami
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
před 4 hodinami
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
včera
Detaily záchrany lebky svaté Zdislavy. Experti prozradili podrobnosti
včera
Feri si pobyt ve vězení neprodlouží. Soudce vysvětlil své rozhodnutí
včera
Stalo se před 490 lety. Král Jindřich VIII. nechal popravit svou manželku
včera
Česká diplomacie tragicky přišla o pracovníka. Zahynul v Chile
včera
Výhled počasí do poloviny června. Jeden problém se má prohlubovat
včera
MS v hokeji: Lotyšsko porazilo Německo. Slovinci nenavázali na senzaci s Čechy
včera
Suej-fen-che. Město, které Západu hýbe žlučí, narušuje vliv sankcí a upevňuje rusko-čínské vazby
včera
Svět může zažít nejsilnější El Niño v historii už letos. Letní teploty zřejmě v nadcházejících letech zlámou rekordy
Aktualizováno včera
V Praze se srazil autobus s tramvají. Aktivován traumaplán, záchranka povolala velkokapacitní vůz Fenix
včera
WHO poprvé v historii vyhlásila stav veřejného ohrožení před zasedáním. Epiemie eboly může trvat roky
včera
Putin by mohl války na Ukrajině litovat, měl říct Si Ťin-pching Trumpovi
včera
Sedmnáctá epidemie eboly vyvolává v Africe paniku. Neexistující očkování situaci dramaticky zhoršuje
včera
Ebola se šíří rychleji, než jsme odhadovali, přiznává WHO. O většině nakažených ještě lékaři neví
včera
Spojené státy prodlouží dočasné pozastavení sankcí na export ruské ropy
včera
V Británii se ve velkém začíná mluvit o návratu do EU
Debata o brexitu a možném návratu Spojeného království do Evropské unie se vrací do popředí britské politiky v době značné vnitropolitické nestability. Bývalý ministr zdravotnictví Wes Streeting, který rezignoval kvůli nedostatku důvěry v premiéra Keira Starmera, o víkendu prohlásil, že odchod z unie byl katastrofální chybou. Podle jeho slov brexit zanechal zemi méně bohatou a s menším vlivem než kdykoli před průmyslovou revolucí. Streeting vyzval k vytvoření nového speciálního vztahu s unií s tím, že budoucnost Británie leží v Evropě a jednoho dne i zpět v evropském bloku.
Zdroj: Libor Novák