Tinder má problémy. Nové uživatele už neláká

Nejpoužívanější seznamovací aplikace Tinder má po deseti letech provozu potíže nalákat nové uživatele. Generace narozená po začáku nového tisíciletí dává přednost jiným způsobům on-line seznamování, a Tinder proto v nové dekádě provozu plánuje inovace, kterými chce mladé lidi nalákat.

Tinder spustil svou aplikaci ve Spojených státech 12. září 2012 a mezi mladými lidmi hledajícími lásku nebo flirt si rychle našel oblibu. Aplikace uzpůsobená mobilním telefonům za sebou nechala podobné služby vytvořené pro obrazovky počítačů a uživatelům nabídla jednoduchý systém odmítnutí či schválení jedním pohybem palce při výběru potenciálních partnerů.

V roce 2021 klesly počty stažení Tinderu o pět procent na 70,7 milionu, píše list Financial Times. Oproti tomu podobné služby aplikace Bumble nebo dva roky starého projektu Thursday pozorují stabilní nárůst počtu uživatelů. Ačkoliv Tinder změnil strukturu vedení firmy nebo vsadil na virtuální setkávání, počet nových klientů se podle Garyho Swidlera, finančního ředitele společnosti Match Group, která Tinder vlastní, nevrátil na úroveň před pandemií covidu-19.

"Musíme lidem dát nový důvod, proč přijít do kategorie (seznamovacích aplikací), už nějakou dobu neměli nic nového a vzrušujícího," říká Swidler. Co se týče inovace, Tinder vsází na technologii metaverse, tedy futuristický digitální svět. Do aplikace také vnáší herní prvky a v posledních letech najal řadu vedoucích pracovníků od předních vývojářů jako Zynga nebo Electronic Arts. Reakce uživatelů například na virtuální měnu určenou k nákupům v rámci aplikace ale byla spíše odmítavá.

Výzvou pro Tinder zůstává, jak zaujmout takzvanou generaci Z. Přes 90 procent mladých lidí seznamovaní aplikace frustrují, uvádí specializovaná agentura YouthSight, a řada z nich po vztahu netouží - 40 procent respondentů uvedlo, že jsou bez partnera spokojení.

Tinder má špatnou reputaci kvůli kultuře zaměřené spíše na známosti na jednu noc než na dlouhodobý vztah, uvádí 24letá influencerka Millie Shieldsová. Podle Swidlera jde o stereotyp, kterého je těžké se zbavit, platforma se podle něj ale snaží soustředit na utvoření bezpečného a pozitivního prostředí. Tento rok například plánuje spustit předplatné zaměřené na ženy.

I přes kritiku zůstává Tinder i po deseti letech provozu nejpoužívanější seznamovací aplikací. Dostupný je ve 190 zemích světa včetně Česka a funguje ve více než 40 jazycích. Aplikaci si od uvedení trh stáhlo přes 530 milionů lidí.

Související

Ilustrační foto

Pákistán zablokoval seznamky Tinder a Grindr, jsou prý nemorální

Pákistán oznámil, že nechal zablokovat seznamovací aplikace Tinder a Grindr a tři další platformy, neboť prý nevyhovují místním zákonům. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž se jedná o další etapu v tažení proti internetovým poskytovatelům služeb, které úřady viní z šíření "nemorálního obsahu".

Více souvisejících

Tinder mobily

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Sestřelení letu J2-8243 letadla společnosti Azerbaijan Airlines

Sestřelení letu J2-8243 společnosti Azerbaijan Airlines: Co vše zatím víme?

Ázerbájdžán ve čtvrtek vyhlásil den smutku za oběti letecké nehody v Kazachstánu, při níž zahynuly desítky lidí. Zatímco příčiny havárie letu J2-8243 společnosti Azerbaijan Airlines zůstávají nejasné, začínají se objevovat otázky ohledně možné role ruského protivzdušného systému v této tragédii. Agentura Reuters s odkazem na několik anonymních zdrojů uvedla, že letadlo bylo údajně sestřeleno ruským obranným systémem.

včera

Pantsir-S

Pantsir-S. Co je zač ruský systém, který zřejmě sestřelil ázerbájdžánské dopravní letadlo?

Pantsir-S (v kódu NATO: SA-22 Greyhound) je ruský systém protivzdušné obrany krátkého a středního dosahu, který kombinuje raketové a kanónové zbraně. Je určen k ochraně strategických objektů, vojenských základen nebo jednotek před různými druhy leteckých hrozeb, jako jsou letadla, vrtulníky, řízené střely, bezpilotní prostředky (drony) a dokonce i raketové projektily. 

Aktualizováno včera

Pád letadla společnosti Azerbaijan Airlines

Ázerbájdžánské dopravní letadlo sestřelila ruská raketa. Kreml se bouří

Ruská vláda varovala před šířením nepodložených „hypotéz“ o příčině pádu letadla společnosti Azerbaijan Airlines, při kterém ve středu v Kazachstánu zahynulo 38 lidí. K incidentu došlo u města Aktau, přičemž přežilo 29 z 67 lidí na palubě. Tragédie vyvolala spekulace, že havárii mohl způsobit zásah ruského systému protivzdušné obrany v čečenské oblasti. Ázerbájdžánské vládní zdroje pro Euronews následně potvrdily, že ruská střela země-vzduch skutečně způsobila středeční havárii letadla.

včera

včera

včera

včera

včera

dárky

Co s nevhodným vánočním dárkem? Lhůta pro vrácení se krátí

Vánoce jsou časem radosti, ale ne všechny dárky, které dostaneme, odpovídají našim představám. Nevhodné velikosti, duplikáty nebo prostě něco, co se nám nehodí – to vše může být důvodem k vrácení nebo výměně dárku. Pokud jste se ocitli v této situaci, nezoufejte. Většina obchodů má pro takové případy řešení.

včera

včera

včera

včera

25. prosince 2024 21:40

RECENZE: Čarovné jablko v souboji nových vánočních pohádek obstálo

Den po nové štědrovečerní pohádce Tři princezny nasadila Česká televize do vysílání další premiérovou pohádku Čarovné jablko, která vznikla ve spolupráci se sousedy ze Slovenska. Je o souboji dobra se zlem, jak jinak. Jak ale dopadl pomyslný souboj vánočních pohádek? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy