Amber Ruddová

Brexit

Brexitová dohoda je mrtvá? Vláda se rozdělila na tři tábory, píšou The Times

Většina členů britské vlády považuje brexitovou dohodu premiérky Theresy Mayové za mrtvou a otevřeně diskutuje o dalších možnostech, včetně nového referenda. Napsal to dnes britský deník The Times s odvoláním na své zdroje. Většina ministrů podle listu dospěla k názoru, že parlament by dojednaný text o podmínkách odchodu země z Evropské unie neschválil. Britský ministr zahraničí Jeremy Hunt dnes nicméně rozhlasové stanici BBC řekl, že Dolní sněmovna by brexitovou dohodu mohla podpořit, pokud by získala od EU další záruky týkající se nejproblematičtějšího bodu, kterým je takzvaná irská pojistka.
Theresa Mayová

Ministryně podkopala strategii Mayové? Její výrok o brexitu nahrál opozici

Nová britská ministryně práce Amber Ruddová dnes způsobila rozruch vyjádřením, které podle médií podkopává komunikační strategii premiérky Theresy Mayové ohledně návrhu brexitové dohody. Mayová v posledních dnech zdůvodňuje potřebu schválit předložený dokument v parlamentu zejména hrozbou nespořádaného brexitu. Ruddová ale dnes ve vysílání rozhlasové stanice BBC řekla, že odchodu Británie z Evropské unie bez dohody by podle ní zákonodárci zabránili.
Londýn, ilustrační fotografie

Britským ministrem vnitra je Sajid Javid, syn pákistánského imigranta

Londýn - Po nedělní rezignaci britské ministryně vnitra Amber Ruddové převezme její úřad dosavadní šéf resortu pro místní samosprávu Sajid Javid. Oznámila to dnes kancelář premiérky Theresy Mayové. Ruddová odstoupila po skandálu kolem přísné imigrační politiky, která se dotkla i přistěhovalců z Karibiku přesídlených do Británie po druhé světové válce.
Ilustrační foto

Britská ministryně vnitra rezignovala, důvodem je migrační skandál

Londýn - Britská ministryně vnitra Amber Ruddová v neděli večer rezignovala. Premiérka Theresa Mayová její demisi přijala, oznámil mluvčí Downing Street. Důvodem rezignace čtyřiapadesátileté ministryně je skandál týkající se karibských migrantů, kteří žijí v zemi legálně desítky let a jimž hrozily kvůli chybě britských úřadů deportace. Ruddová a celá konzervativní vláda kvůli kauze a své přísné migrační politice v uplynulých týdnech čelily kritice.
Theresa Mayová

Britská vláda čelí skandálu kolem karibských imigrantů

Londýn - Britská ministryně vnitra Amber Ruddová čelí výzvám opozice k rezignaci kvůli skandálu kolem imigrantů z karibské oblasti, kteří v zemi žijí legálně desítky let, ale úřady jejich pobyt chybně označily za nezákonný a hrozily jim deportací. Kauza je pro britskou vládu nepříjemná i kvůli tomu, že v Londýně se nyní koná summit zemí Společenství (Commonwealth). Premiérka Theresa Mayová se v úterý za kauzu šéfům karibských států účastnících se vrcholné schůzky omluvila. Dnes se v parlamentu omluvila i osobám, kterých se omyl dotkl.
Britská policie, ilustrační fotografie

Británie pátrá po komplicích atentátníka z Manchesteru, byl zatčen další muž

Londýn - Po pondělním útoku v Manchesteru je vazbě 12 osob a pokračuje pátrání po možných komplicích sebevražedného atentátníka. Dnes byla zatčena již 14. osoba. Británie v sobotu snížila stupeň teroristického ohrožení, a to z nejvyššího "kritického", představujícího bezprostřední nebezpečí, na "závažný", který považuje hrozbu útoku za velmi pravděpodobnou.

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 1 hodinou

Aktualizováno před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 5 hodinami

před 5 hodinami

Volební štáb hnutí ANO

Volby by ovládlo Babišovo ANO, získalo by přes třetinu hlasů, ukázal průzkum

V říjnových parlamentních volbách by hnutí ANO vyhrálo s 35 procenty hlasů, což představuje zlepšení o jeden procentní bod ve srovnání se zářijovým průzkumem. Druhé místo by patřilo ODS s 13,5 procenty, zatímco třetí příčku obsadilo hnutí SPD s 10,5 procenty. ODS by si polepšila o půl procentního bodu a SPD o jedno procento.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Ilustrační foto

Změny počasí působí škody za bilion dolarů. 100 miliard ročně opravdu nestačí

Jak už server EuroZprávy.cz informoval ve čtvrtek, účastníci klimatické konference COP 28 se dohodli na vytvoření fondu ztrát a škod, aby pomohli chudším zemím vypořádat se s dopady zhroucení klimatu. Podle dohody bude do fondu do roku 2030 přibývat nejméně 100 miliard dolarů ročně, rozvojové země ale uvádějí, že skutečné potřeby se již blíží 400 miliardám dolarů ročně. A podle jiných odhadů částka v následujících letech raketově vzroste.

před 6 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

Kalousek: Fiala podrazil Válka. Podle Babiše premiér pochopil, jak neschopný ministr zdravotnictví je

Premiér Petr Fiala (ODS), jak EuroZprávy.cz dnes (ve čtvrtek) informovaly, se dohodl s představiteli České lékařské komory (ČLK) na navýšení platů lékařů a zdravotníků. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) však označil tuto dohodu za "nesplnitelné nesmysly" a vnímá ji jako podraz na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09).

Zdroj: Martin Hájek

Další zprávy