Moravec navázal na sobotní výkon a opět se s čistou palbou vešel do elitní desítky

Stejně jako v sobotu ve vytrvalostním závodu mužů, tak i v nedělním sprintu byl Ondřej Moravec nejlepším českým biatlonistou v konečném pořadí a opět díky čisté střelbě. Zatímco se ale včera umístil na pátém místě, v neděli mu patří desátá příčka. Druhým nejlepším Čechem byl stejně jako v sobotu Michal Krčmář, ktterý tentokrát skončil na 16. pozici. I tentokrát závod vyhrál jako v sobotu Nor, narozdíl od sobotního závodu se ale ze svého prvního vítězství v nové sezóně Světového poháru může radovat Johannes Boe, který si tak připsal na konto své 49. vítězství v kariéře.

Co se týče podmínek, tak v tomto ohledu bychom žádný rozdíl oproti sobotnímu mužskému vytrvalostnímu závodu neviděli. Jako v sovbotu, tak i nyní panovaly ve finském Kontiolahti teploty kolem jednoho stupně nad nulou. Na rozdíl od soboty ale bylo znát, že trať byla rozbitější a na základě toho se tak přizpůsobilo nasazení českých závodníků. Ondřej Moravec se tak proto vydal ze stratu až jako třicátý.

Přestože na střelnici před závodem foukal slabý vítr a nástřel tak probíhal relativně v klidu, potkala českou reprezentaci i tak smůla. Těsně před samotným startem musel asistent české reprezentace Aleš Ligaun rychle rozebírat malorážku takovým způsobem, aby mohli čeští biatlonisté Michal Krčmář a Jakub Štvrtecký odstartovat s funkční zbraní. Právě těmto dvěma reprezentantům totiž při nástřelu praskly úderníky u jejich malorážek a muselo tak dojít k jejich rychlé výměně.

Ondřeji Moravcovi se ale tyto problémy naštěstí vyhnuly a mohl tak pokračovat v tom svém parádním výonu, který předváděl v sobotu. První střelbu vleže stila zastřílet čistě za 29 vteřin, i druhá položka u něj bezchybná. Tehdy tak díky tomu figuroval na průběžné páté pozici. Střelecká forma je tedy u Moravce po dvou závodech nadále stoprocentní. "Na ležáku tam čtvrtá rána byl nějaký problém, pátou jsem si počkal. Stoják jsem si poslal, tam bylo dobře. Není čas ztrácet čas," okomentoval svůj výkon Moravec v rozhovoru pro Českou televizi.

Zároveň si pochvaloval trať, kterou se rozhodli organizátoři oproti sobotnímu závodu vylepšit. "Snaží se to stáhnout. Problém je, že to je pod tím hodně křivý, byl to spíš boj. Tohle byl úplně jiný závod, je to prostě fofr, bolelo to strašně, ale myslím, že to nebylo tak strašný," nechal se slyšet český reprezentant, který byl po závodu očividně spokojený se svým startem do nové sezóny. . "Musím to brát. Minimálně je to můj druhej nejlepší vstup do sezony vůbec. Druhej nejstarší člověk v poli, to není špatný," dodal s úsměvem.

Problémy na nástřelu se naštěstí nikterak nepodepsaly na Michalu Krčmářovi. Ten také bez potíží vybílil všechny terče a nakonec se umístil na 16. místě. "Nejdřív mě prasknul úderník v první půlce nástřelu, když pak trenéři vraceli závěr zpátky, nestřílelo to. Trochu stres, ale nebylo to nic tak hroznýho. Já věděl, že mám nastřeleno. Vliv na závod to nemělo," vrátil se v pozávodním rozhovoru Krčmář k potížím při nástřelu.

"Na trati to není ještě úplně ono, ale na střelnici za mě super," dodal pak ke svému dalšímu slušnému výkonu.

Dodejme, že třetím nejlepším českým biatlonistou byl při své premiéře ve Světovém poháru šedesátý Tomáš Mikyska, o místo za ním se nacházel v konečném pořadí Jakub Štvrtecký. Adam Václavík pak musel během závodu absolvovat až pět trestných kol a i proto skončil až na 82. místě.

Prvního Nora Johannese Boe pak na stupních vítězů doplnili další dva Seveřané a to Švédové Sebastian Samuelsson a Martin Ponsiluoma.

Světový pohár biatlonistů v Kontiolahti - 10 km mužů (29.11.2020):

1. J. Boe (Norsko) 23:53,0 (0)2. Samuelsson (Švédsko) +44,1 (1)3. Ponsiluoma (Švédsko) +47,9 (1)4. Christiansen (Norsko) +51,9 (1)5. Fak (Slovinsko) +53,1 (0)6. Fillon-Maillet (Francie) +1:01,3 (0)

-----------

10. Moravec (ČR) +1:12,6 (0)16. Krčmář (ČR) +1:24,0 (0)60. Mikyska (ČR) +3:04,3 (1)61. Štvrtecký (ČR) +3:07,2 (3)82. Václavík (ČR) +4:01,4 (5)

Související

Více souvisejících

Biatlon Ondřej Moravec (biatlonista)

Aktuálně se děje

včera

včera

Teroristé Hamásu

Návrh dohody o příměří má tři fáze, tvrdí Hamás

Návrh dohody o příměří v pásmu Gazy, s níž souhlasilo palestinské hnutí Hamás, má tři fáze a každá trvá 42 dní. Uvedl to v pondělí vysoce postavený představitel Hamásu Chalíl Hajjá v rozhovoru pro katarskou televizi Al-Džazíra, píše agentura Reuters.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Chřestýš

Extrémní změny počasí povedou k masové migraci. Vědci varují před rozšířením jedovatých hadů

Podle nové studie, na kterou upozornil server The Guardian, se očekává, že změna klimatu povede k masové migraci jedovatých hadů do nových oblastí a zemí, které na to nejsou připravené. To zvýší zranitelnost obyvatel vůči uštknutí hady. Vědci ve studii modelovali možné geografické rozšíření 209 druhů jedovatých hadů, které mohou ohrozit lidský život. Závěry ukazují, že největší riziko nesou lidé v nízkopříjmových zemích v jižní a jihovýchodní Asii a v částech Afriky.

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Rusko vyhlašuje cvičení. Použije jaderné zbraně

Ruské ministerstvo obrany v pondělí oznámilo, že uspořádá cvičení s taktickými jadernými zbraněmi. Před několika dny Kreml rozzlobeně reagoval na komentáře vysokých západních představitelů o válce na Ukrajině.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Netanjahu: Pokud se neubráníme sami, nikdo nás neubrání. Zvládneme to i sami

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmítl tlak mezinárodního společenství, které požaduje pozastavení válečného tažení v Pásmu Gazy. Podle agentur AP a DPA zdůraznil, že Izrael má schopnost bránit se sám, pokud bude potřeba.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy