V jakém vězení bude sedět bývalý šéf Bayernu Uli Hoeness?

Landsberg - Doba, kdy se za mocným Uli Hoenessem (62) zavřou vrata vězení, se nezadržitelně blíží. Bývalý šéf Bayernu byl odsouzen na tři a půl roku za daňové podvody ve výši téměř 750 milionů korun. Kde si mistr světa z roku 1974 bude trest odpykávat?

Věznice v Landsbergu, 61 kilometrů od Mnichova, uspořádala exkurzi pro novináře. Hoeness bude muset vystačil s celou o velikosti devět metrů čtverečních se zamřížovaným oknem a umyvadlem a záchodem.

Prominentní vězeň nebude mít žádné úlevy ani výjimky ve stravě, musí dodržovat pravidla zařízení jako kdokoli jiný.Věřící katolík Hoeness se může i za mřížemi vyzpovídat ze svých hříchů. Ve věznici je kaple, každou neděli dopoledne se konají bohoslužby.

Bývalý reprezentant může hrát fotbal, věznice má vlastní hřiště, kde se hraje od jara do podzimu každý den kromě víkendů. Hoeness jako vězeň ale nesmí tým vést. To je dovoleno pouze dozorcům s trenérskou svazovou licencí.

Může sice fotbal sledovat v televizi, kterou může mít v cele. K dispozici je kabelová televize, ne ale taková, na níž by mohl sledovat přímé přenosy z bundesligy. Povoleny jsou ale plakáty na zdi, takže "své" hvězdy, Ribéryho a spol., si bude moci maximálně pověsit na zeď.

Psali jsme:
Šéf Bayernu Uli Hoeness poslán na 3,5 roku do vězení  

Manželka Susi ho uvidí dvakrát, nanejvýš třikrát za měsíc, návštěva je povolena vždy jen na dvě hodiny a maximálně tři osoby.

Vězni nosí jednotné oblečení, osobní věci nejsou povoleny. Zakázány jsou také počítače, mobily a obecně telefonáty. Výjimkou jsou hovory v nutných rodinných záležitostech.

Všichni vězni musí pracovat. Jako podnikatel v uzenářství a vyučený řezník se Hoeness může zapojit do práce v tomto odvětví. To je tak jediné, co bývalému bossovi může připadat povědomé. Jinak se asi jeho životní styl dramaticky změní. Redaktor německého deníku Bild Oliver Grothman, který byl v Landsbergu na reportáži, trefně shrnul: "Mně bohatě stačily tři hodiny za mřížemi. Hoeness tam bude muset vydržet mnohem déle."

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Češi po výhře nad Gruzií postupují v Lize národů mezi elitu. Mají také jistou baráž o MS

Když čeští fotbalisté v září tohoto roku naprosto nezvládli duel v Gruzii, kde prohráli ostudně 1:4, málokdo věřil, že by snad mohli Češi ovládnout svou skupinu Ligy národů a tudíž tak nejen postoupit do elitní divize, ale zajistit si také účast v baráži o mistrovství světa 2026. Nakonec se to všechno stává skutečností díky závěrečné výhře nad Gruzií 2:1 v Olomouci, kdy se o české branky postarali Šulc s Hložkem. Ve druhé půli se sice podařilo snížit Mikautadzemu, ale na víc se naštěstí soupeři nezmohli, přestože měli v emočním závěru obrovské příležitosti.
Fotbal, ilustrační fotografie

Střely jen do břevna. Bezbranková remíza z Albánie je ale pro Čechy nadějí na první místo

Čeští fotbalisté mají nadále šanci postoupit z prvního místo tabulky své skupiny B1 v rámci Ligy národů do elitní Ligy A a tím se tak přiblížit k zajištění účasti v baráži o postup na mistrovství světa ve fotbale 2026. Tyto cíle neoddálila ani sobotní bezbranková remíza v Albánii, kde nejblíže ke skórování měli nejblíže Václav Jemelka a Lukáš Červ, kteří při svých pokusech pouze rozezvučili břevno.

Více souvisejících

Fotbal Uli Hoeness (šéf Bayern Mnichov) Bayern Mnichov

Aktuálně se děje

před 55 minutami

před 2 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

Zatykač na Blízkém východě moc nezmění. Netanjahu ví, že po válce jeho kariéra může skončit, říká Salem

Zatykač na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta situaci na Blízkém východě moc nezmění. Pro EuroZprávy.cz to vysvětlil Paul Salem, viceprezident pro mezinárodní spolupráci think tanku Middle East Institute. Podle něj je hlavní starostí arabských zemí normalizace vztahů s Izraelem a zatykač příliš neovlivní ani vojenskou pomoc z Evropy. Íránské bezpečnostní obavy nepoleví.

před 2 hodinami

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Riziko chyby je vysoké. Rétorika Kremlu připouští jadernou válku, varuje analýza

Rusko-ukrajinská válka vstoupila do dalšího nebezpečného cyklu eskalací a hrozeb, přičemž obavy z možného použití jaderných zbraní i nadále stoupají. Přestože mnoho analytiků zůstává skeptických k možnosti, že by Vladimir Putin skutečně použil jaderné zbraně na Ukrajině, rétorika Kremlu tuto možnost nevylučuje. Riziko chyby či špatného odhadu je vysoké, což situaci činí mimořádně nebezpečnou. Ve své analýze to uvedl server SkyNews.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Fixace hypotéky: Jaké během ní máte možnosti?

Pořízení hypotéky je pro většinu z nás jedním z největších rozhodnutí v našem životě. Představuje splnění snu o vlastním bydlení, ale také zodpovědnost a dlouhodobý finanční závazek. A právě fixace hraje u hypotečního úvěru zásadní roli.

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Donald Tusk

Eskalace války zneklidňuje Evropu. Tusk mluví o nejistotě, Švédsko o zastrašování

Polský premiér Donald Tusk varoval, že nedávné události naznačují reálné riziko globálního konfliktu. Tato prohlášení přicházejí poté, co Rusko odpálilo hypersonickou balistickou střelu středního doletu na ukrajinské město. Podle Tuska se konflikt na východě dostává do rozhodující fáze, což naznačuje nejistotu a potenciální eskalaci.

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

Vladimir Putin

Putin vyhrožuje útokem na země podporující Ukrajinu

Nedávný útok na ukrajinské město Dnipro, při kterém Rusko použilo novou balistickou raketu, zintenzivňuje válku na Ukrajině a zároveň zvyšuje napětí mezi Moskvou a Západem. Prezident Vladimir Putin označil tento úder za odvetu na údajné použití zbraní dlouhého doletu Spojených států a Velké Británie Ukrajinou proti ruským cílům. Reakce ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského podtrhuje naléhavost mezinárodní reakce na další ruské kroky.

před 8 hodinami

BBC: Putin je auto brzd, které se řítí po dálnici. A Putinomobil jen tak nezpomalí

Tento týden Kreml obvinil „kolektivní Západ“ z eskalace války na Ukrajině. Přesto téměř tři roky trvající konflikt jasně ukazují, že právě Vladimir Putin považuje eskalaci za klíčový nástroj pro dosažení svých cílů. Ať už jde o úplnou kontrolu nad Ukrajinou, nebo alespoň o uzavření míru na ruských podmínkách, eskalace zůstává ústřední strategií jeho vedení války. Uvedl to server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy