Nominace týmů na fotbalové MS 3. část – Francie, Ghana, Honduras, Chile

Praha - Třetí část seriálu o nominacích na blížící se mistrovství světa ve fotbale představí výběry Francie, Ghany, Hondurasu a Chile.

Francie

Kde jsou ty časy, kdy sladká Francie válcovala každého soupeře. Na letošní mistrovství se svěřenci kouče Deschampse dostali až po domácí výhře nad Ukrajinou 3:0 poté, co doháněli dvoubrankové manko z venkovního utkání. Oporami výběru galského kohouta budou zajisté křídelník Bayernu Mnichov Franck Ribéry, forvard Realu Madrid Karim Benzema nebo obránce Manchesteru United Patrice Evra. Mírným překvapením je neúčast Samira Nasriho, kterého Deschamps nepovolal pro jeho komplikovanou povahu.

Brankáři: Hugo Lloris (Tottenham), Mickaël Landreau (Bastia), Stephane Ruffier (St. Etienne)

Obránci: Mathieu Debuchy (Newcastle), Lucas Digne (Paris St. Germain), Patrice Evra (Manchester United), Laurent Koscielny, Bacary Sagna (oba Arsenal), Eliaquim Mangala (FC Porto), Mamadou Sakho (Liverpool), Raphaël Varane (Real Madrid)

Záložníci: Yohan Cabaye, Blaise Matuidi (oba Paris St. Germain), Clément Grenier (Lyon), Rio Mavuba (Lille), Paul Pogba (Juventus Turín), Moussa Sissoko (Newcastle), Mathieu Valbuena (Marseille)

Útočníci: Karim Benzema (Real Madrid), Olivier Giroud (Arsenal), Antoine Griezmann (San Sebastian), Loic Rémy (Newcastle), Franck Ribéry (Bayern Mnichov)

Ghana

Čtyřnásobný vítěz Afrického poháru národů patří mezi velmi nevyzpytatelné soupeře. Své pamatují také čeští reprezentanti, kteří Ghaně na německém šampionátu v roce 2006 podlehli 0:2. A oba tehdejší střelci - Asamoah Gyan a Sulley Muntari - jsou v nominaci své země také letos. Nechybí ani hvězdný Michael Essien z AC Milán nebo opora Juventusu Kwadwo Asamoah. Otázkou zůstává post brankáře, kde figurují evropskému publiku vesměs neznámá jména.

Brankáři: Stephen Adams (Aduana Stars), Fatau Dauda (Orlando Pirates), Adam Kwarasey (Strömsgodset)

Obránci: Harrison Afful (Esperance), John Boye (Rennes), Samuel Inkoom (Platanias), Jonathan Mensah (Evian), Daniel Opare (Standard Lutych), Rashid Sumaila (Mamelodi Sundowns)

Záložníci: Afriyie Acquah (Parma), Albert Adomah (Middlesbrough), Emmanuel Agyemang Badu (Udine), Kwadwo Asamoah (Juventus), Christian Atsu (Arnhem), Andre Ayew (Marseille), Michael Essien (AC Milán), Rabiu Mohammed (Kubaň Krasnodar), Sulley Muntari (AC Milán), Mubarak Wakaso (Kazaň)

Útočníci: Jordan Ayew (Sochaux), Kevin Prince Boateng (Schalke), Asamoah Gyan (Al Ain), Abdul Majeed Waris (Valenciennes)

Honduras

Osmimilionový Honduras bude v Brazílii patřit mezi outsidery, ale na své soupisce má přesto několik zajímavých hráčů. Anglickou Premier League hrají Maynor Figueroa a Wilson Palacios. Emilio Izaguirre hájí barvy skotského mistra Celticu Glasgow a například Ronyho Martíneze zaměstnává španělský Real Sociedad. V konkurenci Francie, Švýcarska a Ekvádoru ale středoamerická republika zřejmě příliš šancí mít nebude.

Brankáři: Noel Valladares, Donis Escober (oba Olimpia), Luis López (Real Espaňa)

Obránci: Brayan Beckeles (Olimpia), Emilio Izaguirre (Celtic Glasgow), Juan Carlos García (Wigan), Maynor Figueroa (Hull), Víctor Bernárdez (San Jose Earthquakes), Osman Chávez (Čching-tao), Juan Pablo Montes (Motagua), Edder Delgado (Real Espaňa)

Záložníci: Luis Garrido (Olimpia), Roger Espinoza (Wigan), Jorge Claros (Motagua), Wilson Palacios (Stoke), Óscar García (Houston Dynamo), Andy Najar (Anderlecht), Mario Martínez (Real Espaňa), Marvin Chávez (Colorado Rapids)

Útočníci: Jerry Bengtson (New England Revolution), Jerry Palacios (Alajuelense), Carlo Costly (Real Espaňa), Rony Martínez (Real Sociedad)

Chile

V kádru Chile na první pohled zaujme dvojice z Juventusu Turín Mauricio Isla a Arturo Vidal spolu s barcelonským střelcem Alexisem Sánchezem. Třetí tým jihoamerické kvalifikace se může pochlubit také Marcelo Díazem ze švýcarské Basileje a Eduardo Vargasem z Valencie. Chile nemá špatně postavené mužstvo, ale na druhou stranu ho limituje velmi silná skupina. Střetne se s mistry světa ze Španělska, Nizozemím a Austrálií.

Brankáři: Claudio Bravo (Real Sociedad), Johnny Herrera (Universidad de Chile), Cristopher Toselli (Universidad Católica)

Obránci: Gary Medel (Cardiff), Gonzalo Jara (Nottingham Forest), José Rojas (Universidad de Chile), Eugenio Mena (FC Santos), Mauricio Isla (Juventus Turín)

Záložníci: Jorge Valdivia (Palmeiras), Felipe Gutiérrez (Twente Ensched), José Pedro Fuenzalida (Colo Colo), Francisco Silva (Pamplona), Arturo Vidal (Juventus Turín), Charles Aránguiz (Internacional), Marcelo Díaz (Basilej), Carlos Carmona (Bergamo), Miiko Albornoz (Malmö)

Útočníci: Alexis Sánchez (Barcelona), Esteban Paredes (Colo Colo), Eduardo Vargas (Valencie), Jean Beausejour (Wigan), Mauricio Pinilla (Cagliari), Fabián Orellana (Vigo)

Související

Ilustrační foto

Z fotbalového mistrovství v Rusku se nevrátilo 5000 cizinců. Kam se poděli?

Z cizinců, kteří přijeli loni v létě do Ruska na mistrovství světa ve fotbale jich v zemi stále pobývá ještě více než 5000, a to nelegálně. Oznámilo to dnes ruské ministerstvo vnitra, aniž upřesnilo, odkud pocházejí. K cestě do Ruska tito cizinci využili průkaz fanouška, takže nepotřebovali víza do cestovního pasu.
Zatím posledními mistry světa jsou Francouzi. Titul získali loni v Rusku

Bude se příští fotbalové MS konat jenom v Kataru? Šéf FIFA uvažuje o dalších pořadatelích

Curych - Fotbalové mistrovství světa, jež se má v roce 2022 konat v Kataru, vyvolává u veřejnosti další emoce. Zapříčinil se o to samotný prezident Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino, který se ve středu nechal slyšet, že vedle toho, že by se tohoto šampionátu, u nějž už samotná volba pořadatele vyvolala pochybnosti, mělo zúčastnit místo dosavadních 32 mužstev hned 48, by se mohl konat nejen v Kataru, ale i v dalších zemích Perského zálivu. Mohlo by to tak podle Infantina pomoci ve vybudování míru v této části světa.

Více souvisejících

fotbalové mistrovství světa (FIFA World Cup) Karim Benzema (fotbalista)

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Úřad práce, ilustrační fotografie.

Úřad práce ruší desítky poboček. Zaměstnanci ale ohroženi nejsou

Úřad práce pokročil s transformací, která odstartovala již vloni a jejímž cílem je postupná přeměna úřadu na moderní, efektivně fungující a proklientsky zaměřenou organizaci, která pomáhá lidem najít novou práci, vydělávat víc peněz a řešit těžké situace. V rámci takzvané racionalizace pobočkové sítě dojde ke zrušení desítek menších pracovišť. Propouštění se však neplánuje. Úřad o tom informoval v tiskové zprávě. 

včera

včera

Policie ČR, ilustrační foto

Vražda na Klatovsku je objasněna. Podezřelou je důchodkyně

Od čtvrtečního večera vyšetřuje policie případ vraždy v nejmenované obci na Klatovsku v Plzeňském kraji. Usmrceného muže tam našli na pozemku před domem, přičemž byla zajištěna podezřelá osoba. Jde o sedmdesátiletou ženu, která byla krajskými kriminalisty obviněna ze zvlášť závažného zločinu vraždy.

včera

včera

včera

Maia Sanduová, nepřechýleně Sandu, je moldavská politička, 6. prezidentka Moldavské republiky, která mezi červnem a listopadem 2019 působila jako premiérka.

Proruští socialisté označili volby za zmanipulované. Pak se ozvala Gruzie

Moldavská prezidentka Maia Sanduová v neděli zvítězila ve druhém kole prezidentských voleb a obhájila svůj mandát, čímž upevnila prozápadní směřování země. Její vítězství nad proruským kandidátem Alexandrem Stoianoglem však zpochybnili moldavští socialisté, kteří výsledky označili za zmanipulované.  

včera

Volby v USA, ilustrační foto

Trump nebo Harrisová? Výsledek voleb se nemusíme dozvědět několik dní

Sčítání hlasů ve volbách v USA často trvá déle než v jiných zemích, což je způsobeno několika faktory, včetně decentralizovaného volebního systému, různorodosti volebních pravidel, vysokého počtu korespondenčních hlasů a důkladnosti při sčítání a ověřování hlasů. Díky tomu nemusí být výsledek voleb znám během volební noci a jak historie ukazuje, ani několik dní poté. Podívejte se, co vše sčítání hlasů ovlivňuje.

včera

USA

Republikáni vs demokraté: Jaký je rozdíl mezi největšími politickými stranami v USA?

Republikáni a demokraté jsou dvě hlavní politické strany ve Spojených státech, které se výrazně liší v názorech na řadu zásadních témat, včetně ekonomiky, zdravotní péče, přístupu k vládě, společenských otázkách a zahraniční politiky. Rozdíly mezi nimi vycházejí z dlouhodobě formovaných ideologií, historických událostí a odlišného přístupu k vládní roli ve společnosti.

včera

včera

George Washington při přeplutí Delaware

Historie plná zvratů a nečekaných momentů. Podívejte se na zajímavosti z amerických voleb

Americké prezidentské volby mají dlouhou a fascinující historii plnou nečekaných zvratů, kontroverzních výsledků i výjimečných kandidátů. Od prvních voleb v roce 1789 až po současné napínavé souboje přinášely události, které nejen utvářely budoucnost USA, ale i fascinovaly svět. Podívejme se na některé z nejzajímavějších momentů, které volební historii Spojených států provázely.

včera

Jak se USA brání volebním podvodům?

Volební úředníci EXKLUZIVNĚ pro EZ popsali, jak se USA brání volebním podvodům

Americké úřady čelí před prezidentskými volbami pokusům o falšování volebních registrací, dezinformacím a četným žalobám. Úředníci nadále ujišťují o bezpečnosti a legitimnosti procesu. Mnoho států zavedlo předčasné hlasování a korespondenční volbu, aby zajistilo přístupnost voleb. Dělají to navzdory obavám z podvodů, které mezi voliče zasévá především dezinformační scéna – vedená kandidátem Donaldem Trumpem.

včera

Ilustrační foto

Volby prezidenta USA 2024: Vše, co potřebujete vědět

Američané se připravují na 60. prezidentské volby, ve kterých se rozhodne, kdo se stane 47. prezidentem Spojených stát. Tento úřad je často považován za nejmocnější pozici na světě. Zároveň bude zvolen 50. viceprezident. Britský server The Guardian připravil přehled toho, co potřebují zahraniční pozorovatelé voleb vědět.

včera

včera

včera

včera

Donald Trump

Trump zažaloval televizní stanici CBS

Republikánský kandidát a bývalý prezident USA Donald Trump podal žalobu proti televizní stanici CBS kvůli rozhovoru s jeho demokratickou rivalkou, viceprezidentkou Kamalou Harrisovou. Žaloba se týká rozhovoru odvysílaného v říjnu v pořadu 60 Minutes, který podle Trumpa „zavádějícím způsobem“ interpretoval Harrisové odpovědi.

včera

Íránské útočné drony Arash

WSJ: Írán podnikne mohutný a komplexní útok na Izrael

Navzdory varování Spojených států se Írán chystá k dalšímu útoku na Izrael. Americký deník The Wall Street Journal (WSJ) uvedl, že protiútok bude „mohutný a komplexní“, podle informací nejmenovaného egyptského představitele, který je obeznámen s íránskými záměry.  

včera

V amerických volbách už hlasovalo přes 75 milionů lidí. Dříve, než vůbec začaly

Americké prezidentské volby se rychle blíží a podle údajů centra Floridské univerzity pro sledování voleb, které byly zveřejněny v neděli, již více než 75 milionů voličů využilo možnost hlasovat předem.  

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy