Česká lvíčata na Dány nestačila a turnaj v Polsku tak pro ně skončil

Tychy - Pokud chtěli svěřenci kouče Vítězslava Lavičky postoupit do semifinále alespoň coby nejlepší celek umístěný na druhé pozici ze všech tří skupin, potřebovali v ideálním případě co největším rozdílem nad Dánskem, ovšem pokud by v souběžně hrajícím zápase Německo prohrálo s Itálií 0:2, stačila by Čechům i taková výhra jako 2:1 či 3:2. Tato možnost se zdála pravděpodobnější zvlášť poté, co právě český tým jako první inkasoval. Přestože se Čechům nadala upřít bojovnost a snaha, byli to právě oni, kteří v zápase stále dotahovali a nakonec s Dány prohráli 2:4. V Krakowě by nám v případě úspěchu pak nepomohla ani Itálie, která sice nad Němci vyhrála, ovšem jen 1:0.

Zatímco český výběr se setkával většinou s nepřesnostmi a proto tak dánský brankář z počátku zápasu neměl příliš co na práci, i když na něj pár střel přeci jen zamířilo, to ten dánský, kterému už o nic prakticky v turnaji nešlo, předváděl hned několik útočných výpadů, ze kterých hrozilo větší nebezpečí. Po dvaceti minutách hry tak poprvé zahrozili Dánové, kdy Havel spolu s Lüftnerem propadl v defenzivní činnosti, čehož dokázal využít Andersen, jemuž se z úhlu nakonec jen těsně skórovat nepodařilo.

Jenže jakoby Češi na toto vůbec nezareagovali a stále pokračovali v tak trochu vlažném pojetí bránění. Zanedlouho totiž Lüftner nestačil na Zohoreho a byl to právě tento dánský forvard působící na klubové úrovni v Cardiffu City, jenž předal kulatý nesmysl svému kolegovi Andersenovi na hranici šestnáctky, kde dokázal obehrát Simiče a následně tak skórovat, 1:0 pro Dány. Netrvalo však naštěstí dlouho a lvíčatům se povedlo tento nepříznivý stav vyrovnat a to zásluhou podle všeho budoucího hráče Juventusu Turín Patrika Schicka, jemuž se podařilo po celkem rychlé akci z otočky parádně vypálit pod břevno, 1:1.

Do karet však příliš Čechům nehrála jejich bilance v osobních soubojích, neboť u většiny z nich byli právě čeští reprezentanti vždy pozdě. Když se k tomu ještě přidá nepřesnost v přihrávkách a nedostání se do tempa tohoto utkání, vytoužený úspěch se zkrátka nemohl dostavit. Vše to nakonec vyvrcholilo chybou Havla, jenž nepřesně mířil balón na Černého a následoval tak tedy dánský protiútok, na jehož konci pak bylo zakončení aktivního Zohoreho, jenž tak tedy opět Dánům navrátil jednobrankové vedení, 2:1. Za tohoto stavu se odcházelo do šaten, neboť se o změnu skóre nepostaral těsně před přestávkou Schick, jenž zahrával volný přímý kop.

Češi to rozhodně nechtěli nikterak balit a proto nebylo vůbec divu, že o přestávce se český lodivod Vítězslav Lavička rozhodl ke změně a na hrací plochu tak tedy poslal útočníka Tomáše Chorého. A bylo to povedené střídání. Nejen tento hráč totiž přispěl k tomu, že ze strany českého mužstva bylo vidět více důrazu než v prvním dějství. Díky tomu si tak vytvořilo územní převahu, ze které nakonec vyplynula vyrovnávací branka v 54. minutě. A byl to tehdy právě olomoucký útočník Chorý, jenž svou hlavičkou dokázal rozradostnit české publikum v Tychách, 2:2. Protože poté na hřiště přišel další forvard Juliš, bylo jasné, že chce kouč Lavička všechno vrhnout do útoku. Vytoužený vedoucí gól ale nepřicházel a nestalo se tomu tak ani po Černého zakončení a ani hned po dvou Schickových střelách. Ve všech těchto případech se totiž svými zákroky zaskvěl gólman Höjbjerg.

Pak ale všechny české naděje zhatila chyba Holzera, po které přišlo dánské přečíslení, které zakončil svým druhým gólem v zápase Zahore, 3:2 pro Dánsko. Přestože v následujících minutách se stále Češi snažili o otočení tohoto nepříznivého stavu, nedařilo se jim to a poté, co ve svých příležitostech neuspěli ani Schick, ani Souček, přišla v samotném závěru čtvrtá dánská branka, o kterou se postaral Ingvartsen. Dánsko tak vyhrálo nad Českem 4:2 a pro lvíčata tak tedy turnaj jednadvacetiletých fotbalistů v Polsku skončil již po zápasech ve skupinách.

Oba semifinálové zápasy jsou na programu příští týden v úterý, přičemž nejprve se od 18:00 v Tychách střetne Anglie s Německem, od 20:45 v Krakowě pak Španělsko s Itálií.

Konečný výsledek zápasu, mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 21 let (24.6.2017):

SKUPINA C:

Česko - Dánsko 2:4 (1:2)Branky: 27. Schick, 54. Chorý - 23. Andersen, 35. a 73. Zohore, 90. + 1. Ingvartsen

Itálie - Německo 1:0 (1:0)Branka: 30. Bernardeschi

Související

Více souvisejících

ME ve fotbale do 21 let 2017 Fotbal

Aktuálně se děje

před 16 minutami

Volby v USA

Volby v USA startují. Harrisová může být první prezidentkou

Občané Spojených států amerických se v úterý po čtyřech letech vydávají k volebním urnám, aby rozhodli, kdo bude jejich příštím prezidentem. Ve vypjatém boji o Bílý dům stojí proti sobě kandidátka Demokratické strany Kamala Harrisová a bývalý prezident Donald Trump, který se pokouší o návrat. Průzkumy předpovídají těsný výsledek, který jen zdůrazňuje napjatou atmosféru letošních voleb.

před 1 hodinou

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy