MS v biatlonu: Koukalová ve stíhačce přidala ke sprinterskému zlatu bronz! Vyhrála Němka Dahlmeierová

Hochfilzen - I v neděli pokračuje letošní světový šampionát v biatlonu v rakouském Hochfilzenu, tentokrát jsou na programu stíhací závody a jako první se představily ženy. Čeští biatlonoví fanoušci věřili, že poté, co v pátek získala ze sprintu zlatou medaili Gabiela Koukalová, přidá tato tuzemská královna tohoto sportu další cenný kov i v tomto nedělním stíhacím závodě. A to se vyplnilo. Koukalová, která sice nezahájila nejlépe střelbu, jelikož na úvodní položce vleže hned dvakrát chybovala, se nakonec postupem závodu sdostávala více a více dopředu a nakonec si tak dojela pro skvělý bronz. Ze zlata se raduje Německo díky Lauře Dahlmeierové, druhá pak skončila po výtečném výkonu Darja Domračevová z Běloruska, jež se jen před několika týdny vrátila z mateřské dovolené.

Vzhledem k umístění v pátečním sprintu vjela do nedělního stíhacího závodu Gabriela Koukalová jako první se  čtyřvteřinovým náskokem na druhou Lauru Dahlmeierovou, obě tyto závodnice ale nakonec dojely společně na první střeleckou položku vleže. Ta se rozhodně lépe vydařila německé reprezentantce, která sice musela na jedno trestné kolo, ovšem Koukalová měla problém se zbraní a také s nábojem, jenž jí vypadl z komory a k tomu všemu natropila hned dvě chyby. Díky tomu nejen, že si vybudovala Němka náskok, ale i další soupeřky, které měly na Koukalovou doposud půlminutovou ztrátu, českou biatlonistku předjely. „Nastala docela atypická situace, kdy se jí tam skřípla hylzna (vystřelený náboj) a jak si upravovala závěr, tak bohužel změnila polohu a už si ji nedorovnala. Navíc si prstem vystrčila i plný náboj, a když ho pak najednou musíte dobíjet, tak i nervy pracujou. Nakonec ale Gábina ukázala, že je superzávoďák," okomentoval potíže Koukalové na této položce šéftrenér Ondřej Rybář.

Po téměř minutě nakonec Koukalová opustila stav a po této střelbě nakonec figurovala na třinácté pozici. Jen kousek před ní se tehdy pohybovala druhá česká reprezentantka Eva Puskarčíková, jež na úvodní položce opět předveda svoji přesnou rychlopalbu. Druhá položka se ovšem "sluníčku" z Harrachova nevyvedla, neboť tam chybovala hned čtyřikrát a na umístění v první dvacítce tak mohla zapomenout.

Ve vedoucí pozici nadále byla k vidění Němka Dahlmeierová, jež se povedla jak druhá, tak i třetí střelecká položka, které absolvovala bezchybně a před druhou Finkou Mäkäräinenovou měla třináctisekundový náskok. Mimochodem, Finka jela výtečně, neboť do závodu vjela jako třináctá, v tento moment najednou figurovala na druhé příčce. Protože se ale Koukalové dařilo hodně běžecky, mohla stále pomýšlet na umístění se na pódiu. Při třetí střelbě, která se už absolvovala vestoje, však Koukalová jednou minula a i proto se před ní dostala Darja Domračevová, která jela se startovním číslem 27 fantasticky.

Vše se rozhodlo na poslední střelecké položce, kde o boj o cenné kovy přiišla vinnou nepřesné střelby Finka Mäkäräinenová a nakonec tak kvůli tomu do cíle dojela až sedmá. Po této položce pak Dahlmeierová byla stále první s osmivteřinovým náskokem na již druhou Domračevovou, která stejně jako Němka zastřílela čistě. Čistou střelbu zaznamenala i Koukalová, která na Bělorusku ztrácela pět vteřin. Do cíle už se pořadí na prvních třech pozicích neměnilo a po zlatu tak tedy do Čech z rakouského Hochfilzenu putuje pro změnu bronz.

„Gábina chytila pořádný zásek hned při první položce a malinko tam i zmatkovala, ale pak už s tím závodem poradila úplně na jedničku, tak jak to ona umí. S hodně velkou vervou sjela ztrátu, po trati doslova letěla a asi všichni jsme za ten bronz hodně rádi," řekl v rozhovoru pro Českou televizi Zdeněk Vítek, trenér českých biatlonistek.

Mistrovství světa v biatlonu – Hochfilzen:

Ženy – stíhací závod na 10 km:

1. Dahlmeierová (Německo) 28:02,3 (1)2. Domračevová (Bělorusko) +11,63. Koukalová (ČR) +16,6 (3)4. Starychová (Rusko) +35,9 (0)5. Brasaizová (Francie) +36,1 (1)6. Dorinová-Habertová (Francie) +39,5 (3)

...

31. Puskarčíková (ČR) +2:06,1 (5)34. Charvátová (ČR) +2:12,0 (4)

Související

Biatlon, ilustrační fotografie

MS v biatlonu: Německá nadvláda se v posledním závodě na MS potvrdila, v mužském masáku zvítězil Schempp. Nejlepším Čechem třináctý Šlesingr

Hochfilzen - Po ženském závodě s hromadným startem se v neděli uskutečnil i závod s hromadným startem biatlonistů a jednalo se tak o úplně poslední závod letošního světového šampionátu v rakouském Hochfilzenu. A stejně jako v ženském masáku, tak i v tom mužském se potvrdilo, že toto mistrovství patřilo Němcům. Zatímco v ženském závodě s hromadným startem zvítězila Laura Dahlmeierová, v tom mužském se taktéž raovali Němci a to tedy zásluhou Simona Schemppa. Na trati dlouhé 15 kilometrů pak bral stříbro Nor Johannes Boe, třetí pak skončil domácí závodník Simon Eder. Do tohoto závodu nastoupili hned tři čeští reprezentanti, přičemž tím nejlepším byl třináctý Michal Šlesingr, Ondřej Moravec se nakonec umístil o tři příčky za ním, Michal Krčmář pak dojel do cíle na 22. místě.

Více souvisejících

MS v biatlonu 2017 Gabriela Koukalová (biatlonistka) Biatlon

Aktuálně se děje

před 19 minutami

Marco Rubio

Mírové rozhovory o Ukrajině se sesypaly. Kyjev odmítnul anexi Krymu, Rubio vůbec nedorazil

Očekávané ministerské jednání o míru na Ukrajině, které se mělo konat ve středu v Londýně, bylo na poslední chvíli výrazně degradováno. Poté, co americký ministr zahraničí Marco Rubio oznámil, že se schůzky nezúčastní, se rozhovory přesouvají na nižší diplomatickou úroveň. Změna formátu přišla v době, kdy se objevují spekulace o možné změně ruského postoje k válce, uvedl server The Guardian.

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Dominik Hašek

Medveděv vyhrožuje smrtí Dominiku Haškovi. Rakušan mu nabízí ochranku

Napětí mezi Ruskem a Západem se přeneslo i do sportovní sféry, když bývalý český hokejový brankář Dominik Hašek oficiálně obvinil ruského exprezidenta Dmitrije Medveděva z výhrůžek smrtí. Hašek na incident reagoval podáním dvou oficiálních stížností – Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV) a Mezinárodní federaci ledního hokeje (IIHF). V dopisech poukazuje na to, že mu bývalý ruský prezident veřejně hrozil likvidací.

před 4 hodinami

Írán, ilustrační foto

Útok na Írán může vypadat jako řešení. Rozhodně to ale není dobrý nápad

Myšlenka přímého amerického a izraelského útoku na Írán může působit jako srozumitelná odpověď na složitou bezpečnostní hrozbu. Ve skutečnosti však takový krok nese značná rizika a může vést k dlouhodobé destabilizaci celého Blízkého východu. Írán není izolovaným cílem, ale centrálním uzlem rozsáhlé sítě zástupných sil, ideologicky motivované obrany a asymetrických schopností. Jakákoli vojenská operace proti němu by proto s vysokou pravděpodobností přinesla více nových problémů než skutečných řešení.

před 5 hodinami

Donald Trump

Trump ustoupil. Číně výrazně sníží cla

Prezident Spojených států Donald Trump naznačil možný obrat v ostře vedené obchodní válce s Čínou, když prohlásil, že současná vysoká cla na čínské zboží „výrazně klesnou“, ačkoli „na nulu nepůjdou“. Tato slova zazněla v úterý během setkání s novináři v Oválné pracovně Bílého domu a vyvolala překvapení i pozornost světových trhů.

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

Hasiči zasahují u požáru skládky u Rynholce na Rakovnicku. Prohlédněte si galerii

Požár skládky u Rynholce je lokalizován. Zachytila ho i meteodružice

Od pondělního večera zaměstnává hasiče požár skládky plastů u středočeského Rynholce na Rakovnicku. Přes 10 zasahujících hasičů již muselo být ošetřeno. V úterý ráno se změnil postup hasebních prací. Odpoledne pak byla oznámena lokalizace požáru. 

včera

včera

včera

včera

včera

Reagan při projevu u Berlínské zdi v roce 1987

Hollywoodský herec, který změnil k nepoznání nejen Ameriku. Kdo skutečně byl Ronald Reagan?

Když se 20. ledna 1981 postavil Ronald Reagan na schody Kapitolu, aby složil přísahu jako 40. prezident Spojených států, Amerika nebyla v ideální kondici. Ekonomická stagnace, vysoká inflace, ztracené sebevědomí a ponížení z nesmírně nákladné, a nakonec neúspěšné války ve Vietnamu i blamáže při snaze osvobodit rukojmí na americké ambasádě v íránském Teheránu roku 1979, která stála život osm amerických vojáků. Amerika vypadala jako unavená velmoc, jejíž nejlepší dny jsou pryč.

včera

Bundeswehr, ilustrační fotografie

Německo v problémech: Potřebuje armádu, ale dochází mu čas. Přišlo s řešením, které nemusí nic vyřešit

Německo čelí vážnému problému: potřebuje silnější armádu, ale neví, kdo v ní bude sloužit. V situaci, kdy počet vojáků stagnuje a hrozba z Ruska roste, se nová vládní koalice křesťanských demokratů Friedricha Merze a sociálních demokratů (SPD) rozhodla pro model dobrovolné služby. Otázkou však zůstává, zda na její realizaci zbývá dostatek času.

včera

Samsung

Souboj gigantů: Může Samsung díky Trumpovým clům dostat Apple na lopatky?

V době, kdy obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou eskaluje a cla na čínský dovoz dosahují až 145 %, nabývá na významu klíčový rozdíl mezi výrobou iPhonů a telefonů Samsung Galaxy. Zatímco iPhony jsou z většiny stále vyráběny v Číně, Samsung své smartphony montuje hlavně ve Vietnamu, Indii a Jižní Koreji.

včera

včera

Trump přiletí na pohřeb papeže. Putin se ve Vatikánu z dobrého důvodu neukáže

Ve středu v 9 hodin ráno místního času začne slavnostní přesun rakve zesnulého papeže Františka z jeho rezidence v Casa Santa Marta do baziliky sv. Petra, oznámil dnes Vatikán. Průvod zahájí krátká modlitba, poté bude rakev nesena přes náměstí Santa Marta a Piazza dei Protomartiri Romani až na náměstí sv. Petra, kde vstoupí hlavními dveřmi do baziliky.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy