Charles Darwin

Charles Darwin

Darwin proti církvi? Tohle otřáslo Amerikou

Scopesův opičí proces neboli soudní proces stát Tennessee vs. John Thomas Scopes otřásl Amerikou v létě 1925. Tento osmidenní proces se týkal výuky teorie evoluce na státních školách ve státě Tennessee. A ačkoliv Scopes prakticky vzato prohrál, tento soudní proces byl výhrou pro podporovatele evoluční teorie.
Charles Darwin (1809 - 1882), tvůrce evoluční teorie

Evoluční teorie? Nesmysl, myslí si 90% Američanů

Washington - Jen každý desátý Američan podle průzkumu bez výhrad věří vědecké evoluční teorii Charlese Darwina. Pouze 9,5 procenta obyvatel Spojených států je přesvědčeno, že bůh nebo jiná vyšší moc neměly žádný vliv na vznik vesmíru a lidí. Vyplývá to z průzkumu, který zadalo Americké sdružení pro rozvoj vědy (AAAS) a jehož výsledky na konferenci AAAS v Chicagu představila Elaine Howardová z Riceovy univerzity v Houstonu.
K evoluční teorii inspirovala Darwina plavba kolem světa

K evoluční teorii inspirovala Darwina plavba kolem světa

Plymouth, Praha - Před 180 lety, 27. prosince 1831, vyplula z anglického Plymouthu na vědeckou výpravu kolem světa plachetnice Beagle. Na její palubě byl i mladý přírodovědec Charles Darwin, který v jejím průběhu učinil řadu závažných objevů a pozorování, jež ho přivedly k zásadní myšlence o evoluci druhů. Hlavním cílem expedice pod vedením kapitána Roberta Fitzroye bylo přesně zaměřit a zmapovat pobřeží jižní části Latinské Ameriky a povodí řeky Santa Cruz. Skrytě pak měla výprava posílit zájmy britské koruny ve španělských koloniích.

Aktuálně se děje

před 44 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 4 hodinami

včera

včera

včera

Bayern Mnichov

Po mizerném týdnu se Bayern Mnichov dohodl na předčasném konci s koučem Tuchelem

Nejprve prohra 0:3 v Leverkusenu, následně prohra 0:1 na hřišti Lazia Řím v rámci osmifinále Ligy mistrů a pak prohra 2:3 v Bochumi. To vše společně s tím, že v Bundeslize ztrácí Bayern Mnichov už osm bodů na vedoucí tým, nakonec vyústilo v dohodu mezi klubovým vedením a trenérem Thomasem Tuchelem na předčasném ukončení spolupráce, přičemž bývalý kouč Dortmundu, Paris Saint Germain či Chelsea by měl z mnichovského velkoklubu odejít až po této sezóně 2023/24.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Petr Pavel

Pavel se přihlásil k myšlence administrativních odvodů do armády

Prezident Petr Pavel se v dnešním vydání pořadu Za pět minut dvanáct televize Nova přihlásil k myšlence náčelníka generálního štábu Armády ČR Karla Řehky o odvodech do armády. Prezident však výslovně zdůraznil, že odvody jsou administrativním úkonem, který pomáhá státu získat přehled o personální situaci. 

včera

Marian Jurečka

Jurečka o revizi sociálních dávek: Nesmí to být životní styl

Revizi systému sociálních dávek nejvíce dopadne na občany, kteří nechtějí pracovat a spolupracovat se státem, naznačil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) v dnešním vydání diskuzního pořadu Partie Terezie Tománkové na stanici CNN Prima News.

včera

včera

Otužování jako moderní trend? Lidé si ve studené vodě posilovali imunitu od pradávna

Období, kdy zima ztrácí na síle a přichází jaro, je ideální pro otužování. To je dnes velmi populární a získává si stále více příznivců. Otužování ovšem nemůžeme vnímat jako trend moderní doby, je totiž staré jako lidstvo samo. První zmínky o otužování sahají až do období starověku.

Zdroj: Lucie Žáková

Další zprávy