Sprint biatlonistek v Ruhpoldingu zvládla nejlépe Finka Mäkäräinenová, Koukalová skončila druhá

Ruhpolding - Páté umístění na stupních vítězů v individuálním závodě za sebou dokázala vybojovat česká biatlonová královna Gabriela Koukalová a to když ve sprintu v německém Ruhpoldingu skončila na druhém místě. Nestačila tak akorát na Finku Kaisu Mäkäräinenovou, která především díky svým běžeckým schopnostem předvedla suverénní výkon, na který žádná ze soupeřek nedokázala adekvátně odpovědět. Na třetím místě pak skončila Němka Laura Dahlmeirová, se kterou Koukalová bojuje o prvenství v celkovém pořadí Světového poháru, ve kterém tak po tomto závodě Češka vede již o 21 bodů. Dalšími z Češek, které si připsaly po tomto závodě body, byly Eva Puskarčíková, jež se umístla na čtrnácté pozici, 21. Veronika Vítková a 28. mladý talent Markéta Davidová.

Právě ve sprinterském závodě v Ruhpoldingu bylo vidět, která patří mezi favoritky a která zase naopak ne. Hned šest vedoucích žen Světového poháru si totiž rozdělilo prvních šest pozic. Jediná biatlonistka z této top šestice, která chybovala na střelnici a tou byla Dorinová-Habertová z Francie a vedle toho v běžecké části ztratila na suverénní Mäkäräinenovou dvacet vteřin. O jednu navíc pak za Finkou zaostávala Koukalová. I přesto, že nakonec skončila druhá, nebyla česká reprezentantka úplně spokojena se svým výkonem. "Necítila jsem se dnes běžecky ve své kůži. Chyběly mně síly v koncovce. Ještěže jsem střílela za nula, protože myšlenka, kdybych měla běžet jen o metr víc, ta mě zabíjela," řekla konkrétně Koukalová s úsměvem po závodě.

Radost z toho, že si Koukalová vybojovala druhé místo a přidala ho tak ke svým třem triumfům z předešlých třech závodů, měl kouč Zdeněk Vítek. "Velice zdařilý závod od Gábiny. Na trati výborná, fantastický běh. Hodně sil jí vzala štafeta, ale je to velký bojovník," uvedl a dodal, že byl spokojen i s dalšími svými svěřenkyněmi. "Můžeme ale pochválit všechny holky," poukázal tak na fakt, že jen jednáa česká reprezentantka v tomto sprinterském závodě nedosáhla na body a to Lucie Charvátová, která skončila na 42. místě. Té se i přes téměř klidné podmínky na střelnici, kde panovalo bezvětří (ovšem sněžení na dobré viditelnosti nepřidalo), nevyvedla střelba, při které chybovala celkem třikrát.

Byla to právě Charvátová, která do závodu vyrazila jako první z Češek a to poněkud rozvážným způsobem. Na střelnicích se sice nikterak dlouho nezdržovala, v prvním případě však netrefila čtvrtý terč, jenž po strhnutí doprava jen těsně minula, při stojce si pak zapsala další dvě chyby. Koukkalová ani jednou terče neminula, Puskarčíková pak na střelnici strávila během závodu celkem 44 vteřin, přičemž však dokázala vestoje vybílit všechny terče. Rodačce z Harrachova pak ale vyšlo běžecky třetí kolo. Co se týče Veroniky Vítkové, tak ta jednou minula jak při střelbě vleže, tak i vestoje.

Od samého začátku bylo znát na Fince Mäkäräinenové, že ji pak bude jen stěží někdo konkurovat. Od začátku působila velmi suverénním dojmem, běžecky na ni nikdo ze soupeřek nestačil a při střelbě byla také naprosto bezchybná. O tom zda Finku někdo z následujících jmen Dahlmeierová, Koukalová, Dorinová-Habertová a Wiererová překoná, se nakonec rozhodovalo na trati a právě tam velmi slušně běžela Koukalová, která sice Finku nepřekonala, ale stačilo to alespoň na Dahlmeierovou. Francouzka s Italkou pak bojovaly o čtvrtou a pátou pozici.

A jak si tentokrát vedl mladý talent, vycházející hvězda tuzemského ženského biatlonu Markéta Davidová? Ve střelbě vleže minula pouze jeden terč, vestoje trefila všechny a díky slušnému běhu nejen, že bodovala díky své konečné 28. příčce, ale bude závodit i v nedělním stíhacím závodě. Navíc byla v součtu časů ryclejší, než její zkušenější reprezentační kolegyně Charvátová.

Světový pohár v biatlonu v Ruhpoldingu:

Sprint ženy 7,5 km:

1. Mäkäräinenová (Finsko) 20:51,8 (0)2. Koukalová (ČR) +22,0 (0)3. Dahlmeierová (Německo) +30,1 (0)4. Dorinová-Habertová (Francie) +48,6 (1)5. Wiererová (Itálie) +57,7 (0)6. Hildebrandová (Německo) +59,8 (0)

---

14. Puskarčíková (ČR) +1:35,0 (1)21. Vítková (ČR) +1:56,3 (2)28. Davidová (ČR) +2:05,7 (1)42. Charvátová (ČR) +2:34,0 (3)

Průběžné pořadí Světového poháru:

1. Koukalová 5332. Dahlmeierová 5123. Mäkäräinenová 5084. Dorinová-Habertová 4695. Wiererová 3966. Hildebrandová 343

---

9. Puskarčíková 30721. Vítková 19750. Charvátová 5271. Davidová 13

Související

Více souvisejících

Biatlon Gabriela Soukalová (biatlonistka)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Alí Chameneí, íránský ajatolláh

Chameneí se chce za útoky Izraele pomstít USA

Íránský nejvyšší duchovní vůdce ajatolláh Alí Chameneí v sobotu varoval, že Izrael a Spojené státy obdrží "zničující odpověď" za své útoky namířené proti Íránu a jeho spojencům v regionu. Chameneí tak reagoval na zvýšené napětí v oblasti, které eskalovalo od vypuknutí války mezi Izraelem a Hamásem v Pásmu Gazy v říjnu loňského roku. Uvedl to server Times of Israel.

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Situace v Gaze po izraelských náletech

"Katastrofa, apokalypsa..." OSN popsala, co se odehrává v Pásmu Gazy

Na severu Pásma Gazy se odehrává katastrofa, která představuje vážné nebezpečí pro všechny tamní obyvatele. Ve společném prohlášení na to upozornil Meziagenturní stálý výbor (IASC) Organizace spojených národů (OSN), který sdružuje vedoucí představitele humanitárních agentur OSN. 

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

před 12 hodinami

včera

včera

Princ Harry v upoutávce k dokumentu Harry 2 Meghan.

Princ Harry se z USA poroučet nebude, naznačil syn Donalda Trumpa

Princ Harry si tak trochu může oddechnout, i když jej slova Erica Trumpa, syna amerického prezidentského kandidáta Donalda Trumpa, jinak moc nepotěší. Podle Erica je setrvání prince v USA zaručeno i v případě návratu jeho otce do Bílého domu. Dost jasně dal však mladý Trump najevo, že Harry je Američanům ukradený. 

včera

včera

včera

Día de los Muertos: Jak vypadají mexické Dušičky?

Přelom října a listopadu je u nás spojen s Dušičkami, kdy se vzpomíná na zemřelé předky a zapalují se za ně svíčky na hrobech. V Americe, v Anglii nebo třeba v Austrálii tento čas patří Halloweenu, s nímž se pojí koledování nebo vydlabané dýně. V Mexiku se konec října a počátek listopadu nese ve znamení oslav zvaných Día de los Muertos, při nichž se lidé veselí, protože se mohou setkat se svými mrtvými blízkými. Součástí svátku jsou i všudypřítomné masky kostlivců. Od roku 2003 figuruje svátek na seznamu ústního a nehmotného dědictví UNESCO.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy