cyklisté

Ministerstvo dopravy.

Ministerstvo zváží u pomalého předjíždění cyklistů konec povinného odstupu

Ministerstvo dopravy zvažuje, že u předjíždění cyklistů v rychlosti pod 30 kilometrů v hodině by namísto dosavadního povinného metrového odstupu nově platilo obecné pravidlo bezpečného předjíždění. Na twitteru to dnes napsal ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Statistika jasně říká, že nebezpečnost předjíždění cyklistů při těchto rychlostech je malá, napsal Kupka ČTK.
Cyklostezky

Řidiči musí ode dneška objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru

Řidiči musí ode dneška objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Při nedodržení odstupu a ohrožení cyklisty jim přitom bude hrozit pokuta až 2000 korun. Počítá s tím novela o provozu na pozemních komunikacích, která dnes začíná platit. Řidiči budou moci v případě nutnosti při objíždění cyklisty přejíždět i souvislou čáru na vozovce.
Ilustrační foto

Cyklisty bude nutné objíždět ve vzdálenosti 1,5 metru. Jinak hrozí tisícové pokuty

Motoristé budou muset od ledna 2022 objíždět cyklisty ve vzdálenosti půldruhého metru. Za porušení bude hrozit pokuta až 2000 korun. Schválila to dnes Sněmovna se senátními změnami. Mezi ně patřilo snížení maximální výše pokuty na pětinu a odklad účinnosti nového předpisu až na polovinu příštího roku. Novelu o provozu na pozemních komunikacích nyní dostane k podpisu prezident.
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie

Tragédie na Českobudějovicku. Při nehodě zemřeli dva cyklisté

Při nehodě mezi obcemi Kaliště a Zaliny u Českých Budějovic zemřeli dnes odpoledne dva cyklisté. Srazilo je osobní auto. K místu nehody vyjely tři posádky zdravotní záchranné služby a letěl vrtulník. Informaci o nehodě ČTK potvrdil mluvčí policie Milan Bajcura a mluvčí záchranářů Zuzana Fajtlová.
Ilustrační foto

Dotaci na opravu jízdního kola využilo už přes milion Francouzů

Více než milion francouzských cyklistů již využilo dotaci ve výši 50 eur (asi 1300 Kč) na opravu starého jízdního kola. Příspěvek letos zavedla vláda v rámci opatření na boj s koronavirem a ve snaze motivovat lidi, aby jezdili víc na kole. Informovala o tom agentura Reuters.
Ilustrační foto

Poptávka po jízdních kolech výrazně stoupla, obchody mají vyprodáno

Poptávka po jízdních kolech v posledních měsících stoupla meziročně až o polovinu. Vyrobilo se jich zhruba stejně, sklady jsou proto většinou téměř prázdné. Uvedli to zástupci většiny prodejců, distributorů a výrobců, které ČTK oslovila. Někteří očekávají zlepšení situace už v srpnu, ostatní nejpozději v říjnu. Kola do velkoskladů je podle nich nutné objednávat s několikaměsíčním předstihem.
policie

Policie vypátrala řidiče, který v Českém Těšíně ujel od smrtelné nehody

Ze zavinění dopravní nehody, při které ve středu večer v Českém Těšíně na Karvinsku zemřel pětaosmdesátiletý cyklista, obvinila policie sedmadvacetiletého muže. Řidič po nehodě z místa ujel, policie ho ale vypátrala. ČTK to dnes sdělil policejní mluvčí René Černohorský. Policie celou záležitost nadále prověřuje.
Ilustrační foto

Cyklistická revoluce zadrhává. Pandemie přinesla světový nedostatek kol

Kolo se v době pandemie covidu-19 stalo preferovaným dopravním prostředkem a významnou součástí volnočasových aktivit pro miliony lidí. Současnou cyklistickou revoluci ale brzdí světový nedostatek bicyklů. Napsal to dnes deník Financial Times (FT), podle kterého v mnoha obchodech delší dobu vydrží pouze nejdražší modely. Zvýšená poptávka činí problémy i dvěma největším asijským výrobcům, tedy Číně a Tchaj-wanu.
Venezuela, ilustrační foto

Socialismus v praxi: Venezuela má obří zásoby ropy, obyvatelé musí jezdit na kole

Po desetiletí měli nejlevnější pohonné hmoty na světě a vozidla s vysokou spotřebou byla znamením dobrého postavení. Jen málo Venezuelanů se obtěžovalo nasednout na kolo. Ale s tím, jak se chronický nedostatek pohonných hmot stal posledním v řadě projevů šestileté a bolestivé hospodářské krize, mnoho jich oprašuje staré bicykly a do ulic na dvou kolech vyjíždí z čiré nezbytnosti, píše agentura Reuters.
Záchranáři v akci, ilustrační fotografie

Vlak na Chebsku srazil cyklistku, zasahoval záchranářský vrtulník

Na trati mezi Chebem a Luby srazil vlak devětapadesátiletou cyklistku. Vrtulník ji transportoval do plzeňské fakultní nemocnice. Nehoda se stala na železničním přejezdu v Třebeni před 16:00. Uvedla to krajská policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Podle webu Českých drah je provoz na jednokolejné trati přerušen do 20:00.

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Kreml: Svět je na pokraji konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, může skončit katastrofou

Rusko v pondělí prohlásilo, že vojenská podpora Ukrajiny ze strany USA, Británie a Francie posunula svět na pokraj přímého konfliktu mezi největšími jadernými velmocemi světa, který by mohl skončit katastrofou.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy