Darek Šváb (ČSSD)

Darek Šváb (ČSSD)

V Rumburku panoval strach. Exšéf strážníků u soudu zavařil obviněnému Švábovi

Děčín - U soudu s bývalým místostarostou severočeského Rumburku dnes vypovídal exředitel městské policie Miroslav Keřábek. Obžaloba politika viní z toho, že při pracovní poradě městských policistů v červnu 2012 pobízel své podřízené k nekalým praktikám při výkonu povolání. Své požadavky údajně podpořil zastrašováním.
Darek Šváb (ČSSD)

Nekalé praktiky v Rumburku? Obžalovaný Šváb útisk a vydírání odmítá

Děčín - Bývalý rumburský místostarosta Darek Šváb obžalovaný z útisku a vydírání dnes u děčínského okresního soudu řekl, že strážníky kritizoval. Odmítl ale, že by je nabádal k tomu, aby jednali na hraně zákona. Obžaloba ho viní z toho, že při pracovní poradě městských policistů pobízel své podřízené k nekalým praktikám při výkonu povolání. Své požadavky údajně podpořil zastrašováním.
Darek Šváb, bývalý člen ČSSD

Soud v kauze místostarosty Rumburku Švába opět zrušen

Rumburk - Soud v kauze rumburského místostarosty Darka Švába opět nezačně. Děčínský okresní soud kvůli nemoci obžalovaného zrušil čtvrteční hlavní líčení. Už se tak stalo jednou na začátku října. Švábovi hrozí až osm let vězení. Obžaloba ho viní z několika trestných činů, mimo jiné i z vydírání.
Darek Šváb (bývalý člen ČSSD)

Mazec v Rumburku: Šváb padl, triumf lékaře, který odhalil podivnou smrt

Rumburk (Rozhovor) – Komunální volby přinesly průvan na mnohé severočeské radnice. Hlasování bylo ostře sledováno v Rumburku, kde radnicí otřásla kauza místostarosty Darka Švába (exčlen ČSSD). Ten čelí obžalobě z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání. Pak přišla údajná vražda pacientky v Lužické nemocnici, která patří městu a které Šváb šéfuje, a žaloba na lékaře Petra Vondráčka, jenž na podivné úmrtí upozornil. Voliči byli nekompromisní a město čekají velké změny, jak se EuroZprávám.cz podařilo zjistit.
Darek Šváb (exČSSD), místostarosta Rumburku

Soud s místostarostou Rumburku Švábem nezačne. Proč?

Děčín - Místostarosta severočeského Rumburku Darka Švába (dříve ČSSD), který čelí obžalobě z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání, v úterý nezačne. Šváb doručil omluvu ze zdravotních důvodů.
Darek Šváb (exČSSD), místostarosta Rumburku

Kauza rumburské nemocnice se dál vyhrocuje

Rumburk - Údajna vražda pacientky v rumburské nemocnici se mění v nelítostný boj mezi místostarostou Rumburku a zároveň ředitelem Lužické nemocnice Darkem Švábem a lékařem Petrem Vondráčkem.
Darek Šváb (ČSSD)

Vyšetřování skončilo: Bude místostarosta Rumburku Šváb obžalován?

Rumburk - Děčínská policie ukončila vyšetřování místostarosty Rumburku Darka Švába (dříve ČSSD) a navrhla státnímu zástupci, aby podal obžalobu. Šváb čelí obvinění z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání. ČTK to dnes řekla děčínská policejní mluvčí Petra Trypesová.
Darek Šváb (ČSSD)

Další Rath? ČSSD vyhodila Švába, policie ho možná napíchla

Rumburk (Děčínsko) - Místostarosta Rumburku Darek Šváb obviněný z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání už není členem ČSSD, protože nezaplatil stranické příspěvky. ČTK to dnes řekl předseda děčínské ČSSD a poslanec Jaroslav Foldyna. Pozastavené členství měl kvůli trestnímu stíhání od poloviny ledna.
Darek Šváb (ČSSD)

Švába /ČSSD/ pustili z vazby, radnicí v Rumburku kauza ani nehnula

Rumburk - V případu obviněného místostarosty Rumburku Darka Švába už byli vyslechnuti všichni svědci, proto mohl být v úterý propuštěn z vazby. ČTK to řekl dozorující děčínský státní zástupce Lukáš Otipka. Šváb čelí obvinění z útisku, podněcování k trestnému činu a vydírání. Ve vazbě byl od 19. prosince.
Darek Šváb (ČSSD)

Starosta je stíhaný, místostarosta ve vazbě. Rumburk je přesto nesesadil

Rumburk - Zastupitelé Rumburku místostarostu Darka Švába (ČSSD), který je vazebně stíhán pro útisk, podněcování k trestnému činu a vydírání, dnes neodvolali. Starosta Jaroslav Trégr (bezp.), obviněný z dotačního podvodu, také zůstává po hlasování zastupitelů ve funkci. Kvůli jejich odvolání dnes bylo svoláno mimořádné jednání zastupitelstva. Šváb, který je i ředitelem rumburské nemocnice, je od loňského prosince ve vazbě. Odvolání starosty a místostarosty navrhlo 12 ze všech 23 zastupitelů právě s poukazem na jejich policejní stíhání.
Darek Šváb (ČSSD)

ČSSD jde po stíhaném Švábovi z Rumburku. Jaký je plán?

Rumburk - Děčínská sociální demokracie zřejmě pozastaví členství vazebně stíhanému místostarostovi Rumburku Darku Švábovi. V pondělí 13. ledna se jeho kauzou bude zabývat okresní výkonný výbor. ČTK to dnes řekl šéf děčínské ČSSD Jaroslav Foldyna.
Darek Šváb (ČSSD)

Policie zadržela místostarostu Rumburku, Darka Švába z ČSSD

Děčín - Policie dnes zadržela rumburského místostarostu Darka Švába (ČSSD). ČTK to potvrdil starosta severočeského města Jaroslav Trégl (bezp.). Švába policie 29. listopadu obvinila z útisku a podněcování k trestnému činu, za což mu hrozí trest zákazu činnosti či až dvouleté vězení. Dnes ho podle dozorujícího státního zástupce Lukáše Otipky zadržela kvůli ovlivňování svědků.

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

Petr Fiala

Fiala: Česko by mělo za 77 tanků Leopard zaplatit 52 miliard

Česko by mělo za 77 tanků Leopard 2A8 zaplatit 52 miliard korun, řekl dnes na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Vláda udělala další krok k jejich nákupu a rozhodla o přistoupení k dohodě o společném pořízení tanků s několika evropskými zeměmi, vedenými Německem.

včera

Indie, ilustrační foto

Rusko lže a podvádí Asiaty. Státy chtějí své občany zpět

Indie ve středu oznámila, že požádala Rusko o návrat svých občanů, kteří byli naverbováni do ruské armády. Toto rozhodnutí přišlo po nedávné smrti dvou Indů ve válce na Ukrajině, uvedla televize ABC News. Podobné kroky realizuje také Nepál nebo Srí Lanka.

včera

včera

Hasiči zasahují po srážce vlaku v Pardubicích, Česká republika, 5. června 2024. Prohlédněte si galerii

Strojvedoucí rychlíku si před srážkou uvědomil chybu a zastavil, vyplývá z šetření

Vyšetřování tragické srážky rychlíku a nákladního vlaku, která se na den přesně před týdnem stala v Pardubicích, pokračuje. Podle zjištění Drážní inspekce si strojvedoucí rychlíku uvědomil, že projel návěst, a zastavil. Personál protijedoucího vlaku ale nebyl nijak varován, takže nemohl včas zabrzdit. Podle posledních informací už není nikdo ze zraněných v nemocnici. 

včera

Petr Pavel a Zuzana Čaputová

Čaputová dorazila do Česka na svou poslední zahraniční cestu

Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva dnes odpoledne na Pražském hradě přivítali končící slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou s partnerem Jurajem Rizmanem. Čaputová touto dvoudenní návštěvou krátce před ukončením svého pětiletého mandátu zakončuje své rozlučkové zahraniční cesty.

včera

včera

včera

včera

včera

Ilustrační foto

Nebyla to ptačí chřipka. Lékaři popřeli tvrzení WHO o prvním úmrtí na světě

Muž z Mexika nakažený ptačí chřipkou zemřel v důsledku chronických chorob, ne na infekci tímto virem, uvedlo podle serveru The Economic Times tamní ministerstvo zdravotnictví. Světová zdravotnická organizace (WHO) přitom minulou středu oznámila, že v Mexiku zemřel člověk na ptačí chřipku, konkrétně na variantu H5N2. Mělo jít o první potvrzený případ úmrtí na nákazu touto nemocí u člověka. 

včera

Policisté zajistili místo tragické střelby na Filozofické fakultě UK. (21.12.2023)

Vyšetřování odhalilo motiv střelce z FF UK. Chtěl se pomstít

Muž, který loni v prosinci střílel na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a také dříve v Klánovickém lese a obci Hostouň, jednal samostatně. Podle závěrů vyšetřování, které zveřejnil server Seznam Zprávy s odvoláním na policejní zdroje, se nechtěl pomstít konkrétní osobě, ale celé společnosti.

včera

včera

včera

včera

Policie přijala kvůli hrozbě preventivní bezpečnostní opatření.

Cizinec podezřelý z terorismu měl přiznat, že za útok na autobusy dostal peníze

Jihoameričan, který je v souvislosti se žhářským útokem na autobusy pražské MHD podezřelý z terorismu, řekl po zadržení policistům, že byl k provedení činu najat za peníze. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Premiér Petr Fiala (ODS) už v pondělí po zasedání Bezpečnostní rady státu řekl, že muže pravděpodobně financovalo Rusko. 

včera

včera

včera

V 80 letech zemřela nejlepší francouzská zpěvačka Francoise Hardyová

Ve věku 80 let zemřela francouzská zpěvačka Francoise Hardyová, kterou v 60. letech proslavil její křišťálově čistý hlas a melancholické balady. O úmrtí šansonierky, kterou Mick Jagger označil za svoji "ideální ženu" a Bob Dylan pro ni napsal báseň, informoval na sociálních sítích v úterý večer její syn.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy