Šéf Bayernu Uli Hoeness poslán na 3,5 roku do vězení

Mnichov - Tři a půl roku. Tolik by si měl odsedět za mřížemi šéf bavorského velkoklubu Bayernu Mnichov kvůli daňovému úniku ve výši 27,2 milionů eur. Tedy 745 milionů korun. Ve čtvrtek o tom rozhodl mnichovský soud.

"Jde o mimořádně závažný případ daňového úniku," řekl státní zástupce Achim von Engel. Ten mimo jiné odmítl obhajobu šéfa jednoho z nejúspěšnějších fotbalových klubů na starém kontinentě. Uli Hoeness se v ní sám, podle státního zástupce, přiznal k tomu, že řádně neplatil daně díky svým tajným kontům ve Švýcarsku.

V dubnu loňského roku se dvaašedesátiletý bývalý německý reprezentant a nynější jeden z nejvýznamnějších fotbalových funkcionářů Hoeness přiznal, že na daních nezaplatil 3,2 milionů eur. Během vyšetřování se však přišlo na to, že tao částka může být ještě vyšší. Toto potvrdil i samotný obhájce šéfa Bayernu. Bylo zjištěno, že mezi roky 2003 a 2009 obchodoval Hoeness s rizikovými akciemi. Na začátku tohoto týdne soudu vedl, že toto obchodování skončilo celkovou ztrátou ve výši několika miliónů eur. Nějaký čas během tohoto obchodování však německý funkcionář dosáhl i zisků, které ke zdanění nepřiznal.

Dnešní verdikt mnichovského soudu ještě není pravomocný. Obě strany sporu se mohou ještě odvolat. To právě Hoeness chystá, alespoň to médiím řekl jeho obhájce. Šéfa jednoho z nejlepších evropských klubů vidět ve vězení v nejbližší době hned tak nemusíme.

Uli Hoeness v minulosti za slavný bavorský velkoklub hrál a pro tamní fanoušky je žijící legendou. V německém klubu hrál téměř celou svojí hráčskou kariéru. Třikrát s mužstvem vyhrál německou Bundesligu i Pohár mistrů evropských zemí. Za Německo si zahrál i na evropském šampionátu v roce 1972, kde vybojoval se svými spoluhráči pro svou zemi zlatou medaili. O dva roky později vyhrál s německou reprezentací i mistrovství světa. V roce 1982 se stal členem vedení mnichovského klubu, jeho prezidentem až v roce 2009.

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Češi po výhře nad Gruzií postupují v Lize národů mezi elitu. Mají také jistou baráž o MS

Když čeští fotbalisté v září tohoto roku naprosto nezvládli duel v Gruzii, kde prohráli ostudně 1:4, málokdo věřil, že by snad mohli Češi ovládnout svou skupinu Ligy národů a tudíž tak nejen postoupit do elitní divize, ale zajistit si také účast v baráži o mistrovství světa 2026. Nakonec se to všechno stává skutečností díky závěrečné výhře nad Gruzií 2:1 v Olomouci, kdy se o české branky postarali Šulc s Hložkem. Ve druhé půli se sice podařilo snížit Mikautadzemu, ale na víc se naštěstí soupeři nezmohli, přestože měli v emočním závěru obrovské příležitosti.
Fotbal, ilustrační fotografie

Střely jen do břevna. Bezbranková remíza z Albánie je ale pro Čechy nadějí na první místo

Čeští fotbalisté mají nadále šanci postoupit z prvního místo tabulky své skupiny B1 v rámci Ligy národů do elitní Ligy A a tím se tak přiblížit k zajištění účasti v baráži o postup na mistrovství světa ve fotbale 2026. Tyto cíle neoddálila ani sobotní bezbranková remíza v Albánii, kde nejblíže ke skórování měli nejblíže Václav Jemelka a Lukáš Červ, kteří při svých pokusech pouze rozezvučili břevno.

Více souvisejících

Fotbal Uli Hoeness (šéf Bayern Mnichov) Bayern Mnichov

Aktuálně se děje

před 36 minutami

před 1 hodinou

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 7 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy