Kdy budeme umět léčit rakovinu? Vědci řekli, do kterého roku chtějí mít hotovou vakcínu

Život zachraňující vakcíny, zaměřující se na vážné zdravotní problémy, včetně rakoviny a srdečních chorob, by mohly být připraveny k využití během příštích sedmi let, domnívají se experti. Americká farmaceutická společnost Moderna, která stála i za vakcínou proti covidu-19, podle všeho vyvíjí "personalizované" vakcíny zaměřené na různé typy nádorů, uvedla britská televizní stanice Sky News.

Hlavní lékař společnosti Moderna Paul Burton listu The Guardian řekl, že léčba bude "vysoce účinná" s potenciálem zachránit "mnoho stovek tisíců, ne-li milionů životů" již v roce 2030.

Převratný průzkum může vyústit v jedinou injekci nabízející ochranu proti mnoha infekcím dýchacích cest, včetně covidu-19, chřipky a respiračního syncytiálního viru (RSV)

Vakcínami založenými na technologii mRNA by přitom mohly být léčeny rovněž i nemoci, na které v současné době neexistují žádné léky. Studie týkající se rakoviny, stejně jako infekčních, kardiovaskulárních, autoimunitních a vzácných onemocnění, ukázaly "obrovský příslib", uvedl Burton.

"Myslím, že budeme mít k dispozici terapie na bází mRNA pro vzácné nemoci, které byly neléčitelné, a myslím, že za deset let budeme blížit k existenci světa, ve kterém budete moci identifikovat genetickou příčinu nemoci a relativně jednoduše ji najít, upravit a opravit pomocí technologie mRNA," prohlásil hlavní lékař farmaceutické společnosti.

Související

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Britská princezna Kate má rakovinu

Princezna Kate v pátek po mnoha spekulacích prozradila, jaký je její zdravotní stav. Manželka následníka trůnu ve videu, které zveřejnila na sociální síti, oznámila, že jí lékaři diagnostikovali rakovinu. Princezna z Walesu podstupuje chemoterapii. 

Více souvisejících

rakovina očkování

Aktuálně se děje

před 6 minutami

před 36 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

před 5 hodinami

včera

Princezna Kate oznámila, že má rakovinu.

Princezna Kate řekla pravdu o nemoci kvůli hackerům, tvrdí expertka

Zítra uplyne přesně měsíc od chvíle, kdy princezna Kate oznámila světu, že u ní lékaři odhalili rakovinu. Stalo se tak po mnoha spekulacích. Podle české odbornice na britskou královskou rodinu by si manželka následníka trůnu nechala pravdu pro sebe, kdyby ji k reakci nedonutily okolnosti. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Rusové se přihlásili k dobytí další obce na Ukrajině. Kyjev mlčí

Rusko v neděli prostřednictvím ministerstva obrany prohlásilo, že příslušníci jeho armády dobyli vesnici Bohdanivka nedaleko Bachmutu v Doněcké oblasti na jihu Ukrajiny. Kyjev se k tomu zatím nijak nevyjádřil. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy