Praha - Rychlobruslařka Martina Sáblíková si vyzkoušela roli modelky a připravuje se na novou sezonu, v níž se musí vyrovnat se změnou pravidel, ale znovu nechce prohrávat. Dvojnásobná olympijská vítězka a její trenér Petr Novák o tom mluvili ve středu na tiskové konferenci v Praze.
"Příprava na novou sezonu probíhá úplně normálně. Trénujeme, trénujeme, trénujeme. S motivací nemám problémy, ta je pořád stejná, chci bojovat o stupně vítězů, nechci prohrávat," řekla Sáblíková.Novák svou svěřenkyni pochválil, že v hektické poolympijské době dokázala všechno dohonit. "Scházel nám až měsíc tréninku, ale Martina všechno dohnala. Věřím, že na prvním závodě Světového poháru v Heerenveenu se bude opět ucházet o pódium," prohlásil.Rychlobruslaři se v nové sezoně budou muset vyrovnat se změnou pravidel, při vyjíždění zatáčky nebudou smět přešlapovat do vedlejší dráhy. "Na led se chystám v půlce října, uvidíme, jak moc si na to budu muset dávat pozor. Určitě nejsem jediná, kdo toto porušoval. Ale když jsem o tom slyšela poprvé, napadlo mě, že tam ani nemusím jezdit, že budu diskvalifikovaná v každém závodě," řekla Sáblíková. "Asi budu muset mít člověka, který mi to bude natáčet. Tohle pravidlo se mi nelíbí, připadá mi, že jde proti závodníkům," zlobí se Novák.Sáblíková mluvila o svých plánech právě v den, kdy v Austrálii začalo mistrovství světa v silniční cyklistice, o kterém s trenérem původně uvažovali. "Byla bych tam ráda jela, kdyby to nebylo až v Austrálii. To je moc daleko, nepřicházelo to v úvahu," řekla rezolutně několikanásobná cyklistická mistryně republiky."Tohle je daleko a není tam kvalifikace na olympiádu. I tak bych tam Martinu rád viděl," řekl Novák. "Ale příští rok je šampionát v Dánsku a já zkusím Martinu přemluvit, aby do toho šla a zkusila se na olympiádu kvalifikovat. Start na letních olympijských hrách je pro mě velká výzva," řekl Novák, který vzal podle svých slov selský rozum do hrsti a sečetl si pro a proti. "Osm hodin časového rozdílu a jen pár týdnů do našich prvních závodů. A představa, že bych seděl v autě někde, kde se jezdí vlevo, a ještě k tomu se díval, jak přede mnou jede Martina..." popsal důvody, proč se nakonec rozhodli cyklistického šampionátu nezúčastnit.Sáblíková se na tiskové konferenci ocitla v roli modelky, předvedla oblečení svého nového partnera, firmy Nordblanc. "Hrozně jsem se styděla, tohle není moje parketa, je mi to vzdálené. Ale aspoň jsem se smála," přiznala Sáblíková. Stejnou práci dostal i trenér Novák. "V mých letech jsem to zažil poprvé, ale bavil jsem se. Ta práce je asi fajn," smál se.Slavná rychlobruslařka už ale má zkušenosti i s focením na billboardy a natáčením televizní reklamy. "Je to zábava a je příjemné vyzkoušet si něco, co normálně nedělám. Ale když jsem poprvé slyšela z televize svůj hlas, nic to se mnou nedělalo, málem jsem se nepoznala," smála se Sáblíková.
Související
Českými vlajkonoši pro závěrečný ceremoniál budou rychlobruslaři Sáblíková a Jílek
Sáblíková se po nemoci rozloučila na olympiádě s oblíbenými pěti kilometry
Aktuálně se děje
před 18 minutami
Hegseth: Írán se pokusil zavraždit Trumpa, íránský režim je vyřízený. Amerika vítězí rozhodně, ničivě a bez milosti
před 1 hodinou
Hegseth: Operace v Íránu je stále v počátcích. Začneme útočit silněji a hlouběji ve vnitrozemí
před 1 hodinou
Vražda dítěte na Lounsku. Policie přiznala, že zadržela příbuzného oběti
před 1 hodinou
Americká ponorka potopila íránskou válečnou loď. NATO sestřelilo raketu mířící do Turecka
před 2 hodinami
CIA vyzbrojuje Kurdy. Chce vyvolat povstání v Íránu, píše CNN
před 3 hodinami
Babiš si ve Sněmovně hrál na dispečera. Zkritizoval Ryanair, Hřiba poslal na psychiatrii
před 4 hodinami
V čele Íránu zřejmě stane syn ajatolláha Alího Chameneího. Přežil sobotní bombardování
před 5 hodinami
Zemřel legendární spisovatel Dan Simmons, autor kultovních děl Hyperion a Terror
před 6 hodinami
Kontrolujeme Hormuzský průliv, prohlásil Írán. USA to popírají
před 6 hodinami
Izrael vyhrožuje vraždou každému, kdo stane v čele Íránu. Bude okamžitým cílem, varuje
před 7 hodinami
Írán zasáhl americkou základnu v Kataru. Izrael útočí po celém Teheránu
před 8 hodinami
Počasí: Během dne se oteplí až na 17 stupňů, mrazy ale zatím zůstanou
včera
Francie posílá na Blízký východ letadlovou loď. Britské stíhačky začaly sestřelovat íránské drony
včera
Írán už nemá žádné námořnictvo, letectvo ani radary, prohlásil Trump
včera
Španělsko je příšerný spojenec, prohlásil Trump. Kvůli Íránu s ním přerušil všechny obchodní styky
včera
Trump nastínil nejhorší možný scénář pro Írán
včera
Izraelská armáda vyslala jednotky na území Libanonu
včera
Macinka si za zády Pavla listoval v Rudém právu. Někdo mi to dal, vysvětlil
Aktualizováno včera
Policie zasahuje na ministerstvu životního prostředí
včera
Válka v Íránu se začíná propisovat do cen ropy a plynu. Zdražit mohou i potraviny
Ceny zemního plynu zažívají v těchto hodinách strmý nárůst a dosáhly nejvyšší úrovně od konce roku 2022. Cena za termální jednotku (therm) plynu se vyšplhala na hodnoty srovnatelné s obdobím těsně po ruské invazi na Ukrajinu, kdy se Evropa potýkala s energetickou krizí. Od pondělního znovuotevření trhů se ceny více než zdvojnásobily v reakci na eskalaci konfliktu na Blízkém východě.
Zdroj: Libor Novák