MS v biatlonu: České mužské štafetě se na střelnici nedařilo a uzavřela tak první desítku. Vyhrálo ruské kvarteto

Hochfilzen - I v sobotu pokračovalo mistrovství světa v biatlonu, které se v těchto dnech koná v rakouském Hochfilzenu a tentokrát byl zde na programu závod mužských štafet. Tohoto závodu se samozřejmě zúčastnilo taktéž české kvarteto ve složení Tomáš Krupčík, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr a Michal Krčmář. Našim reprezentantům se však v závodě nedařilo vůbec střelecky a proto tak nenavázalo na páteční čtvrtou pozici ženské štafety, které se tak muži chtěli alespoň vyrovnat. Největší radost mělo nakonec Rusko, druhá pak skončila Francie a třetí domácí Rakušané, kteří se tak konečně mohli radovat ze zisku vůbec prvního cenného kovu na tomto šampionátu.

Biatlonistům přálo oproti pátečnímu dni při ženské štafetě, kdy chumelilo, počasí a tak nebyl zas takový problém namazání lyží. Největší problém českého kvarteta se totiž tentokrát skrýval na střelnici a už na prvním úseku, který absolvoval Tomáš Krupčík, se tyto problémy projevily naplno. Tento český reprezentant, pro nějž to byl premiérový start ve štafetě na mistrovství světa, totiž už při střelbě vleže musel jednou dobíjet a kvůli tomu tak česká štafeta figurovala na průběžném 16. místě. Naděje na nějaké slušné umístění pak Krupčík pohřbil při následující stojce, kdy z pěti terčů dokázal vybílit pouze jeden jediný a i když následně celkem úspěšně dobíjel, musel i tak na jedno trestné kolo. „Měl je všechny moc nahoře a bohužel zareagoval úpravou polohy až pozdě," vysvětloval střelbu Krupčíka šéftrenér Ondřej Rybář a i samotný Krupčík pak byl ke svému výkonu kritický. „Stojku jsem bohužel nezvládl, to co jsem tam předvedl, to je na nějakou pokutu," řekl konkrétně.

Krupčík pak štafetu předával Moravcovi v době, kdy Češi byli na 21. místě, přičemž na první dvě štafety, tedy Německo a Francie, ztráceli minutu a půl. A protože ani Moravec nestřílel ani v jednom případě bezchybně, neboť jak vleže, tak i vestoje musel vždy jednou dobíjet, žádné velké zlepšení se nekonalo. Moravec totiž předával Šlesingrovi, jenž měl na starost třetí úsek, na 16. pozici. Tehdy Češi ztráceli na čelo závodu už skoro dvě minuty. „Bohužel ta ztráta byla veliká a sám jsem tomu taky nepřidal. Bolelo mě těch mých 7,5 kilometru děsně moc, snad nejvíc z celého šampionátu," řekl ke svému výkonu Ondřej Moravec.

Po prvních dvou úsecích to vypadalo vepředu následovně: na prvním místě figurovali Francouzi, kteří byli pronásledováni italským kvartetem. Na čele dosud se pohybující Němci se najednou propadli na sedmou příčku, protože Benedikt Doll musel při střelbě hned třikrát dobíjet. Ani během třetřího úseku se našim barvám nedařilo na střelnici, jelikož Šlesingr, jenž se snažil odstřílet položku vleže co nejrychleji, nakonec netrefil poslední terč a Češi tak byli opět blízko trestného kola. Po využití všech náhradních nábojů ale nakonec Šlesingr dokázal tento terč vybílit a pokračovat tak v závodě. Na stojce pak Šlesingr dobíjel pro změnu dvakrát, vzhledem k jeho slušnému běhu dokázal českou štafetu vytáhnout na desátou příčku. „Chvátal jsem, co to šlo, ale bylo to pro mě poměrně těžké, trať byla rozbitá, hrabivá. Na střelnici za mne neslané, nemastné," vyprávěl o svém úseku Šlesingr.

Co se týče tedy třetího úseku, tak v něm byli nejúspěšnější Rusové, teří v tu chvíli měli na trati Babikova a dopředu se nakonec dostali i domácí Rakušané zásluhou Edera. Tyto štafety tak tedy měli patnáctivteřinový náskok na dotírající Francouze a Němce. O tom, kdo z těchto štafet získá jako medaili, se nakonec rozhodovalo na posledním úseku, kde už si Rusové, jejichž finišmanem byl Anton Šipulin, první místo pohlídali a mohli se tak poprvé po devíti letech radovat ze zisku titulu na MS. Druzí nakonec skončili Francouzi, které na posledním úseku reprezentantoval Martin Fourcade, první medaili na tomto šampionátu pak slavili i domácí Rakušané, kteří tedy brali bronz. Němci na medaili tedy nakonec nedosáhli, což se tak na MS stalo poprvé od roku 2011.

Špatnou střelbu českého kvarteta nikterak nevylepšil ani finišman Michal Krčmář, ovšem i přes dobíjení skončil těsně na desátém místě. „To je asi jediná věc, která mě potěšila. Byl jsem před štafetou hodně nahecovaný, ale jak jsem viděl ten první úsek, tak mě to docela srazilo do kolen. Navíc na sobě cítím nějaké příznaky nachlazení a ucpané dutiny," prozradil po závodě Krčmář.

Mistrovství světa v biatlonu - Hochfilzen:

Muži - štafeta 4x7,5 km:

1. Rusko (Volkov, Cvetkov, Babikov, Šipulin) 1:14:15,0 (0+3)2. Francie (Beatrix, Fillon Maillet, Desthieux, M. Fourcade) +5,8 (0+4)3. Rakousko (Mesotitsch, Eberhard, Eder, Landertinger) +20,1 (0+10)4. Německo (Lesser, Doll, Peiffer, Schempp) +29,6 (0+8)5. Itálie (Hofer, Windisch, Montello, Bormolini) +1:30,8 (0+5)6. Ukrajina (Prima, Semenov, Semakov, Pidhrušnyj) +1:41,3 (0+10)7. USA (Bailey, Nordgren, Burke, Doherty) +1:50,5 (0+8)8. Norsko (Björndalen, Svendsen, T. Boe, J. Boe) +2:22,3 (1+8)

---

10. Česko (Krupčík, Moravec, Šlesingr, Krčmář) +3:10,0 (1+15)

Související

Biatlon, ilustrační fotografie

MS v biatlonu: Německá nadvláda se v posledním závodě na MS potvrdila, v mužském masáku zvítězil Schempp. Nejlepším Čechem třináctý Šlesingr

Hochfilzen - Po ženském závodě s hromadným startem se v neděli uskutečnil i závod s hromadným startem biatlonistů a jednalo se tak o úplně poslední závod letošního světového šampionátu v rakouském Hochfilzenu. A stejně jako v ženském masáku, tak i v tom mužském se potvrdilo, že toto mistrovství patřilo Němcům. Zatímco v ženském závodě s hromadným startem zvítězila Laura Dahlmeierová, v tom mužském se taktéž raovali Němci a to tedy zásluhou Simona Schemppa. Na trati dlouhé 15 kilometrů pak bral stříbro Nor Johannes Boe, třetí pak skončil domácí závodník Simon Eder. Do tohoto závodu nastoupili hned tři čeští reprezentanti, přičemž tím nejlepším byl třináctý Michal Šlesingr, Ondřej Moravec se nakonec umístil o tři příčky za ním, Michal Krčmář pak dojel do cíle na 22. místě.

Více souvisejících

MS v biatlonu 2017 Biatlon

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Dominik Hašek

Medveděv vyhrožuje smrtí Dominiku Haškovi. Rakušan mu nabízí ochranku

Napětí mezi Ruskem a Západem se přeneslo i do sportovní sféry, když bývalý český hokejový brankář Dominik Hašek oficiálně obvinil ruského exprezidenta Dmitrije Medveděva z výhrůžek smrtí. Hašek na incident reagoval podáním dvou oficiálních stížností – Mezinárodnímu olympijskému výboru (MOV) a Mezinárodní federaci ledního hokeje (IIHF). V dopisech poukazuje na to, že mu bývalý ruský prezident veřejně hrozil likvidací.

před 3 hodinami

Írán, ilustrační foto

Útok na Írán může vypadat jako řešení. Rozhodně to ale není dobrý nápad

Myšlenka přímého amerického a izraelského útoku na Írán může působit jako srozumitelná odpověď na složitou bezpečnostní hrozbu. Ve skutečnosti však takový krok nese značná rizika a může vést k dlouhodobé destabilizaci celého Blízkého východu. Írán není izolovaným cílem, ale centrálním uzlem rozsáhlé sítě zástupných sil, ideologicky motivované obrany a asymetrických schopností. Jakákoli vojenská operace proti němu by proto s vysokou pravděpodobností přinesla více nových problémů než skutečných řešení.

před 4 hodinami

Donald Trump

Trump ustoupil. Číně výrazně sníží cla

Prezident Spojených států Donald Trump naznačil možný obrat v ostře vedené obchodní válce s Čínou, když prohlásil, že současná vysoká cla na čínské zboží „výrazně klesnou“, ačkoli „na nulu nepůjdou“. Tato slova zazněla v úterý během setkání s novináři v Oválné pracovně Bílého domu a vyvolala překvapení i pozornost světových trhů.

před 5 hodinami

včera

včera

včera

včera

Hasiči zasahují u požáru skládky u Rynholce na Rakovnicku. Prohlédněte si galerii

Požár skládky u Rynholce je lokalizován. Zachytila ho i meteodružice

Od pondělního večera zaměstnává hasiče požár skládky plastů u středočeského Rynholce na Rakovnicku. Přes 10 zasahujících hasičů již muselo být ošetřeno. V úterý ráno se změnil postup hasebních prací. Odpoledne pak byla oznámena lokalizace požáru. 

včera

včera

včera

včera

včera

Reagan při projevu u Berlínské zdi v roce 1987

Hollywoodský herec, který změnil k nepoznání nejen Ameriku. Kdo skutečně byl Ronald Reagan?

Když se 20. ledna 1981 postavil Ronald Reagan na schody Kapitolu, aby složil přísahu jako 40. prezident Spojených států, Amerika nebyla v ideální kondici. Ekonomická stagnace, vysoká inflace, ztracené sebevědomí a ponížení z nesmírně nákladné, a nakonec neúspěšné války ve Vietnamu i blamáže při snaze osvobodit rukojmí na americké ambasádě v íránském Teheránu roku 1979, která stála život osm amerických vojáků. Amerika vypadala jako unavená velmoc, jejíž nejlepší dny jsou pryč.

včera

Bundeswehr, ilustrační fotografie

Německo v problémech: Potřebuje armádu, ale dochází mu čas. Přišlo s řešením, které nemusí nic vyřešit

Německo čelí vážnému problému: potřebuje silnější armádu, ale neví, kdo v ní bude sloužit. V situaci, kdy počet vojáků stagnuje a hrozba z Ruska roste, se nová vládní koalice křesťanských demokratů Friedricha Merze a sociálních demokratů (SPD) rozhodla pro model dobrovolné služby. Otázkou však zůstává, zda na její realizaci zbývá dostatek času.

včera

Samsung

Souboj gigantů: Může Samsung díky Trumpovým clům dostat Apple na lopatky?

V době, kdy obchodní válka mezi Spojenými státy a Čínou eskaluje a cla na čínský dovoz dosahují až 145 %, nabývá na významu klíčový rozdíl mezi výrobou iPhonů a telefonů Samsung Galaxy. Zatímco iPhony jsou z většiny stále vyráběny v Číně, Samsung své smartphony montuje hlavně ve Vietnamu, Indii a Jižní Koreji.

včera

včera

Tělo papeže Františka bylo uloženo do rakve

Trump přiletí na pohřeb papeže. Putin se ve Vatikánu z dobrého důvodu neukáže

Ve středu v 9 hodin ráno místního času začne slavnostní přesun rakve zesnulého papeže Františka z jeho rezidence v Casa Santa Marta do baziliky sv. Petra, oznámil dnes Vatikán. Průvod zahájí krátká modlitba, poté bude rakev nesena přes náměstí Santa Marta a Piazza dei Protomartiri Romani až na náměstí sv. Petra, kde vstoupí hlavními dveřmi do baziliky.

včera

Síla kontrastů: Nečekané a překvapivě trendy kombinace outfitů

I zdánlivé protiklady se mohou přitahovat a tvořit spolu dokonalou harmonii. A to platí také ve světě módy. Postupem času se rozdíly mezi styly začaly stírat a naopak se vzájemně doplňovat a prolínat. Takže i ke kostýmku můžete vzít třeba sportovně laděné boty, které k němu na první pohled nemusí sedět, ale jakmile se spojí do celku, překvapí originálním a trendy lookem!

Zdroj: Komerční článek

Další zprávy