Paříž - Dva Francouzi založili web věnovaný svatebním fotografiím. Stránka mariagepardrone.com nabízí kontakt mezi profesionály z oboru a párem, který touží mít ze dne D originální záběry pořízené dronem.
Kromě toho, že záběry z dálkově ovládaných strojů jsou podle autorů webu nejen originální a krásné, jsou prý drony také vysoce praktické, a to především při pořizování skupinových fotografií.
"Pro fotografa je hromadné fotografování svatebčanů vždy velmi ošemetné, protože nemá vždy k dispozici potřebný prostor, aby dostal všechny do záběru," píše se na mariagepardrone.com. S dronem prý tento problém nastat nemůže, neboť podle (francouzských) zákonů může vzlétnout až do výšky 150 metrů a získat tak patřičný odstup. "Máte na svatbě 300 hostů? Žádná potíž, stačí malý výlet dronu a jsou tam všichni. I pes."
Tvůrci webu Eric Dupin a Guillaume Jarret byli překvapeni tím, kolik svatebních snímků z takzvaných dronů se objevilo na stránce Dronestagram, což je podle nich první platforma pro sdílení fotografií a videí zachycených těmito stroji.
V databázi mariagepardrone.com mají prý "několik tisíc talentovaných fotografů-pilotů, kteří se na záběry z dronů specializují" a zároveň jsou si "vědomi bezpečnostních opatření, jichž je při těchto akcích zapotřebí".
Provozovatelé inkasují od najatého fotografa nebo kameramana provizi ve výši deseti procent jeho honoráře. Cena za seanci se pohybuje od 250 eur (asi 6800 korun) za sérii pěti až deseti snímků až do více než 1600 eur (zhruba 43.000 korun) za celodenní natáčení.
Související
Ukrajina dosáhla historického milníku. Poprvé dobyla nepřátelské pozice jen pomocí robotů a dronů
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
Drony , fotografové , Svatby
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Na Ukrajině našli ruský dron osazený hlavicí s ochuzeným uranem
před 3 hodinami
Světu zbývá půl roku, aby se vyhnul celosvětové potravinové krizi, varuje FAO
před 4 hodinami
Americká justice chystá kvůli incidentu v roce 96 žalobu proti Castrovi
Aktualizováno před 4 hodinami
MS v hokeji ONLINE: Česko - Itálie 3:1. Národní tým se trápil s dalším outsiderem
před 5 hodinami
Poslanci připravují Pavlovi návrhy na vyznamenané. Nechybí exprezident Zeman
před 6 hodinami
Tragická nehoda v Thajsku stála život Češku. Zemřel i talentovaný filmař
před 7 hodinami
Lebka svaté Zdislavy se příští týden vrátí do kostela, potvrdila policie
před 7 hodinami
Europarlament poslal Ficově vládě poslední varování. Slovensko může přijít o všechny peníze z fondů
před 8 hodinami
Policie hledá svědky jízdy autobusu, který se v Praze střetl s tramvají
před 8 hodinami
WHO: Ebola se v tichosti šířila měsíce. Vakcína bude nejdříve za půl roku
před 9 hodinami
Světu hrozí návrat k zákonu džungle, varoval Si Ťin-pching
před 10 hodinami
V Kongu se šíří panika. Úřady nestíhají s ebolou držet krok
před 11 hodinami
Americký finančák nikdy nesmí zpětně kontrolovat Trumpova daňová přiznání
před 12 hodinami
Do Prahy míří Američan s podezřením na ebolu. Bude hospitalizován na Bulovce
před 12 hodinami
Putin dorazil do Číny. Si Ťin-pching ho přivítal stejně jako Trumpa
před 13 hodinami
Přeneseme válku daleko za hranice blízkovýchodního regionu, varoval Írán USA
před 14 hodinami
Trumpův zájem o Grónsko neochabl. Na ostrov poslal svého vyslance
před 15 hodinami
CNN: Rusko na Ukrajině prohrává a Čína už si toho všimla
před 16 hodinami
Počasí potěší milovníky léta. Nejtepleji má být o víkendu
včera
Británie oplakává zesnulou vojačku. Tragédie se stala na show ve Windsoru
Nové podrobnosti o úmrtí člena britské armády během jezdecké show ve Windsoru se objevily v ostrovních médiích. Pád z koně nepřežila čtyřiadvacetiletá vojačka, která se v minulosti zúčastnila i korunovace krále Karla III. Není tedy divu, že panovník na smutnou zprávu také reagoval.
Zdroj: Lucie Podzimková