Rakousko a Bavorsko se potýkají se záplavami, doprava omezena

Prudké lijáky způsobily v jižním Bavorsku a na takřka celém území Rakouska lokální záplavy i omezení v dopravě. Kvůli povodni byla dočasně uzavřena dálnice mezi Salcburkem a Mnichovem. Déšť by měl odpoledne ustávat a ve středu skončit úplně. Problémy hlásí i Rakousko.

Zaplavená auta

Rušná dálnice A8 mezi Salcburkem a Mnichovem musela být kvůli zatopení vozovky dočasně uzavřena poblíž obce Frasdorf. Uzavírka způsobila dopravní kolaps, neboť objízdné trasy nápor vozidel nezvládaly. Provoz na dálnici byl mezitím již částečně obnoven.

V jihobavorském okrese Rosenheim, kde se z břehů vylila řada místních toků, museli hasiči zasahovat ve 200 případech. Horská služba evakuovala dětský tábor v údolí Jenbachtal a 12 dětí bylo přemístěno do nedaleké chaty, uvedla agentura DPA. Na nejvyšší německé hoře Zugspitze napadlo vlivem poklesu teplot během přechodu studené fronty 20 centimetrů sněhu.

V Rakousku za posledních 48 hodin spadlo na většině území 50 až 160 litrů srážek na metr čtvereční. Podle meteorologické služby ZAMG je to místy tolik, jako běžně za celý srpen.

Povodňový stav překročily podle oe24.cz řeky Salzach a Saalach u Salcburku. Hasiči tu ale zatím museli pouze pumpovat vodu ze sklepů a odstraňovat naplaveniny ze silnic.

V Horních Rakousech se hrozí vylít z břehů alpské řeky Inn a Enns, úřady ve městech Schärding a Steyer proto vyhlásily stav povodňové bdělosti. Ve vesnici Alpl v horním Štýrsku museli zasahovat hasiči poté, co místní potok zatopil sklepy několika domů. Se vzestupem hladin řek se potýká i Vorarlbersko na západě země, kde byla uzavřena řada místních komunikací. Silné srážky se nevyhnuly ani Dolním Rakousům, kde v okrese Amstetten způsobily uzavírky v silniční i železniční dopravě.

Počasí má v novodobé historii na svědomí stovky mrtvých. V žebříčku se…

16.07.2021 07:00 Kvůli vytrvalému dešti a záplavám zemřelo během posledních dvou dnů na západě Německa zhruba šest…

Silný déšť zaplavil v Německu sklepy, ulice a pozemky

14.07.2021 10:18 Silný déšť vyvolaný tlakovou níží Bernd zaplavil v noci na dnešek v některých regionech Německa…

Klimatické změny netrápí jen Česko. Tropické počasí trhá v zahraničí…

07.07.2021 07:00 Po nejteplejším červnu, jaký kdy byl zaznamenán ve Finsku a v některých oblastech Švédska, se…

Bouře v částech Německa zaplavila silnice či sklepy

29.06.2021 08:57 Silné lijáky a prudký vítr si v noci na dnešek v některých částech Německa vyžádaly intenzivní…

Jihozápad Německa opět sužuje extrémní počasí. Silné bouřky, krupobití,…

28.06.2021 21:56 Silné bouřky dnes způsobily lijáky, krupobití a lokální záplavy na jihozápadě Německa. Nejhůře…

Související:

Právě se děje