Legendární Kroos se po konci kariéry loučí s celým Německem. Ve Španělsku se cítí bezpečně

Poté, co německá fotbalová reprezentace skončila své působení na domácím evropském šampionátu, když ve čtvrtfinále nestačila na Španělsko, skončila i kariéra velezkušeného německého reprezentanta Toniho Kroose. Nastala tak v jeho případě logická otázka, co bude dál. Zatím se ví, že překvapivě nebude bydlet a žít v Německu, ale ve Španělsku. Odůvodnil to strachem z nebezpečí pro svou rodinu a děti.

Německo totiž vnímá jako čím dál nebezpečnější zemi, která podle něj nezvládla migraci. „Bylo to prostě příliš nekontrolované. Nezvládl se pozitivní přístup lidí zvenčí, který já na tisíc procent podporuji. Přicházejí k nám a jsou šťastní, ale myslím, že další kroky se podcenily,“ nechal se k tolik diskutované problematice nejen v Německu, ale v celé Evropě posledních let.

V rozhovoru pro podcast německé televize ZDF „Lanz & Precht“ dále porovnával bezpečnost Německa a Španělska pro své děti. „Můžu porovnávat se situací ve Španělsku, kde jsme poslední roky žili. Až bude dceři třeba 13, 14 nebo 15 a sám sebe se zeptám, jestli bych ji nechal po jedenácté hodině večer radši chodit venku samotnou ve Španělsku, nebo nějakém velkém městě v Německu, vyjde mi z toho lépe Španělsko,“ nebral si servítky Kroos, otec desetiletého syna Leona, sedmileté dcery Amelie a pětiletého syna Fina. „Neříkám, že tam (ve Španělsku) se dceři nic nestane, ale budu mít větší pocit bezpečí,“ pokračoval.

Přes všechnu kritiku však nadále svou rodnou zemi považuje za skvělou. „Ale není to stejné jako před deseti lety, když jsme odcházeli,“ dodává ale. Zároveň Německo pochválil za organizaci jak letošního fotbalového Eura, tak i světového šampionátu v roce 2006. Němci podle něj při obou svátcích ukázali, jak jsou přátelským národem vůči návštěvníkům z ciziny. „To je opravdu skvělé,“ řekl.

Samozřejmě, že ne všichni Němci jsou ale přátelští. „Ale tak je to u všech. A když mezi těmito skupinami nedokážete rozlišovat, dostanete se do těžké situace. Pak ovšem tato problematika může Němce dále rozdělovat,“ uvedl dále a chce předcházet tomu, aby se německá společnost nadále rozdělovala. „Základní myšlenka, že se přistěhují lidé, které v naší zemi potřebujeme, je dobrá. Problémy jsou ale všude. Když někdo kritizuje, všichni rychle řeknou, že jde o rasismus. Tato země ale není rasistická,“ zakončil Kroos, jenž během své kariéry získal v dresech Bayernu Mnichov a Realu Madrid třeba pět triumfů v Lize mistrů a celkem čtyři ligové tituly. V dresu německé reprezentace pak získal titul mistra světa v roce 2014. Celkem za svou kariéru zvedl nad hlavu hned 34 velkých trofejí.

Související

Více souvisejících

Toni Kroos (fotbalista) Španělsko Německo Fotbal

Aktuálně se děje

před 34 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Tedros Adhanom Ghebreyesus

Generální ředitel WHO skončil v nemocnici

Generální ředitel Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus byl propuštěn z nemocnice Samaritano Barra da Tijuca v Rio de Janeiru, kde strávil noc pod lékařským dohledem.

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi

ICC vydal zatykače na Netanjahua a Gallanta

Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykače na izraelského premiéra Benjamina Netanjahua a bývalého ministra obrany Yoava Gallanta kvůli údajným válečným zločinům. Soud, který sídlí v Nizozemsku, podle CNN uvedl, že má „rozumné důvody“ se domnívat, že Netanjahu nese trestní odpovědnost za válečné zločiny, mezi něž patří „použití hladovění jako metody války“, stejně jako za „zločiny proti lidskosti zahrnující vraždy, pronásledování a jiné nelidské činy“.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Počasí, ilustrační fotografie.

Nové varování meteorologů. Sněhu bude až 15 centimetrů, zesílí i vítr

Na Moravě a ve Slezsku může napadnout ještě o pár centimetrů více, než se původně předpokládalo. Vyplývá to z nejnovějšího znění výstrahy, v němž Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) upřesnil její časovou a územní platnost. Meteorologové zároveň přidali varování před silným větrem. 

před 5 hodinami

Teroristé Hamásu

Hamás obvinil USA z genocidy v Pásmu Gazy. Izraeli vzkázal, kdy propustí rukojmí

Představitel Hamásu Chalíl al-Hajjá prohlásil, že dokud bude pokračovat válka v Pásmu Gazy, nedojde k žádné výměně rukojmích mezi Izraelem a Hamásem. Podle al-Hajjá není důvod, aby Hamás vrátil rukojmí, dokud Izrael nezastaví vojenské operace. Tato prohlášení přicházejí uprostřed zablokovaných rozhovorů, za jejichž stagnaci obě strany vzájemně obviňují.

před 6 hodinami

zbraně, ilustrační fotografie (Foto: @ripster8)

Jak se západní zbraně dostávají do Ruska, sankcím navzdory? Stačí jedna instagramová modelka

Server BBC zjistil, jak moderní válečná technologie vyrobená ve Spojeném království končí v Rusku navzdory mezinárodním sankcím. Celkem šest zásilek optické techniky v hodnotě 2,1 milionu dolarů, kterou vyrábí britská firma Beck Optronic Solutions, bylo přepraveno do Ruska prostřednictvím společností registrovaných v Kyrgyzstánu. Tento případ znovu upozorňuje na slabiny sankčního režimu zavedeného po začátku války na Ukrajině.

před 6 hodinami

před 7 hodinami

Ruská armáda, ilustrační foto

Co je mezikontinentální balistická raketa (ICBM)?

Mezikontinentální balistické rakety (anglicky Intercontinental Ballistic Missiles, zkráceně ICBM) představují jednu z nejničivějších zbraní moderní doby. Jedná se o rakety dlouhého doletu, které jsou schopné překonat tisíce kilometrů a zasáhnout cíle s vysokou přesností. Díky své schopnosti nést jaderné hlavice patří mezi klíčové prvky strategické obrany a odstrašování.

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

Nasazení ATACMS a Storm Shadow na ruském území: Symbolické gesto, nebo zlom ve válce na Ukrajině?

Spojené státy poprvé povolily Ukrajině použít rakety dlouhého doletu ATACMS k útoku na území Ruska. Tento krok znamená zásadní změnu americké politiky, která dosud zakazovala využití těchto zbraní mimo ukrajinské území, obzvláště na mezinárodně uznaném ruském území. Rozhodnutí Washingtonu bylo přijato navzdory obavám z eskalace války. Co vedlo ke změně postoje USA a jaké důsledky mohou tyto útoky mít? Na to odpověděl server BBC.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy