Nečekané rozhodnutí pro český tenis. Úspěšné duo Krejčíková a Siniaková přerušilo spolupráci

Jen krátce po Poháru Billie Jean Kingové, ve kterém svěřenkyně nehrajícího kapitána Petra Pály nestačily v semifinále na pozdější vítězky celé soutěže Kanaďanky, oznámily tenistky Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková, že přeruší spolupráci a nebudou v příští sezóně tvořit deblový pár. Držitelky sedmi společných grandslamů tak učinily před blížící se olympijskou sezónou.

Obě tenistky se takto rozhodly po vzájemné domluvě, přičemž Siniaková byla tou, která by ráda našla nový impuls do další kariéry. "Jsme dohodnuté tak, že nebudeme pokračovat. Byla to iniciativa z mé strany. Chtěla jsem malou změnu," uvedla v Seville, kde se konal o posledním víkendu finálový turnaj Poháru Billie Jean Kingové, sama Siniaková, a Krejčíková ji doplnila: "Domluvily jsme se v pohodě a určitě se nebráníme tomu, že se k sobě zase vrátíme. Myslím si, že nám pauza může prospět a že se můžeme vrátit ještě silnější."

Krejčíková přiznala, že ji přání její parťačky zaskočilo. "Bylo to pro mě překvapení, to ne, že ne. Hodně jsme o tom mluvily a s Kačkou to probraly. Rozcházíme se v dobrém. Její rozhodnutí respektuji. Uvidí se, co nás čeká příští rok. Jede se dál," pokračovala rodačka z Ivančic. Nové parťačky do deblu pro nadcházející sezónu zatím ani jedna z tenistek neuvedla.

I přes svůj prozatímní rozchod se ale hráčky nebrání, kdyby se bok po boku ve čtyřhře objevily příští rok pod pěti kruhy v Paříži. "Proč ne? Dobře jsme si promluvily a jsme otevřené čemukoliv. Není to tak, že spolu nebudeme mluvit a jedna druhé se vyhýbat. Tak to nemá být," ujišťovala Siniaková a pokračovala: "Může nám to i pomoct, protože všichni od nás čekají dominanci, ale druhé páry nás už znají. Je hrozně těžké držet laťku. Olympiáda je ale olympiáda, a přeci chci hrát s Češkou. Musím."

Proti případné budoucí spolupráci není ani Krejčíková. "Není všem dnům konec. Uvidí se, co bude dál. Co jsme dokázaly, je něco úžasného a třeba se po té pauze zase spojíme a dokážeme něco dalšího," řekla.

"Jejich partnerství bylo úspěšné. Je to ale čerstvé a asi nemám oprávnění to komentovat. Musel bych si s nimi sednout. Když vezmeme třeba turnaje WTA, tak ty nikdy nebývaly jejich doménou. To bývaly hlavně grandslamy, které jsou to nejlepší. A také se uvidí, jak budou hrát dvouhru. Věřím, že i Katka na to má. Letos vyhrála dva turnaje, takže si mohou udělat program úplně podle sebe a uvidíme, jak to bude ve čtyřhře. Byl jsem rád, když získaly zlatou medaili na olympiádě, a že vyhrály tolik grandslamů, je úžasné," komentoval pak rozhodnutí hráček nehrající kapitán Petr Pála.

Ten tak poukázal na četné úspěchy tohoto českého ženského páru, který je se svými sedmi grandslamovými triumfy jednak nejúspěšnějším tuzemským párem a navíc pátým nejspěšnějším v historii tzv. Open éry, přičemž na prvním místě se v tomto případě nacházejí Martina Navrátilová a Pam Shriverová s jejich dvaceti triumfy. Mezi Češkami pak v historických tabulkách Open éry figurují na třetím místě za Janou Novotnou (12 triumfů)a Helenou Sukovou (9).

Siniaková s Krejčíkovou od roku 2018, kdy začaly spolu nastupovat, ovládly dvakrát Australian Open (2022,2023), Roland Garros (2018,2021) i Wimbledon (2018,2022). Jednou pak triumfovaly na US Open, a to loni, v roce 2021 vyhrály celkově i prestižní Turnaj mistryň. Jako držitelky 16 deblových titulů se mohou pyšnit trojnásobným zvolením nejlepším párem sezóny na okruhu WTA, přičemž poslední turnaj na okruhu WTA vyhrály letos v září v San Diegu.

"Když se na to koukám zpětně, je to skvělý úspěch. Slovy se ani nedá popsat. I když se teď na příští rok rozcházíme, tak si myslím, že jsme pořád nejlepší pár. Hrozně moc jsme toho dokázaly a klidně ještě můžeme dokázat. Není to jednoduché, abychom držely dominanci deset let. Je to součást cesty. Co jsme dokázaly, je neskutečné. Jsem za to hrozně ráda a ještě toho může dost přijít," nechala se slyšet Siniaková.

Přestože letos začaly úspěšnou obhajobou na Australian Open, na Roland Garros vypadly už v 1. kole, ve Wimbledonu nestartovaly kvůli zranění Krejčíkové a na US Open se loučily po porážce ve 2. kole.

Související

Barbora Krejčíková

Krejčíková bude chybět na Australian Open. Wimbledonskou vítězku trápí zranění zad

Na blížícím se tradičním prvním grandslamovém turnaji v sezóně, tedy na Australian Open v Melbourne, se budou muset čeští tenisoví fanoušci obejít bez loňské wimbledonské vítězky Barbory Krejčíkové. Ta se, jak oznámili v neděli na svých webových stánkách organizátoři tohoto turnaje, z Australian Open odhlásila kvůli zranění zad. Zároveň tuto informaci potvrdila na svých sociálních sítích i sama tenistka. Tu tak nahradí Kanaďanka Rebecca Marinová.
Barbora Krejčíková

LOH 2024: Český tenis měl v Paříži vydařené pondělí. Postupovalo se v singlu i v deblu

Den plný českých postupů v rámci olympijských tenisových turnajů v areálu Roland Garros. Takový byl třetí soutěžní den letošní olympiády. Vše načala z českého pohledu letošní wimbledonská vítězka Barbora Krejčíková, která absolvovala ve druhém kole turnaje ve dvouhře zápas s Číňankou Wang Sin-jü, nad kterou vyhrála ve dvou setech 6:3 a 6:2. Na její postup pak bavázaly české deblové páry Karolína Muchová-Linda Nosková a Tomáš Macháč-Adam Pavlásek. Macháč pak postoupil i v turnaji mixu po boku Kateřiny Siniakové.

Více souvisejících

Barbora Krejčíková (tenistka) Kateřina Siniaková (tenistka) tenis

Aktuálně se děje

před 37 minutami

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán si rázně dupnul: Sankce proti Rusku podpoříme, máme ale podmínku

Maďarský premiér Viktor Orbán opět vystoupil proti prodloužení sankcí Evropské unie vůči Rusku. Tentokrát svou podporu sankcím podmínil tím, že Ukrajina musí znovu otevřít plynovody a umožnit tok ruského plynu do Evropy. Orbánovo prohlášení zaznělo během jeho rozhovoru pro státní rozhlas Kossuth jen několik hodin před jednáním v Bruselu, kde se evropští diplomaté snažili obnovit sankční balíček.

před 2 hodinami

Teroristé Hamásu

Hamás začal na základě dohody s Izraelem propouštět rukojmí

Propuštění čtyř izraelských vojaček, které byly drženy jako rukojmí militantní skupinou Hamás v Gaze, představuje důležitý moment v rámci nedávno sjednaného příměří mezi Izraelem a Hamásem. Tyto ženy, které byly zajaty při masivních útocích Hamásu dne 7. října, byly předány Mezinárodnímu výboru Červeného kříže v přísně organizovaném a mediálně sledovaném procesu, píše BBC.

před 2 hodinami

Robert Fico

Proč se na Slovensku nezatýká? Fico v případě podezření na převrat musí konat, nemá ale důvod

Ruští představitelé se zastali slovenského vedení, které obvinilo opozici z přípravy převratu. Rétorika kabinetu Roberta Fica ale má množství logických děr – především fakt, že vůbec nedošlo k zatýkání, ačkoli se příprava státního převratu považuje za trestný čin. Zdá se tedy, že žádné obavy z převratu nikdy neexistovaly a Fico se pouze snažil přiblížit k Moskvě.

před 3 hodinami

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto

Evropa neví, jak dál. Je vyslání vojáků na Ukrajinu reálné?

Evropa se nachází na klíčovém rozcestí ve své zahraniční politice, kdy otázka možné vojenské přítomnosti v poválečné Ukrajině nabývá na intenzitě. Budoucí scénáře představují pro evropské lídry obrovskou výzvu – jak zajistit stabilitu a zároveň se vyhnout riziku eskalace. Přestože se myšlenka evropských mírových jednotek zmiňuje stále častěji, cesta k jejímu uskutečnění je složitá, a to z politického, vojenského i diplomatického hlediska, píše Politico.

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Donald Trump

Spojené státy zastavily veškerou zahraniční pomoc

Spojené státy americké pozastavily veškerou zahraniční pomoc na základě interního memoranda, které bylo rozesláno úředníkům a americkým ambasádám po celém světě. Tento krok navazuje na výkonný příkaz prezidenta Trumpa, který nařídil devadesátidenní pauzu v poskytování zahraniční pomoci za účelem přezkoumání efektivity a souladu s jeho zahraničněpolitickými cíli, píše BBC.

před 7 hodinami

včera

včera

včera

John Fitzgerald Kennedy

Trump nařídil zveřejnění tajných dokumentů. Svět se dozví podrobnosti o vraždě Kennedyů

Americký prezident Donald Trump nařídil vládním úředníkům připravit plán na odtajnění dokumentů týkajících se tří nejvýznamnějších atentátů v americké historii – vražd Johna F. Kennedyho, Roberta F. Kennedyho a Martina Luthera Kinga Jr. Tento krok má potenciál odhalit nové skutečnosti o událostech, které již desítky let zůstávají předmětem spekulací a teorií.

včera

včera

Andrea Najvirtová Prohlédněte si galerii

Životy a blaho zranitelných jako prostředek politického tlaku? Fico kazí naši reputaci na Ukrajině i v zahraničí, varuje Človek v ohrození

Začátkem ledna slovenský premiér Robert Fico naznačil možnost pozastavení pomoci Ukrajině a přerušení dodávek elektrické energie v rámci odvetných opatření kvůli přerušení dodávek ruského plynu přes její území. O možných dopadech politických rozhodnutí na činnost humanitárních organizací a jejich roli v kontextu probíhajícího válečného konfliktu na Ukrajině promluvila pro EuroZprávy.cz Andrea Najvirtová, ředitelka slovenské humanitární organizace Človek v ohrození, v Česku známé jako Člověk v tísni.

včera

včera

Uprchlíci, ilustrační foto

Uvrhne Trump USA do potravinové krize? Masová deportace migrantů se mu může vymstít

Plány Donalda Trumpa na masové deportace by mohly zásadně ovlivnit potravinový systém Spojených států a přitom paradoxně zvýšit závislost na migrantech s pracovním vízem. Navzdory snaze omezit počet nelegálních přistěhovalců se totiž potravinový průmysl bez zahraniční pracovní síly neobejde. Od polí s jahodami v Kalifornii po pomerančové sady na Floridě – více než 70 % zemědělských pracovníků pochází ze zahraničí, přičemž asi 40 % z nich je v USA nelegálně. Ve zpracovatelském průmyslu tvoří přistěhovalci téměř polovinu pracovní síly, píše Politico.

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Mladá Ukrajinka o rodné zemi: Hodně lidem chybí ruka nebo oči, berou úplatky, aby měli základní životní úroveň. Místo Ruska ale raději zvolí smrt

Mladá Ukrajinka, vystupující pod pseudonymem Olena, poskytla exkluzivní rozhovor pro EuroZprávy.cz. Osmadvacetiletá studentka otevřeně popisuje dramatické odvody do armády, hluboce zakořeněnou korupci i komplikovaný vztah Ukrajinců k ruštině. Z důvodu ochrany jejího bezpečí a bezpečí její rodiny se redakce rozhodla nezveřejnit její pravé jméno.

včera

Donald Trump

Čtvrtý den Trumpovy vlády: "Zjednal pořádek" v USA, teď chce světu vládnout jako v 19. století

Donald Trump ve svém návratu na post amerického prezidenta nečekal dlouho, aby ukázal svůj vliv na globální scéně. Po prvních dnech zaměřených na domácí politiku obrátil čtvrtý den svého úřadování svou pozornost k mezinárodnímu dění. Svým vystoupením na Světovém ekonomickém fóru v Davosu vyslal jasný signál o svém odhodlání změnit tradiční roli USA ve světě, píše CNN.

včera

Telefonát s Donaldem Trumpem je jedinečný zážitek. Úředníci z Downing Street prozradili, jak je přežít

Přežití telefonátu s Donaldem Trumpem může být pro politiky složitým a jedinečným zážitkem. Britští premiéři, kteří se během Trumpova prvního období pokoušeli zvládnout jeho nevyzpytatelný styl, se museli připravit na neočekávané odbočky, vtipné poznámky a neobvyklý průběh rozhovorů. Bývalí úředníci Downing Street nyní odhalují zákulisí těchto hovorů a strategie, jak se s nimi vypořádat.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy