Rakousko a Bavorsko se potýkají se záplavami, doprava omezena

Prudké lijáky způsobily v jižním Bavorsku a na takřka celém území Rakouska lokální záplavy i omezení v dopravě. Kvůli povodni byla dočasně uzavřena dálnice mezi Salcburkem a Mnichovem. Déšť by měl odpoledne ustávat a ve středu skončit úplně. Problémy hlásí i Rakousko.

Zaplavená auta
doporučujeme

Rušná dálnice A8 mezi Salcburkem a Mnichovem musela být kvůli zatopení vozovky dočasně uzavřena poblíž obce Frasdorf. Uzavírka způsobila dopravní kolaps, neboť objízdné trasy nápor vozidel nezvládaly. Provoz na dálnici byl mezitím již částečně obnoven.

V jihobavorském okrese Rosenheim, kde se z břehů vylila řada místních toků, museli hasiči zasahovat ve 200 případech. Horská služba evakuovala dětský tábor v údolí Jenbachtal a 12 dětí bylo přemístěno do nedaleké chaty, uvedla agentura DPA. Na nejvyšší německé hoře Zugspitze napadlo vlivem poklesu teplot během přechodu studené fronty 20 centimetrů sněhu.

V Rakousku za posledních 48 hodin spadlo na většině území 50 až 160 litrů srážek na metr čtvereční. Podle meteorologické služby ZAMG je to místy tolik, jako běžně za celý srpen.

Povodňový stav překročily podle oe24.cz řeky Salzach a Saalach u Salcburku. Hasiči tu ale zatím museli pouze pumpovat vodu ze sklepů a odstraňovat naplaveniny ze silnic.

V Horních Rakousech se hrozí vylít z břehů alpské řeky Inn a Enns, úřady ve městech Schärding a Steyer proto vyhlásily stav povodňové bdělosti. Ve vesnici Alpl v horním Štýrsku museli zasahovat hasiči poté, co místní potok zatopil sklepy několika domů. Se vzestupem hladin řek se potýká i Vorarlbersko na západě země, kde byla uzavřena řada místních komunikací. Silné srážky se nevyhnuly ani Dolním Rakousům, kde v okrese Amstetten způsobily uzavírky v silniční i železniční dopravě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Západ Řecka zasáhl nezvyklý středomořský hurikán

18.09.2020 12:52 Záplavy, přerušení námořní dopravy a dodávek elektrického proudu si vyžádal středomořský hurikán…

Západ Řecka je kvůli tropické bouři v pohotovosti

17.09.2020 17:20 Řecká vláda vyhlásila v osmi regionech na západě Řecka stav pohotovosti kvůli blížící se…

Bouře zasáhly italské Alpy, ze silnic jsou řeky. Sardinii naopak trápí…

25.08.2020 16:14 Východní část italských Alp v okolí horského střediska Cortina d'Ampezzo v pondělí večer opět…

VIDEO: Bouřky způsobily v Itálii milionové škody, poničily pole i vinice

24.08.2020 12:56 Silné bouřky doprovázené přívalovými dešti a kroupami způsobily v neděli večer na severu Itálie…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama